Amerikietiškų elektromobilių Tesla prisipirkę norvegai nepatenkinti tuo, kad jų šalyje nėra automobilių aptarnavimo punktų.

Įdomu tai, kad būtent Norvegija yra ta Europos šalis, kurios gyventojai yra įsigiję daugiausia Tesla automobilių. Taip pat būtent šioje šalyje įregistruota daugiausia elektromobilių visame Senajame Pasaulyje. Visgi, pastaruoju metu norvegai vis dažniau keiksnoja Tesla ir jos politiką.

Didžiausia problema yra tame, kad net ir nedidelio Tesla gedimo atveju detalių iš Jungtinių Valstijų reikia laukti labai ilgai.

Tesla norvegams siūlo du modelius – sedaną Model S ir krosouverį Model X. Automobilių kaina – 80 000 ir 130 000 JAV dolerių. Per pirmąjį 2018-ųujų metų ketvirtį šių elektromobilių pardavimai šalyje, lyginant su analogišku 2017-ųjų metu laikotarpiu, išaugo 75 proc.

Ilonas Maskas pripažįsta, kad norvegų nepasitenkinimas detalių tiekimo sistema yra pagrįstas, tačiau teigia, jog tai ne Tesla, o Norvegijos vyriausybės kaltė. Būtent šalies valdžia ir galiojantys įstatymai užkerta kelią operatyvesniam atsarginių dalių tiekimui.