Nepaisant to, kad Lietuvos Nepriklausomybės tiek paskelbimas, tiek atgavimas švenčiami labai pompastiškai, patriotinės tematikos koncertų, susietų su šiomis datomis, nėra labai daug.

Tokių, kurie galėtų pasigirti ilgesne istorija – išvis vienas kitas. Prie pastarųjų galima priskirti daugeliui sunkiosios muzikos gerbėjų puikiai pažįstamą koncertą „Tėvynei“, kurį organizuodavo moto klubas „Vorai MC“. Keitėsi koncerto vietos, dalyvaujančių grupių sudėtis, vėliau kuriam laikui buvo padaryta pertrauka ir štai – visų taip laukta žinia. Po trijų metų pertraukos Lietuvos sunkiosios muzikos grupes vėl susiburs po renginio „Tėvynei“ vėliava. Šis koncertas – TĖVYNEI MX – skiriamas pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose 1010-ųjų (MX) sukakčiai. Beje, šiemetinis renginys, kiek nusižengiant ilgametei tradicijai, vyks ne kovo 11-ąją, o kovo 9 dieną. Būtent tą dieną 1009 metais buvo nukirsdintas arkivyskupas Brunonas-Bonifacijus ir pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas Lietuvos vardas.

Daugiau apie buvusią pertrauką ir laukiančias naujoves paprašėme „Vorai MC“ klubo prezidento Obliaus.

Ar nebuvo sudėtinga po pertraukos vėl organizuoti tokį renginį?

Vienaip ar kitaip pertrauka buvo priverstinė. Klube buvo asmenų, trukdžiusių šio koncerto organizavimui. Prieš kurį laiką trukdę veikėjai iš Klubo buvo išmesti. Šiuo metu „Vorai MC“ veikla vyksta pilnu pajėgumu ir puikiausias to įrodymas – vėl Vilniuje griaudėsiantis koncertas „Tėvynei“.

Priminkite, tiems, kas galbūt pamiršo ar ateis pirmą kartą, kuo siekiama šiuo koncertu? Kas yra akcentuojama?

Siekiama mums visiems brangią šventę švęsti linksmai klausantis patriotinių sunkiojo roko ar metalo grupių muzikos ir dainų. Ne paslaptis, jog turimomis galimybėmis siekiame nors šiek tiek paremti vaikus auginančius tėvus.

Kalbant apie patriotizmą, kaip vertiname jį šiandieninėje Lietuvoje?

Mes – motociklininkai, bet ne politikai, tad į politines diskusijas nesiveliame…

Jūsų veikla, skatinant patriotizmą, apsiriboja tik šiuo koncertu? Jeigu ne, kokias veiklas dar vykdote? Kaip sekasi? Su kokiais sunkumais susiduriate?

Stengiamės paminėti kuo daugiau Lietuvai ir kiekvienam lietuviui svarbių istorinių datų. Tarkim, vienas seniausių žiemos renginių – „Baikerių viduržiemis“ – skirtas Klaipėdos krašto sukilimui paminėti ir kt. O visi sunkumai, kurie atsiranda bet kokioje veikloje, vienaip ar kitaip įveikiami. Svarbu turėti pakankamai noro ir entuziazmo.

Gal atėjusių į atgimusį koncertą laukia staigmenos?

Taip. Žiūrovai pamatys ne tik koncertą, bet ir šį tą daugiau. Renginio erdvė labai palanki šviesų, dūmų ir vėjo fone atkurti įvykius, nutikusius prieš 1010 metų. Norinčius sugrįžti į tuos laikus raginame nevėluoti. Renginys prasidės lygiai 18 valandą.

Koncertas, simboliškai, vyks vyresnei vilniečių kartai puikiai pažįstamame buvusiame „Tėvynės“ kino teatre (klubas „Legendos“). Šiais metais scenoje išvysime ir išgirsime OBTEST, THUNDERTALE, DIKTATŪRA ir ŪKANOSE.

Tradiciškai, įsigijus proginius renginio marškinėlius su atkurtu Lietuvos vardo paminėjimo įvykiu įėjimui į renginį bus taikoma nuolaida, o asmenys, auginantys vaikus iki 2 metų amžiaus, bus įleidžiami nemokamai. Tėvų organizatoriai prašo nepamiršti vaiko dokumento kopijos ar nuotraukos telefone, patikslindami, kad užtenka jog vaiko pavardė sutaptų su tėvų.