Jau šį šeštadienį, vasario 2-ąją, 500 metų sukaktį mininčiose Dusetose vyks tradicinės žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė „Sartai 2019“.

Kad šį nedidelį Aukštaitijos miestelį vėl užplūs dešimtys tūkstančių žirginio sporto entuziastų, neabejoja niekas.

Sartai Zoom 2019 Средний

Tačiau kaip ir kiekvienais metais daugeliui, ypač iš tolimesnių rajonų susiruošusių pažiūrėti šio unikalaus renginio, nejučia iškils dilema, kokį kelią, nebūtinai trumpiausią ir tiesiausią, rinktis, kad be kliūčių atsidurtum šalia Dusetų esančio žirgyno hipodrome, kur vyks tradicinės žirgų lenktynės ir kur jau nuo pat ankstyvo ryto šurmuliuos prekybininkų bei nacionalinio paveldo puoselėtojų mugė.

„Važiuokite tik mūsų rekomenduojamais, gerai prižiūrimais keliais ir venkite mažo intensyvumo rajoninių kelių jau nekalbant apie vietinės reikšmės keliukus. Nors dabar gamtinės sąlygos eismui palankios, tačiau situacija gali beregint pakisti, jei staiga imtų snigti ar pustyti. Mes gi dėsime visas pastangas, kad mūsų rekomenduoti keliai į žirginio sporto šventę būtų geros kokybės ir nekeltų problemų, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų priežiūros skyriaus vedėjas Dominykas Gvildys. – Tik norėčiau priminti, kad kokie bebūtų geri žiemos keliai, rengiantis į kelionę reikėtų pasilikti tam tikrą laiko rezervą“.

Žinia, net ir padedant pulkams pareigūnų kamščiai keliuose ar varžybų prieigose neišnyks savaime, jei dešimtys tūkstančių žiūrovų į šventę plūstelėtų vienu metu.

Todėl organizatoriai kviečia geriausias vietas lenktynių stebėjimui užsiimti anksčiau. Juolab, kad pati šventė Dusetose pradės šurmuliuoti nuo pat ankstyvo ryto. O anksčiausiai atvykę turės ir daugiau laiko bei galimybių ne tik lauktuvėms išsirinkti, bet ir patiems paragauti nacionalinio paveldo patiekalų bei gėrimų, kurių čia tikrai nestigs, pasiklausyti smagių vietos ir iš tolėliau atvykusių muzikantų melodijų.

Kelių, kuriuos vykstantiems į „Sartų 2019“ šventę ir grįžtantiems po jos,

siūlo Lietuvos automobilių kelių direkcija, sąrašas:

vykstantiems iš Vilniaus arba per Vilnių:
Vilnius–Utena–Daugailiai–Dusetos (keliai Nr. A14, Nr. A6, Nr. 178);

vykstantiems iš Kauno arba per Kauną:
Kaunas–Ukmergė–Utena–Daugailiai–Dusetos (keliai Nr. A6, Nr. 178);

vykstantiems iš Panevėžio arba per Panevėžį:
Panevėžys–Kupiškis–Rokiškis–Obeliai–Bradesiai–Dusetos arba, jeigu nebus pūgų, Rokiškis–Jūžintai–Dusetos (keliai Nr. 122, Nr.117, Nr. 178, Nr. 3607, Nr. 3610);

vykstantiems per Švenčionis, Ignaliną:
Švenčionys–Ignalina–Dūkštas–Degučiai–Dusetos (keliai Nr. 102, Nr. 179);

vykstantiems per Zarasus:
Zarasai–Bradesiai–Dusetos (keliai Nr. 117, Nr. 178).