Praėjusį savaitgalį startavęs „BMW Lietuvos kartingo čempionatas“ iliustruoja jau keletą metų stebėtas tendencijas – ši sporto šaka mūsų šalyje išgyvena pakilimą. Organizatoriai teigia, kad tokio dalyvių skaičiaus nebuvo nuo šalies nepriklausomybės atgavimo laikų.

„Iš viso pirmojo etapo lenktynėse startavo 130 dalyvių. Tokio sportininkų skaičiaus nebuvo labai seniai. Tad tokios tendencijos džiugina – galime patvirtinti, kad kartingo sportas Lietuvoje išgyvena tikrą renesansą. Trasose varžosi ir rimtų tarptautinių serijų patirtį turintys čempionai, ir merginos, ir vis gausėjantis pačių jauniausių sportininkų būrys.“ – sako Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius Karolis Razas.

Pirmojo „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ etapo varžybose Anykščiuose važiavo net 13-a pačių mažiausių dalyvių. Tai neįskaitinės „Baby“ kategorijos sportininkai, jų rezultatai net nėra chronometruojami. Nes „Baby“ kategorijoje prie vairo sėda 3-4 metų vaikai. Tai pati pažinties su automobilių sportu pradžia. Čia savo vaikus neretai atveda ir sportininkai – štai Anykščiuose viename iš „Baby“ kartų trasa skriejo žinomo lenktynininko R. Čapkausko duktė. Ir šis mažiausiųjų būrys yra tarsi garantas, kad kartingo bendruomenė turės naujų lenkyninkų pamainą. Iš kurių, gali būti, užaugs nauji čempionai.

Kita tendencija – kartingą renkasi vis daugiau merginų. Nuo jauniausių ir pradedančių iki ir kitose automobilių sporto disciplinose patyrusių sportininkių. Tai Joana Survilaitė, Vanesa Šilkūnaitė, Indrė Senkutė – Gedgaudienė, Greta Puškoriūtė, Aleksandra Stravinskaitė, ir Andrėja Vibriantytė. Beje, A. Vibriantytė kartingo bendruomenėje kotiruojama kaip viena iš perspektyvių augančų sportininkių, jos sąskaitoje yra ne vienas podiumas, Ir tai yra gyvas pavyzdys, kad lytis kartingo sporte nėra svarbi.

Pirmojo etapo lenktynėse žiūrovai galėjo išvysti ir būrį pačių greičiausių ir tituluotų sportininkų, kurie Covid-19 pandemijos apribotų varžybų serijų užsienio trasose, pasirinko sezoną šalies kartingo čempionate. Tai ir Rokas Baciuška, ir Kajus Šikšnelis, Evalandas Dzialtuvas bei Justas Jonušis.

Kadangi čempionato startas dėl karantino buvo vis atidedamas, šių metų „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ tvarkaraštis yra itin intensyvus. Po vos vienos savaitės pertraukos antrojo šalies čempionato etapo varžybos vyks jau šį šeštadienį, birželio 20 dieną, sostinės Plytinės kartodrome. Be „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ ir LKF taurės lenktynių, šį sezoną kartu vyksta „ART Kart“ taurės, „Rotax Lithuania Challenge“ ir „Baltic karting academy“ lenktynės.