Didžiausios Ispanijoje žiniasklaidos grupės „Unidad Editorial“ komisija, sudaryta iš patyrusių automobilinių žurnalistų ir ekspertų paskelbė naująjį „Seat Leon“ geriausiu metų automobiliu.

 

Komisija analizavo visus per pastaruosius 12 mėnesių debiutavusius automobilius. Paskelbus verdiktą žurnalistų komisija pabrėžė atraktyvų dizainą, gerą kainos ir kokybės santykį bei puikias automobilio dinamines savybes.

Ispanijoje gaminamų automobilių kompanijos vadovybę ši žinia ypač nudžiugino – tai įrodo naujojo „Leon“ modelio populiarumą ne tik tarp pirkėjų, bet ir tarp žiniasklaidos atstovų. Apdovanojimo atsiimti „Unidad Editorial“ būstinėje apsilankė pats „SEAT“ kompanijos generalinis direktorius Mikelis Palomera. Atsiimdamas garbingą apdovanojimą jis pabrėžė, kad „būtent naujasis „Leon“ modelis geriausiai parodo, ką gali „SEAT“ inžinieriai ir dizaineriai. Šis modelis yra 100 procentų ispaniškas ir jis kiekvienoje šalyje, kur tik yra parduodamas, išdidžiai nešioja užrašą „Pagaminta Ispanijoje“.  Dėl to aš esu ypač patenkintas, kad ir Ispanijos žiniasklaida pagaliau atkreipė dėmesį į šioje šalyje pagamintus automobilius“.

Nuo sausio iki gegužės „Leon“ modelis buvo perkamiausias savo klasėje Ispanijoje ir septintas bendrai pagal pardavimus visoje šalyje. Be to, tikimasi, kad „Leon“ populiarumas dar labiau padidės, nes Ispanijoje pristatyta nauja finansavimo programa „Double Pive SEAT“. Dėka šios programos visi pirkėjai, perkantys naujus ekologiškus SEAT automobilius pasinaudodami „SEAT“ kredito paslaugomis ir atiduodantys savo seną, daugiau negu dešimties metų amžiaus automobilį, mainais gauna specialią 4210 eurų nuolaidą naujam modeliui.

Naujos kartos „Leon“ modelis siūlomas su vienu iš dviejų kėbulo tipų – penkiaduriu arba triduriu (SC) hečbeku. Automobilius galima užsisakyti su mechanine arba su automatine DSG pavarų dėžėmis bei su vienu iš penkių benzininių variklių: 1.2 TSI 86 AG arba 105 AG, 1.4 TSI 122 AG, 140 AG arba 180 AG su mechanine arba automatine DSG pavarų dėže. Be to, pirkėjams siūlomi ir keturi dyzeliniai varikliai su tiesioginio degalų įpurškimo sistema „Common rail“: 1.6 TDI 90 AG, 105 AG arba 150 AG ir 2.0 TDI varikliu.

Beveik visos versijos komplektuojamos su degalus taupančia bei aplinką tausojančia „Start/Stop“ sistema.

Netrukus „Leon“ šeimą papildys ir pirmą kartą šio modelio istorijoje talpus universalas ST.

Apie „SEAT“: tai vienintelė automobilių gamybos įmonė Ispanijoje, kurioje automobiliai gaminami pilnu ciklu – nuo dizaino kūrimo, gamybos iki pardavimo. Kompanija yra „Volkswagen“ koncerno dalis, jos būstinė įsikūrusi Martorelio mieste Ispanijoje ir eksportuoja 83 procentus produkcijos į net 77 pasaulio šalis. 2012 m. „SEAT“ apyvarta sudarė 6 milijardus eurų ir pagamino 321 000 automobilių.

„SEAT“ grupėje dirba 14 000 darbuotojų trijose gamyklose, kur gaminami „Ibiza“, „Leon“ ir kiti automobiliai. Be to, kompanija „Alhambra“ vienatūrius gamina Portugalijoje, mažylius „Mii“ Slovakijoje, o „Toledo“ – Čekijoje, kitoms „Volkswagen“ koncerno įmonėms priklausančiose gamyklose. Be to, kompanija turi technikos centrą, kuriame dirba 900 inžinierių.