Dešimt dienų beliko iki rugsėjo 13-osios, kai Kaune, Rotušės aikštėje, bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą 2019“, kurį nuo pat pradžių rengia tikrasis FIA narys, 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Šio ralio dalyviai vieninteliai varžosi dėl garbingiausiojo trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės.

Kas iškovos pirmąją Prezidento Gitano Nausėdos taurę, sužinosime rugsėjo 15-ąją, kai ralio dalyviai, per tris dienas įveikę 1150 kilometrų maratoną aplink Lietuvą, finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje.

„Kova, regis, bus išties atkakli, nes dėl garbingiausiojo ir kitų gausių apdovanojimų ketina varžytis apie šimtą ekipažų, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Iki šios dienos jau spėjo pateikti paraiškas ir sutvarkyti visus būtinus formalumus per pusšimtį ekipažų, dar dvidešimt entuziastų atskiroje ralio įskaitoje žiūrovus stebins su istoriniais, menančiais pirmąjį, 1931 m surengtą ralį „Aplink Lietuvą“ automobiliais, startui rengiasi per dešimtį elektromobilių vairuotojų.

Todėl, kaip ir ankstesniais metais, ralio dalyvių kolona bus labai marga, o žiūrovams tikrai bus į ką paganyti akis“.

Pernykščiai ralio nugalėtojai Vytis Pauliukonis su Audroniu Gulbinu, kurie prieš tai jau tris kartus buvo laimėję Prezidento taurę, šiemet irgi gins iškovotą titulą.

O pirmosios paraiškos renginio organizatoriai sulaukė ne iš Vilniaus ar Kauno, o iš Pakruojo ASK atstovų – tėvo ir sūnaus Milvydo ir Kęstučio Malinauskų, pasiryžusių daugiau nei tūkstantį kilometrų įveikti su „Subaru Legacy RS“ automobiliu.

Žiūrovai jau spėjo įsidėmėti pirmųjų dviejų ralių „Aplink Lietuvą“, vykusių 1931 ir 1932 metais, laimėtojo Prano Hiksos atvaizdą vežantį raudoną VAZ 21061, kurį vairuoja Rimgaudas Statnickas su Rimantu Pukėnu. Šis 222 klubo duetas nepraleis ir netrukus prasidėsiančių lenktynių.

Specialiai į šį ralį iš Ūkanotojo Albiono atvyksta „Anglijos lietuvio“ sporto klubo atstovai Mindaugas Laurikietis su Sauliumi Norvaišu, kurie nugalėti gimtinės trasas stengsis su „Renault Clio“.

Organizatoriai netruko pastebėti, jog nepaisant išties varginančio trijų dienų maratono aplink Lietuvą šį ralį pamėgo moterys, nebijančios mesti iššūkio labiau patyrusiems ralio vilkams.

Su „Ford Focus“ Inga Burdžiūtė ir Elvyra Prušinskienė pasiryžusios įrodyti, jog jų ambicijos pilnai pateisina atstovaujamo klubo „Tvėrtos Žemaitės“ pavadinimą.

Virginija Kėdžiūtė ir Fausta Matusevičiūtė-Bukauskienė varžovams mes iššūkį su „Seat Ibiza“, o Augustė Rupšytė ir Rūta Saladžienė raliui pasirinko specialiai lenktynėms paruošą „Volkswagen Golf“.   

Per 20 istorinių automobilių vairuos didžiausi šio pomėgio entuziastai iš visų trijų Baltijos šalių ir Lenkijos bei Vokietijos.

Automobilių raliui „Aplink Lietuvą 2019“ startas bus duotas rugsėjo 13 d. 10 val. Kauno Rotušės aikštėje, o jau po pusvalandžio pirmasis ekipažas pradės kovas Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje ir jos prieigose, kur ralio dalyviai lenktyniaus net aštuoniuose greičio ruožuose.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos