Lietuvai švenčiant 100-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines, per visa šalį nuvilnijo šiai progai skirtų renginių banga, kuri, sprendžiant iš visuomenę apėmusios pakilios ir šventinės nuotaikos, nesiruošia sustoti.

Smagu, kad vis dažniau į šventinių renginių maratoną įsitraukia ir moto visuomenė. Tarkim moto klubo Road Hogs MC iniciatyva motociklininkai lydės nuo Baltijos iki Juodosios jūros oru keliausiančius sklandytojus.

O tie, arba, tiksliau, tos, kurioms tokia kelionė būtų per ilga arba per sunki, gali prisijungti prie mūsų senų pažįstamų, vienintelio Lietuvos moterų moto klubo Vėjų Laumės organizuojamos moto kelionės po Lietuvą.

Pasak klubo prezidentės Lapės, idėja, kai trasoje pasirodo vien merginos, nėra nauja. Pirmą kartą įspūdingais, spalvingais sijonais pasipuošusios merginos važiavo dar 2011-ais metais. Kadangi ši idėja visoms labai patiko, derinantis prie 100-mečio minėjimo renginių ją buvo nuspręsta pakartoti, akcentuojant tautines – geltona, žalia, raudona – spalvas. Būtent tokiais sijonais vilkinčių motociklininkių būrys liepos 28-ąją, vidurdienį planuoja pajudėti nuo Vilniaus ir apsukus nemažą ratą kelionę baigti Vievyje.

Maršrutas buvo parinktas ne atsitiktinai – motociklininkės stengsis aplankyti vietas, susijusias su Lietuvos istorija. Pastebėtina, kad pavieniui tokioms kelionėms dažnai pritrūksta laiko, ta šį kartą, keliaujant visiems kartu, laiko tam tikrai atsiras.

Ne vienerius metus motociklą vairuojančios Lapės teigimu, jeigu idėja sulauks dėmesio ir pritrauks dailiosios lyties atstoves, panašias, temines išvykas planuojama rengti kasmet. Aišku, kiekvienais metais pagrindinė idėja ir maršrutai skirsis, tačiau tikslas visada bus tas pats – suvienyti ir suartinti panašių pomėgių ir interesų merginas ir moteris, nepaisant to, jos priklauso kokiam nors moto klubui ar važinėjasi vienos.

Beje, pašnekovė atkreipė dėmesį į tai, kad nors kvietimas skirtas dailiosios lyties atstovėms, vyrai nėra ignoruojami. Keli savanoriai koordinuos kolonos judėjimą per visą maršrutą. Jeigu bus daugiau norinčių, motociklininkai galės prisijungti, tačiau reiks susitaikyti su tuo, kad jie važiuos kolonos pabaigoje. Taip pat laukiami ir automobilių vairuotojai, nes, kaip yra pastebėta, kuo kolona didesnė, tuo smagiau. Ir saugiau.

Šiuo atveju visai nesvarbu, kokių spalvų vieno ar kito motociklininko ar motociklininkės liemenė ir kokie antsiuvai ją puošia. Gerokai svarbiau tai, kad žmonės, kuriuos vienija meilė motociklams ir traukia tas nepakartojamas laisvės pojūtis, susivienytų ir veiktų kartu.

Tad visas ir visus, norinčius prisijungti, kviečiame liepos 28 d., nuo 11,30 val. rinktis kelyje Vilnius – Trakai esančioje EMSI degalinėje ir nusiteikti, kad po ilgos kelionės lauks dar ilgesnis vakaras, kuriuo metu bus galima pasidalinti įspūdžiais, aptarti ateities planus ar tiesiog pasibūti su bendraminčiais.

Organizatoriai žada, kad stovyklavietėje nuo pat ryto plušės tie, kurie, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, negalės keliauti su kolona, tad vakarui iki atvykstant keliauninkams, tikrai bus pasiruošta.