Nelabai seniai Vilniuje, Technikos muziejuje, vyko vakaras, skirtas pirmojo Lietuvos baikerio ir keliautojo Antano Poškos atminimui. Vakaro metu buvo pristatyta grupės lietuvių, šiemet motociklais pasiekusių Kaukazą, kelionė. Renginio metu žiūrovui iš salės pasiteiravus vienos iš kelionės dalyvių – Lapės ir renginio vedėjos Erikos, ar jos ryžtųsi tokiai kelionei, jei važiuotų vien merginos, abi dailiosios lyties atstovės atsakė – Taip.

 

Šiandien plačiau kalbiname iššūkiams pasirengusias merginas apie planuojamą (jei merginoms pavyks rasti rėmėjų) kelionę motociklais į kalnuotąjį Kaukazą. Beje, jeigu planus pavyks įgyvendinti, tai bus pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai į tokią tolimą kelionę leidžiasi vien merginos.

Trumpai apie keliautojas:

Lapė – dviejų moteriškų moto klubų įkūrėja, dabartinė moterų moto klubo „Vėjų Laumės“ prezidentė, nuo pat mažumės domėjosi motociklais ir važinėti jais pradėjo dar gerokai prieš tai, kai išsilaikė vairuotojo pažymėjimą.

IMGP3788

Erika – pašėlusi ir ne vieną tūkstantį kilometrų tiek Lietuvos, tiek ir Europos keliais nuriedėjusi motociklininkė. Savo gyvenimo be motociklo ji po kolkas neįsivaizduoja.

erika

(Kol kas į kelionę pasirengusios leistis dvi merginos, bet, jei viskas susiklostys gerai, keliaujančių merginų skaičius augs.)

Merginos, pirmas klausimas – ar nebaisu? Vienos, į tokias tolybes?

Lapė – Vieną kartą jau važiavau tuo maršrutu, mačiau, kaip žmonės mus pasitinka, kaip rūpinasi, padeda ir išskyrus nedidelį incidentą Turkijoje, daugiau jokių nusiskundimų kelione nėra. Kita vertus, tikėtina, kad antrą kartą važiuosime kiek kitokiu maršrutu ir Turkiją aplenksime. Pagrindinis tikslas – Kaukazas, o iki jo vis tiek teks numinti ne vieną tūkstantį kilometrų.

Erika – Aš visada juokaudavau, kad jei reikėtų keliauti su moterimis, tai man turėtų sumokėti, kažkaip visada mieliau renkuosi vyrišką kompaniją ir apskritai, keliavimui reikia tų žmonių, su kuriais galėtum eiti į žvalgybą, ypač jei kalbame apie ilgą kelionę, arba labai tolerantiškų ir prisitaikančių (žodžiu, tokių fainų kaip aš J).. Apie baimes, tai aš labiausiai bijau dėl savo garlio (HD), nes jis kas keletą tūkstančių vis mėgsta spa malonumus, gerai jei tokie nutinka kur nors labai civilizuotoj šaly ir greitai pašalinami, kaip kad buvo šią vasarą keliaujant po Balkanus… Taip pat bijau ir kaip tokioj kelionėj sektųsi „sukeliauti“, susibendrauti su bendrakeleivėmis moterimis, nes manau, jog tai gali būti iššūkis.

Ir kodėl tik merginos?

Lapė – Todėl, kad iki mūsų to niekas nėra padaręs. Visada smagu kažką nuveikti pirmam. Be to, tokia kelione puikiai parodysim, kad nors ir esame „dailioji lytis“, visgi neesame „silpnoji lytis“, ir galime savimi pasirūpinti.

Erika – keliauti tik merginoms yra didžiulis iššūkis ir tuo pačiu, tai ir tikros moteriškos draugystės patikrinimas.

Ko reikia tokiai kelionei? Čia juk ne į Kauną ar Palangą važiuosit.

Lapė – Visų pirma – noro ir pasiryžimo. Atstumas nemažas, tačiau įveikiamas. Taip pat reikia tinkamai pasirengti kelionei – pasirūpinti būtiniausiais daiktais (supratau, kad palapinės neimsiu), bent jau pradžiai pasiimti tepalo, žvakių, atsarginę padangą. Visko ant motociklo nesusikrausi, tad galvosime apie tai, kas tikrai kelionėje būtina, o viso kito, jei prireiks, ieškosime pakeliui.

Erika – pasiryžimo, nusiteikimo nuotykiams ir teigiamoms emocijoms.

Sakėte, kad važiuosite kitu maršrutu. Kokiu? Kodėl?

Lapė – Planuojam, kad važiuosime į Latviją, tada tiesiai į Rusiją (jei politinė situacija leis), o jau per ją – į Kaukazą. Taip išvengsime sukinėjimųsi ratais, Turkijos, ir kiek sutrumpinsime kelią. Maršrutas bus planuojamas pagal galimas nakvynės vietas. Nepaisant politikos, Rusijos moto klubai, kaip ir anksčiau, į lietuvius žiūri kaip į draugus, tad jų klubhauzuose galėsime ir permiegoti, ir, esant reikalui, pasitvarkyti motociklus, bei ruoštis tolesniam važiavimui. Toks savotiškas užduoties – merginoms pasiekti Kaukazą – palengvinimas.

Erika – maršrutas dar derinamas, man tinka beveik viskas. Man viskas įdomu ir aš kelionėm sakau TAIP.

Ko reikia, kad tokia kelionė įvyktų?

Lapė – neslėpsiu, labiausiai reikia rėmėjų. Kelionė ganėtinai ilga ir nėra pigi. Jei daiktų ar atsarginių dalių galima pasiimti, tai kurą teks piltis ir pakeliui, taip pat reiks valgyti, mokėti už nakvynę. Visa tai kainuoja. Jau turime info rėmėją (merginų kelionę įsipareigoja nušviesti prim.lt), „Iron X MC“ klubo vyrai pasirengę be jokio atlygio, draugiškai padėti paruošti motociklus, tačiau vien šito, deja, per maža. Dar poros – trejeto rėmėjų, kurie galėtų paremti pinigais arba kuro kortelėmis, galiojančiomis ir Rusijoje bei Kaukaze, reiktų.

Erika– tinkamai pasiruošti motociklus, ir kitų tikėjimo bei palaikymo, kad mes tai padarysim.

Kiek planuojate nuvažiuoti kilometrų ir kiek užtrukti pakeliui?

Lapė – Planuojam aplankyti Balkanų regioną ir į tikslą vykti per ten, tad, manau kilometrų susidarys nemažai. Tikiuosi, per mėnesiuką susisuksim.

Erika – 5000 km, tam reikia bent 3 savaičių.

Jei kelionė pavyks, ar galima laukti panašių avantiūrų?

Lapė – Motociklas reikalingas tam, kad važiuotų. Tą darau ir toliau darysiu. Šį kartą specialiai važiuosime lėčiau, kad pakeliui spėtume pasigrožėti gamta ir svetimais kraštais. Jei viskas bus gerai, žiūrėsime kur dar nebuvome ir, manau, keliausime ten.

Erika – dar didesnių.

 

Sėkmės ir tikimės, kad jums šį savo planą pavyks realizuoti.

Kalbėjosi V. Misevičius

Logo auto PRIM 2012-08-08