Prabėgusį savaitgalį Šiaulių Aleksandrijos trasoje vyko penktasis, priešpaskutinis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.

Į didžiausią Šiaurės Lietuvos miestą suvažiavo stipriausi motokroso atstovai iš visos Lietuvos bei aplinkinių šalių – nuo pačių jauniausių, tebeminančių pradinės mokyklos slenkstį, iki penkiasdešimtmetį perkopusių veteranų.

Šiaulių Aleksandrijos trasa savo būkle bei infrastruktūra yra bene geriausia Lietuvoje – tą patvirtina ir gegužės mėnesį čia surengtos Europos čempionato varžybos.

Dalyvaus ir į Lietuvos rinktinę patekę sportininkai

Motociklų kroso varžybose bus galima išvysti ir kai kuriuos 2019 m. Lietuvos motociklų sporto rinktinių atstovus. Pasaulio Tautų Motokroso komandiniame čempionate, kuris rugsėjo 28-29 d. vyks Olandijoje, Lietuvai atstovaus Arminas Jasikonis (MXGP klasė), Dovydas Karka (MX2) bei Domantas Jazdauskas („Open“).

Spalio 5-6 dienomis Lenkijoje vyksiančiame Europos motokroso komandiniame čempionate varžysis Marius Adomaitis ir Ugnius Liulys (85 kub. cm klasė), Arnas Vedlūga (125 kub. cm klasė) ir Erlandas Mackonis (MX2). Moterų komandiniame čempionate Lietuvai atstovaus Adrija ir Agilija Skudutytės.

Lyderiai kovos iki galo

Didžiausia šių metų sezono intriga Lietuvoje yra MX1 klasėje. Pirmuose keturiuose etapuose pirmas dvi vietas užimdavo du sportininkai: Domantas Jazdauskas bei estas Jan Jakobson. Daugiau pirmųjų vietų yra surinkęs Domantas, tad bendroje sezono įskaitoje jis trapia persvara pirmauja, tačiau situacija gali apsiversti aukštyn kojomis po vieno vienintelio važiavimo.

Dėl trečios vietos šioje klasėje taip pat vyksta atkakli kova – Renaldas Pilinka ir Šarūnas Matutis visą sezoną važiuoja stabiliai ir yra pagrindiniai pretendentai užimti trečiąjį podiumo laiptelį 2019 m.

MX2 klasėje pirmauja latviai – Niks Niklavs Suna bei Ralfs Edgars Ozolins, nedaug nuo jų atsilieka Dovydas Karka, besivaržantis ne tik Lietuvos, bet ir Vokietijos motokroso čempionate. Būtent dėl sutapusių varžybų Dovydas praleido trečiąjį Lietuvos čempionato etapą ir šiuo metu sezono įskaitoje yra tik trečias, nors nugalėjo visuose etapuose, kuriuose tik dalyvavo. Ar jam pavyks ir vėl aplenkti latvius, išvysime Šiauliuose.

Motociklų su varikliais iki 125 kub. cm klasėje intrigos mažiau. Čia pirmas tris vietas užimantys sportininkai, Arnas Vedluga, Kristers Krists Suna ir Oleg Sergienko, vienas nuo kito atitolę dideliais atstumais ir tik didelės klaidos ar techninės problemos šią rikiuotę gali sumaišyti.

Jaunųjų klasėse nugalėti gali bet kas

Pačių jauniausių motociklininkų klasėje MX50 nugalėtojus prognozuoti sudėtingiausia. Iki šiol vykusiuose aštuoniuose važiavimuose nugalėjo penki skirtingi vairuotojai, o sezono įskaitoje pirmaujantis Rojus Zaborskis (168 taškai) pirmas buvo tik kartą. Jis turi trapią persvarą prieš Denijs Bogdanovs (161), o šis dar trapesnę – prieš Arturs Vinters (159).

MX65 klasėje užtikrintas lyderis – Europos vicečempionas Marius Adomaitis, varžovams vilčių nepalikęs visuose aštuoniuose važiavimuose. Tačiau dėl antrosios vietos verda atkakli kova tarp Ricards Alens Galcins ir Raivo Laicans (jie turi atitinkamai 154 ir 148 taškus). Ketvirtas – tik pernai sportuoti MX50 klasėje pradėjęs ir šiemet ant greitesnio motociklo sėdęs Eimantas Čepulis (123).

MX85 klasėje savo pozicijas pastaruosiuose etapuose labai sustiprino Kristers Janbergs, per 4 etapus surinkęs 176 taškus. Ugnius Liulys (153) ir Martins Platkevics (141) jam prilygti sugeba retame važiavime.

Lyderių gausa keturračių įskaitoje

Valerijs Kuzmins pirmauja keturračių motociklų įskaitoje „Quads“ (150 taškų), tačiau jam ant kulnų lipa Austėja Tamuliūnaitė (138), Renatas Jegorovas (134) bei Janis Saldavs (130). Galimybes užimti aukštas vietas turi Domantas Vaznys (120) ir Matiss Palevics (112), abiejuose praėjusio etapo važiavimuose pasidaliję pirmą ir antrą vietas. Keturračių klasė, nors ir nespindi dalyvių skaičiumi, gali džiaugtis didžiule intriga, kuri turėtų išlikti iki pat paskutinio etapo.

Motociklų su priekabomis įskaitoje vilčių varžovams nepalieka Mantas ir Rytis Kišūnai, užtikrintai nugalėję visuose aštuoniuose ligšioliniuose važiavimuose bei surinkę maksimalius 200 taškų. 168 turi Modris Stelle ir Martins Zemeskalns, 123 – Darius Sabockis ir Martynas Žaliauskas.

Komandinėje įskaitoje po keturių etapų užtikrintai pirmauja „UtenaRacingSchool.lt“, kurios atstovai kraitį jau papildė 2 532 taškais. Antroje vietoje – „Achilo motoklubas“ (2 076), trečioje – Panevėžio MSK „Sema“ (1 717).