Praėjusį savaitgalį vykusios Pasaulio kartingo KZ čempionato lenktynės apskriejo visą pasaulį. Paprastai tokio žiniasklaidos dėmesio šios lenktynės nesusilaukia, tačiau jos pagarsėjo ne dėl to, kad jose laimėjo Jeremy Iglesias, o dėl finalo metu kilusių muštynių.

Viskas prasidėjo po to, kai viename iš posūkių trasos nepasidalino du italai – Luca Corberi ir Paolo Ippolito. Po incidento L. Corberi atsidūrė toli už trasos ribų ir nebegalėjo tęsti lenktynių. Tačiau italas nepasidavė. Nuplėšė nuo savo kartingo priekinį buferį, priėjo prie trasos ir bandė buferiu pataikyti pro šalį važiuojančiam priešininkui į galvą.

Viskas tuo nesibaigė. Corberi po finišo nuėjo į uždarą parką ir laukė, kol sportininkai finišuos, o kai prie jo priartėjo Paolo Ippolito, iš pasalų jį užpuolė ir ėmė mušti. Jis buvo greitai patrauktas, tačiau vėliau tą patį Ippolito užpuolė vyresnysis Corberi – Lucos tėvas, kuris yra Lonato trasos savininkas. Šioje trasoje ir vyko Pasaulio čempionatas.

 „Negalėjau patikėti, kad mano komandos draugas taip pasielgė. Mes lenktyniaujame toje pačioje komandoje, tik skirtingose klasėse. Man tokia gėda,“ – sužinojęs apie muštynes sakė Kajus Šikšnelis, kuris priklauso dukterinei „Toni kart“ komandai „Exprit Kart“ ir lenktyniauja OK klasėje, kurios Pasaulio čempionatas vyks lapkričio pradžioje Portimao trasoje Portugalijoje, atskirai nuo KZ klasės lenktynininkų.

L. Corberoi susilaukė daugybės priekaištų. Buvęs Formulės-1 čempionas Jenson Button viešai paprašė atimti jo sportininko licenciją visam gyvenimui. Tačiau Luca ir pats užbėgo įvykiams už akių, paprašęs paimti jo licenciją dar tame pat čempionate. Tačiau lenktynių vadovai atsisakė tai padaryti, motyvuodami tuo, jog neturi įgaliojimų tai padaryti.

Tarptautinė Automobilių Sporto federacija (FIA) paskelbė pradėjusi tyrimą dėl incidento, o FIA kartingo federacijos prezidentas Felipe Massa jau pagrasino griežtomis sankcijomis dalyvavusiems incidente.

Kol kas abu sportininkai buvo diskvalifikuoti iš Pasaulio čempionato už nesportišką elgesį. Neaišku ir kaip baigsis Lonato trasai, kurios savininkas, Luca Corberoi tėvas, irgi užpuolė lenktynininką ir įsivėlė į muštynes.

„Manau, kad visam gyvenimui atimti galimybę dalyvauti oficialiose lenktynėse yra griežtas, bet teisingas sprendimas. Mes, Lietuvos kartingo federacijoje turbūt taip ir pasielgtumėm,“ – apie incidentą komentavo LKF (Lietuvos Kartingo federacijos prezidentas Karolis Šikšnelis.

„Atkreipčiau dėmesį ne tik į muštynes, kas yra visiškai netoleruotina, bet ir į buferio metimą lenktynių metu. Tai galėjo baigtis baisia tragedija,“ – sakė K. Šikšnelis.

Kuo baigsis šis incidentas paaiškės jau netrukus, kai FIA išnagrinės visus incidento įrašus ir apklaus liudininkus. Netrukus jei žada išplatinti pareiškimą apie verdiktą, kuris bus priimtas kaltininkų atžvilgiu.