Lietuvos Enduro Čempionato ir Taurės bei 2020 m. Lietuvos Enduro Sprinto Taurės III-asis etapas šeštadienį startavo Šilutėje. Šioje disciplinoje dera motokroso ir bekelės elementai. O šį kartą suformuota trasa pasižymėjo šiemet neregėtomis kliūtimis, ji buvo žymiai sudėtingesnė ir įdomesnė, nei ankstesniuose etapuose.

Kiekviename rate sportininkai turėjo važiuoti po du greičio ruožus, vadinamus Testais. Ir per nustatytą laiko normą įveikti pervažiavimus tarp Testų.

96 sportininkai jėgas išbandė dešimtyje motociklų ir keturračių klasių. Priklausomai nuo klasės ir nuo įskaitos, sportininkai startavo du, tris arba keturis kartus. Kiekviename rate – po du minėtus įskaitinius greičio Testus.

Daugiausiai fizinių jėgų pareikalavo pirmasis Testas. Pravažiavę motokroso trasa, motociklininkai turėjo įveikti kliūčių ruožą, kurį sudarė šuolis nuo priekabos, 90 cm aukščio rąstų rietuvės, padangų tramplinai, suguldytų padangų kliūčių ruožas, klampūs smėlynai ir stačios nuokalnės miške. Neišdrįsę įveikti kliūčių ruožo turėjo važiuoti baudos labirintu – maždaug 300 m metrų gyvatėlę pievoje, vadinamą viščiukų trasa arba „Chicken line”.

Rąstų trasa tapo spąstais daugeliui mažiau patyrusių motociklininkų, netrūko griuvimų, o kai kurie tiesiog perkėlė motociklus rankomis. Beje, keturratininkai apskritai šios kliūties neįveikė, sakė, kad tai techniškai neįmanoma. Vis dėlto vienas kitas pabandė laimę.

Antrasis Testas – ne ką lengvesnis – tai labai stambiomis vagomis suartas laukas.

Dalyviams kliūtys patiko, bet teko būti atsargiems

Dėl tokios trasos konfigūracijos „Zigmas Dakar Team“ lenktynininkas E2 klasės lyderis Arūnas Gelažninkas pirmajame rate važiavo atsargiau, atliko nedidelę žvalgybą ir netgi buvo trumpam praleidęs į priekį Nerimantą Jucių:

„Trasa visiškai nauja, nepažįstama. Todėl iš pradžių važiavau ramiau, ir tik antrajame rate padidinau tempą ir susikroviau persvarą“.

Tiesa, net ir laimėjęs varžybas Arūnas Gelažninkas trečiajame rate neišvengė griuvimo.

Motociklų varžybose dalyvaujantis Lietuvos ralio čempionas Dominykas Butvilas puikiai įvertino trasos kliūčių ruožą. Dominyko teigimu papildomi sunkumai kelia meistriškumą ir parodo atletams, kuria kryptimi reikia tobulėti.

Enduro įskaitos dalyviai pratęs varžybas sekmadienį. O Enduro Sprint įskaitos nugalėtojai paaiškėjo šeštadienį