Šeštadienį ir sekmadienį vienoje geriausių mūsų šalies Rokiškio motokroso trasoje „moto-Roki“ vyko antrasis Lietuvos motokroso čempionato etapas. Varžybose dalyvavo net 216 sportininkų.

 „Moto-Roki“ trasoje įrengta net 19 tramplinų, jos ilgis 1,6 km. Iš viso per dvi dienas motokroso etape Rokiškyje startavo 216 dalyvių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Nuotraukų albumas: https://files.fm/u/49vas7cc

Šeštadienį varžėsi vaikai ir lėtesnių klasių atletai – 50, 65 ir 85 kub.cm., MX1 Mėgėjų, MX2 Mėgėjų, Veteranų 40+ ir 50+ bei Moterų klasėse. Iš 81 dalyvio – devynios moterys. Šiemet įsteigtoje čempionatinėje Moterų klasėje užtikrintai pirmavo Adrija Skudutytė. Ją bandė vytis kylanti motosporto viltis Austėja Tamuliūnaitė ir sesė Agilija Skudutytė.

Sekmadienį startavo dar daugiau – 135 dalyviai. Greičiausioje MX1 klasėje – 9, MX2 – 10, 125 kub.cm. – 5, MX1 Pradedančiųjų – 26, MX2 Pradedančiųjų – 28, Quad (keturračių) – 8, Quad Veteranų – 7, Quad Mėgėjų – 16, Quad Moterų – 5, 750 s/p (750 kub. cm. su priekaba) – 14, 750 s/p Veteranų – 7.

Sekmadienio kvalifikacija

Sekmadienio motociklų kvalifikacijoje greičiausias buvo Estijos čempionas Jan Jakobson. Antras – Domantas Jazdauskas (atsilikęs 0,843 sek., trečias – Dovydas Karka (atsilikimas nuo lyderio – 0,928 sek.). Toks rezultatas žadėjo intrigą ir įtemptą kovą TOP3 tarp šių sportininkų.

Priminsime, kad pirmajame čempionato etape Anykščių Mickūnų trasoje estą smarkiai lenkė pasaulio čempionate lenktyniaujantis Arminas Jasikonis. Tačiau šįkart greičiausio Lietuvos motokrosininko nebuvo, todėl didžioji intriga Rokiškyje buvo, ar Domantas Jazdauskas ir Dovydas Karka sugebės prilygti greitajam estui. Šių Lietuvos atletų sportinė forma tikrai gera – prieš savaitę jie gerokai ilgesnėje Cross Country trasoje metė rimtą iššūkį daugkartiniam čempionui Arūnui Gelažninkui.

Kvapą gniaužusi kova tarp esto ir lietuvio

Tačiau pirmasis greičiausių MX1, MX2 ir 125 kub. cm. klasių važiavimas susiklostė labai permainingai. Sėkmingai startavęs pirmajame rate į priekį išsiveržė Domantas Jazdauskas, už savęs palikdamas Jan Jakobson ir Dovydą Karką. Trijulė nutolo nuo kitų varžovų, bet neilgam. Netrukus estas posūkyje aplenkė Domantą Jazdauską, o Dovydas Karka po netikslaus šuolio nuo tramplino trumpam išvažiavo iš trasos ir nusmuko į dešimtuko apačią. Domantas dar bandė vytis Jan Jakobson, bet netrukus pasitraukė iš kovos trūkus motociklo grandinei. Todėl netikėtumas: antroje vietoje paskui estą finišavo lėtesnės MX2 klasės lyderis Erlandas Mackonis. Trečias – taip pat šios klasės atstovas latvis Reiners Žuks. Taigi ne visuomet rezultatus lemia motociklo galingumas.

Vienintelė kartu su greičiausiais važiavusi mergina Adrija Skudutytė pastebėjo, kad varžytis su vyrais nelygioje trasoje buvo sunku. Savo MX2 klasėje ji finišavo septinta.

Antrojo įskaitinio važiavimo metu Domantas Jazdauskas nejuokais kibo į atlapus puikiai startavusiam Estijos čempionui Jan Jakobsonui ir laikėsi nuo lyderio sekundės atstumu. Tiesiosiose Domantas priartėdavo, tačiau posūkius greičiau įveikdavo estas. Likus 10 minučių iki finišo sustreikavo Domanto sankaba, galimai perkaito skystis. O trečias iš pradžių važiavęs Dovydas Karka trečiąją vietą užleido latviui Kristersui Drevinskiui, vėliau nukrito į šeštą vietą.

Tačiau svarbiausi dalykai nutiko paskutiniajame rate. Domantas Jazdauskas posūkyje pergudravo svečią iš Estijos ir finišavo pirmas, revanšas pavyko.

Motociklų su priekabomis klasėje trūksta jaunimo

Motociklų su priekabomis klasės dalyviai pastebėjo, kad šioje, didžiulio žiūrovų dėmesio sulaukiančioje porinėje rungtyje, labai trūksta jaunų talentų, pradedančių sportininkų. Paradoksas – tradicinių (solo) motociklų rungtyje pradedančiųjų labai gausu.

Vis dėlto motociklų su priekabomis kategorijoje startavo net 21 dalyvis. Dėmesį ypač traukė jaunuoliai broliai dvyniai iš Latvijos Daniels ir Bruno Lielbardis. Ir nors jų rezultatas nebuvo labai aukštas, latviai suteikė optimizmo, kad jaunųjų talentų netrūks ir šioje disciplinoje.

Svečiai padidino konkurenciją

Svečiai iš kaimyninių šalių sustiprino konkurenciją Lietuvos motokrosininkams. Pavyzdžiui keturračių moterų įskaitoje nugalėjusi Elina Plešna iš Latvijos sakė, kad yra sužavėta puikia varžybų trasa ir organizavimu, todėl būtinai sugrįš į Lietuvą dar ne kartą ir varžysis su mūsų tautietėmis.