Lietuvos „Cross Country“ čempionato ketvirtasis etapas šeštadienį surengtas „Perkūno“ trasoje šalia Gariūnų. Įdomus sutapimas – trasos įkūrėjas, Dakaro motociklininkas Balys Bardauskas šventė gimtadienį. Tačiau šeimos iškeptu tortu mėgautis nebuvo laiko, nes varžybose netrūko aštrių akimirkų ir sportininkų traumų.

Trasos ypatumai

Iš viso „Cross Country“ ketvirtajame etape 13-oje klasių startavo 158 dalyviai:  137 motociklininkai  ir 21 keturratininkas. Į varžybas atvyko ir svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos. Skirtingų klasių atletai važiavo atitinkamai valandą, pusantros arba dvi valandas.

Nors Balys Bardauskas prieš startą įspėjo dalyvius, kad trasa pavojinga, jau pirmajame rate skausmingo griuvimo neišvengė jaunasis Justas Kazakevičius. Greitosios pagalbos automobilis sportininką lūžus raktikauliui išgabeno į ligoninę. Medikams į trasą varžybų metu teko išvažiuoti kelis kartus, nes kupina išbandymų „Perkūno“ trasa nedovanojo klaidų.

Pasak Balio Bardausko, 5,2 km ilgio trasa suformuota iš naujo, joje daug pavojingų akmenuotų ruožų ir stačių smėlingų įkalnių. 

„350 metrų greitame ruože sportininkai pasiekia didesnį nei 100 km/val. greitį. O likusioje trasos dalyje turi pristabdyti ir kovoti su kliūtimis miško gyvatėlėse, akmeninguose ruožuose bei  įkopti į stačias  smėlingas įkalnes“, – taip apibūdino savo trasą Balys Bardauskas.

Tad nieko nuotabaus, kad daugelis sportininkų finiše rodė kruvinus delnus – taip smarkiai teko laikytis įsikibus į motociklo vairą, kad nepadėjo net pirštinės.

Beje, įdomi detalė. Balys Bardauskas pabrėžė, kad „Perkūno“ trasa – vienintelė, įrengta ES sostinėje.

Rezultatai

Bendroje įskaitoje nugalėjo Dakaro vilkas Arūnas Gelažninkas. Jis prisipažino, kad šiek tiek nustebino pagrindinio konkurento Raimondo Machrovo taktika. Raimondas bandė pavėlinti tradicinį sustojimą pusiaukelėje, kai pasipildoma degalų, o tai privertė Arūną Gelažninką, ilgokai užtrukusį sustojimo metu, važiuoti iki galo atsukus rankeną. Tačiau Raimondas Machrov, atstovaujantis „MK Vytis“ pritrūko jėgų ir vis tiek stojo pailsėti. Tuo metu Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar racing team“) įtvirtino pergalę. Trečias bendroje įskaitoje finišavo jaunasis Lietuvos talentas Džiugas Kazakevičius iš „Kilobaitas racing team“.

„Nuo pat pradžių nejaučiau rankų. Gal pritrūko apšilimo, nes trasa buvo nelengva. Antrą važiavimo valandą sekėsi geriau, bet pritrūko laiko pagerinti rezultatą“, – sakė Mindaugas Paškevičius.

„Nesitikėjau, kad varžytis bus taip sunku. Paskutiniame rate jau pritrūkau jėgų. Ypač vargino provėžos su akmenimis, ten galėjo ir liūdnai baigtis, kaip katinas nagais laikiausi įsikabinęs į vairą“, – sakė po finišo Aleksej Snytka.