Jau visai netrukus, spalio 18 d., LITEXPO parodų rūmuose vyksiančioje parodoje „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ startuos kasmetinė, tradicinė akcija „Būk Matomas“.

12 valandą prasidėsiančioje programoje laukia:

Akcijos ambasadorės Donaldis Meiželytės pasirodymas;

Jonavos J.Vareikio progimnazijos šeiminis kvartetas „Broliai“;

„Two makes six“ mados teatras;

NESHKIS atšvaituotų kuprinių pristatymas;

Šiemet prie akcijos prisijungė du nauji partneriai – projektas Trucker.lt ir portalas „Autobiznis“, garantuojantys plačią ir savalaikę akcijos naujienų ir aktualios informacijos sklaidą. Ta proga pakalbinome akcijos iniciatorę ir pagrindinę organizatorę Jurgitą Pocienę. Pasak J. Pocienės, akcija pradėta organizuoti 2013 metais ir jos metu kasmet aplankoma maždaug po 50 mokyklų.

„Visuomenė mūsų veiklą visada vertina gerai ir palankiai, nes akcija nei vaikams, nei jų tėveliams nieko nekainuoja. Vaikai, ypač mažiukai, labai nori ir džiaugiasi. Sudėtingiau su paaugliais. Jiems reikia ypatingų priežasčių ateiti atšvaitų, todėl, pagal išgales, į pagalbą kviečiamės žymius žmones : atlikėjus, sportininkus, menininkus,“ – akcijos „virtuvės“ paslaptimis dalinosi pašnekovė.

Pati 6 atžalas auginanti Jurgita pripažino, kad nepaisant ilgamečio įdirbio kas kart iš naujo tenka įtikinėti rėmėjus, nes dar vis sudėtinga rasti tikrai socialiai atsakingų įmonių, kurios nesiekdamos ypatingos naudos sau skirtų lėšų ar kokia kita forma prisidėtų prie vaikų saugumo iniciatyvos. „Labai nesmagu būna, kai mus kviečia atvykti, o mes negalime dėl lėšų trūkumo – neturime ką nuvežti vaikams, o važiuoti tuščiomis nesinori,“ – „Nepaisant to, tikimės, kad vieną dieną situacija pasikeis, todėl kasmet vėl ir vėl pradedame akciją „Būk Matomas“. Poreikis tam yra, tad, kol jį jausime, tol ir dirbsime,“ – užtikrina J. Pocienė.

Priminsime, kad atšvaitai akcijos „Būk matomas“ metu tvirtinami termo būdu. Kodėl? Nes įprastiniai atšvaitai, kuriuos galime prisegti, užvynioti ar užrišti, deja dažnai lieka namuose , būna pamesti ar tiesiog suplyšta.

Šis būdas garantuoja, kad vaikas, eidamas tamsoje ar prieblandoje tikrai bus pastebėtas, nes atšvaitai yra pritvirtinami ant striukių ar paltukų taip, kad nenukris ir nenuplyš.

Atšvaitai puikiai laikosi ant visų striukinių medžiagų, medvilnės, polistero, vilnos, jei ji nėra šiaušta, zomšo. Netvirtinami ant odos, šiauštos vilnos bei kailio.