Jau artėjantį šeštadienį, birželio 13 dieną, Anykščių kartodrome startuoja šalies kartingo čempionatas – čia vyks “BMW Lietuvos kartingo čempionato” 1-ojo etapo varžybos. Iš viso šiais metais vyks šeši čempionato etapai: Anykščiuose, Vilniuje, Aukštadvaryje, Smalininkuose, Elektrėnuose ir galop vėl Anykščiuose.

“Covid-19 pandemija įnešė daug sumaišties visoje sporto bendruomenėje ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Nėra išimtis ir mūsų sportas. Kartingo sportas – masinis, čia visuomet sulaukiame itin gausaus įvairaus amžiaus ir pajėgumo dalyvių būrio. Tad karantino sąlygų švelninimo visa mūsų šalies kartingo bendruomenė laukė su nekantrumu. Pagaliau, jau šį šeštadienį, pradedame sezoną. Šalies čempionato lenktynėse startuos ryškiausios mūsų šalies žvaigždės – dėl judėjimo pasaulyje apribojimų dalis sportininkų, kurie ruošėsi startuoti įvairiose Europos bei pasaulio lenktynių serijose, startuos šalies čempionato lenktynėse. Žiūrovai čia galės pamatyti Europos ralikroso čempioną Roką Baciušką, „FIA Gala Awards“ ceremonijoje dvi taures atsiėmusį praėjusių metų pasaulio čempionato “OK-Junior” klasėje trečiosios vietos laimėtoją Kajų Šikšnelį, Lietuvos čempionus Evaldą Dzialtuvą bei Justą Jonušį.” – sako Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius Karolis Razas.

Startuojantis čempionatas yra jau tradicija tapusio sėkmingo kartingo bendruomenės ir BMW bendradarbiavimo pavyzdys. Tai yra ir tam tikra socialinė misija – kartingo varžybose ne tik atrandami būsimieji lenktynių talentai, tačiau ir nuo mažens įdiegiama saugaus,  taisyklingo, techniško vairavimo kultūra, formuojanti geresnę praktiką bendrojo naudojimo keliuose.

Lietuvos kartingo federacija dar užpernai nusprendė penkerius metus nedaryti jokių pakitimų šalies čempionato varžybose, skirstant tarptautines kategorijas – „Mini 60“, „OK“. „OK-Junior“ ir „KZ2“. Šių kategorijų technika važiuojantys sportininkai varžosi dėl čempionų titulų. Tuo tarpu kitų klasių technika lenktyniaujantys sportininkai  pretenduoja į Lietuvos kartingo federacijos taures. Be „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ ir LKF taurės lenktynių, šiais metais vyks „ART Kart“ taurės,  „Rotax Lithuania Challenge“ ir „Baltic karting academy“ lenktynės. Aukščiausiai vertinamos čia bus „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ varžybos, kur sportininkai varžysis tarptautinius standartus atitinkančiose  kategorijose ir kovos dėl šalies čempionų vardo.