McLaren planuoja rinkai pasiūlyti naują, visiškai elektrinį super automobilį, turinti padėti įmonei sustiprinti pozicijas labai greitai besikeičiančiame automobilių pasaulyje. Dizaineris Danielis Platekas pateikė savą naujovės viziją.

Britų automobilių gamintojas jau seniai bando sukurti ekologiškai švarų modelį, tačiau tikslesnės informacijos apie tai, kaip jis atrodys ir kada galėtų pasirodyti, dar nepateikė. Kita vertus, D. Plateko pastangomis galima pamatyti vieną iš tikėtinų variantų.

Koncepcija, pavadinta Concept E-Zero, buvo sukurta prisiminus 1969-ųjų McLaren M6GT modelį.

Tai turėjo būti pirmasis įmonės automobilis, galintis važinėti ir bendrojo naudojimo keliais. Automobilio gamybai buvo pasirinkta lenktyninės versijos M6B važiuoklė. Deja, 1970-ais mirė Briusas Maklarenas ir jo M6GT vizija taip ir nebuvo realizuota.

Didžiausias Concept E-Zero ir M6GT panašumas yra stikliniame „aptake“, o žvelgiant iš galo projektiniame modelyje galima išvysti kituose gamintojo automobiliuose sutinkamas detales, įskaitant plonus šviesos diodų žibintus ir galinį difuzorių.

Priekyje skirtumų yra daugiau. Žibintai – horizontalūs šviesos diodų blokai, o dėl trumpo variklio dangčio, stiklas „apgaubia“ priekinius ratus.

Dizainerio versija turėtų gauti keturis elektrinis variklius ir didžiulį, po grindimis sumontuotą, akumuliatorių. Automobilis atrodo išties įspūdingai, tad dabar belieka sulaukti kol vizija taps realybe.