Prabėgusį šeštadienį per visus Lietuvos regionus triukšmingai praūžė „moto sezono“, „baikerių sezono“, „šiltojo sezono“ ar dar kaip nors, atidarymas.

Galų gale ne tiek jau svarbu, kaip bus pavadinta ši šventė. Svarbiausia, kad Lietuvos motociklininkai oficialiai atidarė 2018-ųjų metų moto sezoną, tradiciškai, truksiantį iki pirmojo spalio šeštadienio.

Atidarymo renginiai vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoj, Panevėžyje, o mane likimas ir vėl nubloškė į tolimąją (Lietuvos mastais) Žemaitiją. Priminsiu, kad pagal Brolijos, kuriai priklauso –„Road Bears MC“, „Twins Forever MC“, „Samogitian MC“ – bendrą susitarimą, tiek atidarymas, tiekuždarymas rengiamas vis kito klubo pagal slenkantį grafiką. Šį kartą garbė ir pareiga surengti sezono pradžios šventę teko puikiai mūsų skaitytojams pažįstamam, atjaunėjusiam ir išaugusiam klubui –„Road Bears MC“ –, todėl po bendro klubų susirinkimo Plungėje visi patraukė į netoli Tryškių esančius Paragius, kuriuose įsikūręs rašytojos Lazdynų Pelėdos memorialinis namas – muziejus.

Panašu, kad tradiciją – parodyti tiek saviems, tiek ir svečiams mažiau žinomas, tačiau lankytinas vietas, perima vis daugiau klubų. Tarkim Iron X MC klubas ilgą laiką su savo renginiu „Xdream“ „keliavo“ po Aukštaitijos miestus ir vietoves, taip padėdamas „atrasti“ daug gražių, nematytų Lietuvos vietovių. Praėjusių metų klubo „Twins Forever MC“ renginį „Rising Thunder CustomBike Show“ priglaudė Panemunės pilis. Tad smagu, kad šiųmetinio Žemaitijos moto sezono organizatoriai rado naują ir ne visai tipišką, kalbant apie motociklininkus, erdvę – rašytojos muziejų. Ir dabar, šventei pasibaigus, galima pripažinti, kad toks sprendimas buvo teisingas. Pirmiausia daugelis baikerių ir renginio svečių pirmą kartą gyvenime lankėsi Lazdynų Pelėdos muziejuje. Visas dvaro kompleksas įsikūręs kiek toliau nuo pagrindinių kelių, tad į muziejų galima užsukti tik tyčia, paskyrus tam gerą pusdienį, kas, mūsų baisiai skubančiame pasaulyje, darosi vis didesnė prabanga.

Taip pat tokiems renginiams, kaip sezono atidarymas pliusas buvo ir tai, kad muziejus įsikūręs atokiau nuo gyvenviečių – visi susirinkę galėjo linksmintis iki paryčių ir niekam tai netrukdė. Be to, muziejus gali pasigirti didele ir prižiūrėta teritorija, kurioje be pagrindinio pastato yra didžiulis, koncertams pritaikytas, svirnas, dvi mažesnės atviros koncertinės „erdvės“ ir net veikianti dūminė pirtelė.

Vieną iš minėtų koncertinių erdvių netruko „užkariauti“ jaunimo muzikos kolektyvas „Ratai“, šventės vakarui parengęs ilgą ir įspūdingą programą, kurioje skambėjo tiek angliškos, tiek ir lietuviškos dainos bei hitais tapę šlageriai. Gero oro renginiui nepagailėjo ir gamta, tad linksmybės, kaip paprastai būna tokiose šventėse, vyko iki ryto.

Smagu buvo visiems susirinkusiems, tačiau, pasak klubo vice prezidento Romo, jau po mėnesio, kaip „Road Bears MC“ švęs savo 20-ąjį gimtadienį, bus dar smagiau, dar gražiau, dar… Tad, tikėtina, iki greito naujo susitikimo Žemaitijoje…

V. Misevičius