„Liqui Moly“ Lietuvos motožiedo čempionato 4-asos etapas sekmadienį surengtas kaimyninėje Latvijoje, Bikernieki trasoje.  Tiesa, į trasą dauguma motociklininkų sugužėjo jau šeštadienį, nes pirmoji renginio diena buvo skirta laisvosioms treniruotėms, tad saugiai mėgautis greičiu galėjo visi užsiregistravę. O sekmadienio varžybose registravosi daugiau nei 60 dalyvių. Deja, varžybas net valandai buvo nutraukęs lietus.

Bikerniekuose vyko ir bendras Baltijos, ir kiekvienos šalies nacionalinis etapas, todėl lietuviams trasoje teko matuotis jėgas su latviais ir estais. Dalyvavo ir svečias iš Austrijos, dalyvavęs retro motociklų varžybose. Ši disciplina Latvijoje ir Estijoje labai populiari, motocklininkai lenktyniauja ne tik senais KTM, bet ir rusiškais IŽ.

Na, o lietuviai varžėsi Superbike, Super Stock 600, B 1200, C 600, C 1200 klasėse. O Supersport 300 klasėje lenktyniavo jaunieji sportininkai.

Varžybas apsunkino lietus, teko vėlinti startus

Varžybų Bikerniekuose išvakarėse naktį smarkiai lijo, todėl pirmosios sekmadienio treniruotės vyko dar ant drėgnos asfalo dangos. Lietus dalyvius užklupo ir sekmadienį, todėl sujaukė starto tvarkaraštį. Todėl teko daryti nenumatytas pertraukas ir netgi stabdyti varžybas valandai.

Greičiausių “Superbike” motociklų pirmajame važiavime geriausią rezultatą demonstravo lietuvis Šarūnas Pladas, už nugaros palikęs kaimyninių šalių sportininkus Sergey Panevin ir Toomas Tomson. Kartu su „Superbike“ važiavę „B1200“ klasėse atstovai taip pasiskirstė pirmas tris pozicijas – laimėjo Janis Priednieks, antras lietuvis Jaroslav Maleiko, trečias Valdemar Klysevskij.

„Superbike“ ir „B1200” važiavimams pasibaigus į trasą išriedėjo „Superstock“ įskaitoje važiuojantys dalyviai. Vos dešimčiai sportininkų iššisrikiavus į starto pozicijas, iš dangaus iškrito pirmieji lietaus lašai, o atokesnius trasos posūkius jau merkė lietus. Apvažiavus apšilimo ratą, buvo nuspręsta atidėti „Superstock“ startą valandai bei leisti dalyviams apauti motociklus šlapiai dangia skirtomis padangomis.

Atnaujinus važiavimus „Superstock“ įskaitoje nepavejamas vėl buvo Mantas Urmonas, antroje vietoje liko estas Janus Saarmaa, trečias Žilvinas Butkevičius.

Jungtinį C1200 ir C600 važiavimą šlapioje Bikerniekų trasoje laimėjo namų trasoje važiavęs Maris Grivins, antroje vietoje palikęs „C1200” įskaitoje važiuojančius Arvo Alehodzin, kuriam tai buvo pirmos varžybos šlapioje trasoje, ir Erkki Krunberk.

„C600” klasėje nugalėjo Kipras Bunikis, kuris irgi pirmą kartą varžėsi ant šlapios dangos, antras liko Kęstutis Smolskus, o Ingvar Magi finišavo trečias. „Buvo laibai lėtas, bet labai įtemptas važiavimas. Labai patiko ir esu be galo laimingas rezultatu“, – po finišo emocijomis dalijosi Kipras Bunikis.

Čempionato etapo pabaigą vainikavo „Retro“ ir „Superstock 300” klasių važiavimas. Čia sportininkai varžosi iki 125cc galios motociklais. Pirmas „Superstock 300” klasėje finišavo estas Hugo-Brent Freimann. Antras – Silvester Sarapik, trečias – Andre Koster. „Retro“ įskaitoje nugalėjo svečias iš Austrijos Christopher Eder. Antroje vietoje finišavo Kaspars Brigzne, o trečioje vietoje finišavo Karlis Jakimovs.

Lietuvos motociklų sporto federacijos plento žiedinių lenktynių komisijos pirmininkas Adomas Dautartas pastebi, kad motociklų plento žiedo varybos Lietuvoje populiarėja. Viena iš priežasčių – šiemet pritaikyta naujovė. Atletai kovoja dėl galimybės kitąmet čempionate startuoti nemokamai. Šis prizas įsteigtas penkiose klasėse. Norint išlaikyti didesnę intrigą, laimingieji burtų keliu bus renkami iš TOP3.