Sostinės „Plytinės“ kartodrome finišavo tradicinis, jau dvyliktą kartą pamečiui surengtas Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko kartingo turnyras, kuriame varžosi šalies vaikų globos namų auklėtiniai.

„Neperdedant galima sakyti, jog mūsų auklėtiniams tai didžiausia metų šventė, kurie jos laukia ne mažiau kaip Kalėdų ar naujųjų metų, – prieš renginio finalą kalbėjo Kaišiadorių rajono Paparčių šv. Juozapo šeimos namų komandos vadovas, socialinio darbuotojo padėjėjas Edvinas Taparauskas. – Reikia matyti, kokia ugnelė dega vaikų akyse vien prakalbus apie šį turnyrą, suteikiantį jiems vienintelę galimybę puikioje bazėje palenktyniauti kartingais, koks kovos azartas užvaldo juos, besikaunančius dėl nugalėtojų titulo ir, žinoma, puikių prizų“.      

Signataro turnyro finale iššūkį kaišiadoriečiams metė Kėdainių pagalbos šeimai centro, Vilniaus VšĮ „Atsigręžk į vaikus“ ir Tauragės šeimos gerovės centro auklėtiniai, teisę varžytis baigiamajame etape iškovoję anksčiau.

„Šiemet „Plytinės“ kartodromo užsiėmimų tvarkaraščiuose itin daug vietos skyrėme vaikams. Nepaisant, jog užklupęs virusas privertė koreguoti užmojus, keltus tikslus realizavome jei ne 100, tai bent 90-čia procentų, – startavus pirmiesiems finalininkams pasakojo sporto bazės direktorius Darius Jonušis. – Įgyvendinti du didžiausi projektai. Tai tradicinis, vaikų globos namų auklėtiniams skirtas signataro E. Bičkausko kartingo turnyras, surengtas jau 12-tą kartą, ir turnyras sostinės kartingo taurei laimėti, finansuojamas Vilniaus savivaldybės sporto rėmimo fondo lėšomis“.

Sostinės kartingo turnyro, kuriame turėjo varžytis per 300 vaikų, kontūrai buvo braižomi dar iki klastingojo viruso, tačiau jam užklupus planuotas vienas didžiulis renginys išskaidytas net į penkias dalis.

E. Bičkausko vaikų kartingo turnyro organizatoriai irgi buvo priversti pasielgti analogiškai ir tradiciškai birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, finišuojantį renginį skaidyti į dalis.

Kvalifikacinėse varžybose skirtingomis dienomis ir net mėnesiais rungėsi Kėdainių palydomosios globos namų, Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centro „Kartų namai“, Paparčių Šv. Juozapo šeimos namų, VšĮ „Atsigręžk į vaikus“, Tauragės šeimos gerovės centro ir kitų vaikų globos įstaigų komandos.

Geriausių rezultatų pasiekę auklėtiniai iškovojo teisę varžytis turnyro finale, kuris ir pasižymėjo aštriausia kova, užsimezgusia dar atrankos varžybose, kai vaikų namų auklėtiniai kovojo dėl geriausių startinių pozicijų paskutiniajame važiavime.  

O finalai, kuriuose nestigo ir apsisukimų trasoje, ir net išlėkimų už jos ribų, pranoko viską. Labai taikliai šias kovas apibūdino vienas žiūrovas : „Regis, tai ne silpnų nervų žiūrovams…“

Mergaičių iki 14 metų finale triumfavo vilnietė Gabrielė Petrovskaja, pranokusi bendravardę iš Kėdainių Rimkutę ir kaišiadoriškę Rasą Grinkevičiūtę.

Vyresniųjų, iki 16 m grupėje pirmoji finišo liniją kirto Paparčių šv. Juozapo šeimos namų auklėtinė Agnė Biriukaitė.

Antrąją vietą iškovojo kėdainiškė Gabija Staniulytė, o trečiąją – vilnietė Sigrida Andrijauskaitė.   

Itin daug plojimų ir važiuodamas trasoje, ir ant nugalėtojų pakylos susilaukė jauniausias finalo dalyvis, 12-metis vilnietis Rokas Kunigėlis, šventęs pergalę iki 12 m berniukų grupėje.

Rokas pranoko antrosios vietos laimėtoją tauragiškį Emyrą Sprainį ir Tomą Grinkevičių iš Kaišiadorių.

Bene įdomiausia kova mezgėsi 13-14 metų berniukų grupėje, kur bene didžiausia kartingo valdymo branda visus žavėjo Paparčių šv. Juozapo šeimos namų auklėtinis Rokas Jonkus, šventęs įtikinamą pergalę.

Rokas pranoko komandos draugą Lauryną Ramanauską ir trečiąją vietą užėmusį tauragiškį Irmantą Gestautą.

Vyriausiųjų, iki 16 m berniukų grupėje finale varžėsi tik du dalyviai, o nugalėjo Vidmantas Pamedys iš Tauragės, aplenkęs vilnietį Audrių Kraliką.

Signataro E. Bičkausko kartingo turnyro komandinę įskaitą, finale iškovoję 42 taškus, laimėjo Kaišiadorių rajono Paparčių šv. Juozapo šeimos namų auklėtiniai.

Jiems įteiktos pergalę liudijančios taurės, Nepriklausomybės akto kopija ir europarlamentaro Juozo Oleko dovanotas kelialapis į Briuselį ir Europarlamentą.

Kvietimu turnyro nugalėtojai žada pasinaudoti vėliau, kai tam bus palankesnės galimybės.

Antrąją komandinės įskaitos vietą su 35 taškais užėmė sostinės VšĮ „Atsigręžk į vaikus“, o trečiąją – Tauragės šeimos gerovės centro auklėtiniai, surinkę 30 taškų.

Turnyro nugalėtojus ir prizininkus Vichy vandens parkas Vilniuje pakvietė visą dieną mėgautis čia teikiamomis pramogomis.

Kupinas adrenalino finalo kovas vaikų namų auklėtiniams primins ne tik iškovoti trofėjai, bet ir vertingos kitų rėmėjų atminimo dovanos.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos