Visuomenėje sklando gandai apie tai, jog, praradus teisę vairuoti transporto priemonę Lietuvoje, klausimą pigiau ir paprasčiau galima išspręsti ne perlaikant vairavimo egzaminus, o įsigyjant vairuotojo pažymėjimą, tarkim, Ukrainoje.

Ta proga buvo pasidomėta, kiek tiesios yra tokiose kalbose. Ir skubame nuvilti jomis patikėjusius – jeigu vairuotojo pažymėjimas buvo prarastas Lietuvoje, kol čia egzaminai nebus perlaikyti, kitų šalių vairuotojo pažymėjimai taip pat negalios.

Lietuvos kelių policijos tarnyba patikslino, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 13 str. 9 d. nustatyta, kad  užsienio valstybėse išduoti vairuotojo pažymėjimai nepripažįstami, jeigu jų turėtojai nėra sukakę šio įstatymo nustatyto amžiaus arba jeigu vairuotojo pažymėjimai buvo išduoti asmenims, kuriems atimta teisė vairuoti transporto priemones ar kurie nustatyta tvarka nesusigrąžino teisės vairuoti transporto priemonę po to, kai ji buvo atimta.

Be to, nepripažįstami vairuotojo pažymėjimai, išduoti asmenims, kuriems vairuotojo pažymėjimo galiojimas yra apribotas, sustabdytas ar vairuotojo pažymėjimas atimtas jį išdavusioje valstybėje.