2020 m. Vokietijoje bus įregistruota 6 proc. mažiau lengvųjų automobilių, negu 2019 m. Tai pranešė vietos automobilių gamintojų asociacija VDA.

Priežastis aiški – po pasaulį išplitęs korona virusas, dėl kurio stojo tiek automobilius, tiek jų dalis gaminančios įmonės. Kiek anksčiau VDA prognozavo 4 proc. smukimą, tačiau vėliau prognozės buvo patikslintos.

Pablogino vokiečiai ir Kinijos rinkos prognozes. Skaičiuojama, kad vietoje planuotų 2 proc. ji sumažės 7 proc. pasak VDA atstovų, pasakyti tiksliai, kiek nuostolių pridarė naujasis virusas, bus galima tik stabilizavus padėtį, tačiau laukti greito situacijos gerėjimo neverta.

Kol vokiečiai skaičiavo būsimus nuostolius, Korėjoje, Ulsano mieste, susirgus vienam iš darbininkų, buvo uždaryta Hyundai gamykla. Įmonę, kurioje surenkami Hyundai Palisade, Tucson, Santa Fe ir Genesis GV80 dezinfekuos, su sergančiuoju kontaktavusius asmenis – uždarys karantine. Kada gamykla vėl ims dirbti lieka neaišku, tačiau Hyundai tai bus didelis smūgis – ji tapo pirmąja pasaulyje automobilių gamintoja, priversta uždaryti gamyklas ir už Kinijos ribų. Beje, pagal užsikrėtusių asmenų skaičių Pietų Korėja atsilieka tik nuo Kinijos.