Pavasarį pranašaujančios Moters dienos išvakarėse „Aurum 1006 km lenktynes“ organizuojanti viešoji įstaiga „Promo events“ kartu su moterų televizija TV8 pradėjo registraciją į maratoninių lenktynių programoje vietos radusias ir nemenko populiarumo jau susilaukusias 108 km moterų iššūkio lenktynes.

„Kartu su tulpės žiedu padovanota registracija į šį grynai moterišką, kupiną atrakcijų ir adrenalino renginį neabejotinai pradžiugins bet kurią dailiosios lyties atstovių komandą“, – įsitikinusi jo koordinatorė Jolanta Iselionienė.    

Dalyvių registracija itin paprasta : subūrus komandą tereikia apsilankyti interneto portale https://racing.lt/108km-moteru-issukis/registracija ir užpildyti paraišką.

Liepos 16 d. vyksiančios moterų 108 km iššūkio lenktynės – jau ketvirtosios pamečiui jų istorijoje, neretai susilaukiančios ir per 80 ekipažų.

Kodėl šis renginys taip sparčiai išpopuliarėjo? Priežasčių ne viena ir ne dvi. Moterys turi, galima sakyti, vieną iš nedaugelio progų metuose mesti iššūkį sau pačioms ir įrodyti ko yra vertos ne tik trasoje puikiai valdydamos automobilį, bet ir spręsdamos įvairias specifines užduotis, demonstruodamos sugebėjimus ir sukauptas žinias.

Moterų iššūkio varžybos įtrauktos į „Aurum 1006 km lenktynių“ programą, todėl jos startuoja didžiųjų lenktynių trasoje, nugalėtojos ir prizininkės apdovanojamos ir pagerbiamos didžiojoje scenoje.

Nenuostabu, kad lenktynininkes išlydi ir pasitinka pulkas vyrų, kurių akį viliojančiomis šypsenomis ir viena už kitą spalvingesniais apdarais traukia dailiosios lyties atstovių būrys.

Visa tai bus ir šiemet liepą. Renginio koordinatorė garantuoja smagiai praleistą dieną kartu besivaržant 108 km orientacinio ralio trasoje ir ieškant originalių sprendimų atliekant papildomas užduotis. Lenktynių dalyvės varžysis dėl 108 km moterų iššūkio nugalėtojos taurės ir daugybės kitų prizų.

Šiemetinėje dailiosios lyties atstovių fiestoje, kurią, kaip ir anksčiau, budriai seks moterų televizijos TV8 kameros, yra ir viena bene esminė naujovė.

Tai specialiai įvesta debiutančių įskaita, kurioje varžysis tik pirmą kartą dalyvaujančių damų ekipažai.

Naujovės tikslas užkoduotas pačiame įskaitos pavadinime. Yra dalyvių, kurios nepraleido nė vienų iš trejų jau vykusių iššūkio varžybų. Todėl jos sukaupė tam tikrą patirtį, leidžiančią jaustis kiek pranašiau.

Būtent debiutančių įskaita paskatins pradedančiąsias drąsiau varžytis, o svarbiausia – visos turės absoliučiai vienodas galimybes.

Komandų laukia neeilinių nuotykių, žavaus šėlsmo ir gražių̨ vaizdų kupina diena, kurią vainikuos apdovanojimai pagrindinėje „Aurum 1006 km lenktynių“ festivalio scenoje.

Kiekvieną ekipažą turi sudaryti ne mažiau, kaip du asmenys – vairuotoja ir šturmanė, o ant galinės sėdynės gali įsikurti nors ir visa trijų damų palaikymo komanda.

108 km moterų iššūkio nugalėtojomis bus paskelbtas ekipažas, pasiekęs geriausią rezultatą ne tik trasoje, bet ir sprendžiant kitas specialias užduotis.

Vytauto PILKAUSKO ir Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos