Automobilių slalomo varžybos Lietuvoje vyksta bene kiekvieną savaitgalį. O svarbiausia tai, kad nesvarbu, ar tai mėgėjiškos, ar profesionalios slalomo lenktynės – dalyvių jose būna daug arba labai daug.

Ne retais atvejais net gi tenka stabdyti registraciją, kad netektų lenktyniauti iki sutemų.

Kodėl automobilių slalomas toks populiarus? Visų pirma, tai pati pigiausia automobilių sporto šaka, nereikalaujanti didelių investicijų. Norint dalyvauti slalome, pakanka kad ir 200-300 eurų vertės automobilio, degalų jam, ir susimokėjus startinį dalyvio mokestį galima lėkti į trasą. Antra, tai puiki vieta „palakstyti“ legaliai, nebijant policijos. Trečia, tai taip pat puiki vieta tobulinti vairavimo įgūdžiams, kurie dažnai praverčia ir kasdieninėse situacijose keliuose, esant ekstremalesnei situacijai.

Žinoma, slalomo dalyviai tikriausiai galėtų išvardyti dar daugybę šios autosporto šakos privalumų. Štai daugybę metų automobilių slalome dalyvaujanti vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova, startuosianti šį sekmadienį Panevėžyje vyksiančiose slalomo varžybose „Liqui Moly iššūkis „Eolto“ taurei laimėti“, sako: „Slalomo varžybose dalyvauju pagal galimybes ir stengiuosi tai daryti gana dažnai. Kodėl? Nes man tai patinka. Aš ten ilsiuosi, atitrunku mintimis nuo darbo ir kitų rūpesčių. Slalome išsilieju ir išsikraunu. Kai tik pajuntu, jog atsiranda noras gatvėse stipriau paspausti akceleratoriaus pedalą – iškart imu ieškoti įdomesnių slalomo varžybų“.

Itin greitai slalomo trasose su trečios serijos BMW automobiliu lekiantis Julius Povilauskas slalomuose dalyvauja jau septintus metus, per kuriuos išbandė įvairiausio kalibro techniką. Lenktyniauti pradėjo jis su senu, 1978 metų gamybos „Lada 21011“. „Kodėl dalyvauju slalomuose? Kas mane motyvuoja? Automobilių sportas mane žavi tuo, kad čia – intriga ir nežinomybė išlieka iki paskutinių sekundžių. Čia greitis, adrenalinas ir rizika muša visus rekordus. Norint visa tai suprasti, reikia sudalyvauti ir tada net pats nepajunti, kaip kraujyje ima tekėti „benzinas“. Kiekvienas laimėjimas man yra labai svarbus, kiekviena iškovota taurė yra istorija“, – sako Julius Povilauskas, kurį taip pat bus galima išvysti sekmadienio slalomo varžybose Panevėžyje

„Prieš metus teko nuvalyti dulkes nuo taurių. Kiekviena jų turi savo istoriją, kuri sukelia šypseną veide. Aišku, net baisu pagalvoti, kokių tų taurių tikroji vertė“, – J. Povilauskui antrina Olga Židovlenkova.

Ji taip pat teigia, kad slalomuose nuolat mokosi ir lavina savo vairavimo įgūdžius, o bendraudama su bendraminčiais – randa sau gerų pavyzdžių, o taip pat galbūt ir pati tampa pavyzdžiu kitiems.

„Nevažiavau kažkur ilsėtis, atostogauti. Visas mano biudžetas būna suplanuotas slalomams. Gal kiek ir kvaila, bet tikrai negalėčiau ramiai gulėti prie kokio baseino. Taip ir susideda ta motyvacija: pažintys, adrenalinas, dvasinis poilsis, savęs ir automobilio pažinimas. O tai ir atperka visas išlaidas. Be to, kadangi esu vairavimo instruktorė, norisi rodyti gerą pavyzdį ir savo mokiniams“, – atvirauja O. Židovlenkova, slalomo varžybose vairuojanti visais keturiais ratais varomą „Audi TT“ automobilį.

Startui Panevėžyje besiruošiantis Tadas Petronis slalomuose dalyvauja jau apie 15 metų. „Slalomuose pradėjau dalyvauti todėl, kad mane labai traukė autosportas, o tai man buvo pati prieinamiausia ir įdomiausia autosporto šaka, kurioje, manau, daugiau lemia vairavimo tikslumas ir įgūdžiai, nei kitose šio sporto šakose“, – sako Tadas Petronis, startuosiantis varžybose su „Subaru BRZ“ automobiliu.

Jeigu kiekvienas automobilių slalomo dalyvis taip pat atsakytų į klausimus: kiek laiko dalyvauja slalomuose ir kodėl tai daro, tikriausiai išgirstume labai panašius atsakymus. Žinoma, slalomo varžybose yra ir ne tik senbuvių, bet ir daugybė naujokų, kurie pradeda žengti pirmuosius žingsnius automobilių sporte, todėl dažnai net ir 18 metų dar neturintys jaunuoliai kviečiami išbandyti savo jėgas trasoje, važiuojant jaunių įskaitoje.

Į sekmadienį Panevėžyje vyksiančias, „Kauno autoklubo“ kuruojamos slalomo varžybų serijos „Liqui Moly“ iššūkis „Eolto“ taurei laimėti“ antrojo etapo varžybas paraiškas dalyvauti pateikė ir keli jauniai. Iš viso preliminarus startinių numerių skaičius FWD, RWD, AWD, Moterų bei „Open“ įskaitose siekia beveik 90.

Taigi laukia itin karšta ir adrenalino kupina diena Panevėžio miesto gatvėse, kuriose trasą parengs ir varžybų kontrolę vykdys „Panevėžys SC-Team“ kolektyvas. Slalomo varžybų startas 10 valandą. Vieta – Paliūniškio g., Panevėžys. Trasos ilgis – 1,7 km.