Šeštadienį nors ir vėluodamos dėl karantino ribojimų, Kalvarijoje startavo Lietuvos „Cross Country“ čempionato ir taurės varžybos. Vyriausias varžybų teisėjas Žilvinas Kazakevičius negalėjo atidžiaugti rekordiniu dalyvių skaičiumi, kuris viršijo 200, ir puikiai paruošta trasa, kurioje – net 23 tramplinai. Lietuvos masteliais rekordinis ir šios trasos ilgis – net 10,5 km.

Cross Country – tai ištvermės varžybos, kurios trunka iki 2 valandų ir kuriose dalyvauja motociklai bei keturračiai (skirstomi į klases).

„Cross Country“ varžybose Lietuvos atletams konkurenciją palaikė svečiai iš Latvijos. Gausiausioje motociklų klasėje iš viso startavo 142 dalyviai. 85 kub.cm kategorijoje startavo 7, E1 – 9, E14 – 5, E40 – 12, Enduro – 12, Mėgėjų – 23, „Open“ – 10,  Pažengusiųjų – 32, Pradedančiųjų – 36, Veteranų – 6 dalyviai.

Dėl rekordinio dalyvių skaičiaus motociklininkų startą teko skelti į dvi dalis, Pirmieji startavę 85 kub.cm, E1, E14, E40, Enduro, Mėgėjų ir „Open“ kategorijų atletai varžėsi 2 valandų ištvermės lenktynėse. Pradednčių, Pažengusių ir Veteranų grupė, startavusi vėliau, lenktyniavo valandą. 

Ypatinga starto procedūra

Lietuvos „Cross Country“ čempionato varžybų starto procedūra primena legendines Le Mano ištvermės lenktynes. Iš pradžių prie starto linijos sustoję dalviai 5 minutes pašildo variklius. Tuomet seka 1 minutę trunkanti tyla – teisėjas, iškėlęs speciaią lentelę, duoda ženklą išjungti variklius. Po to iškelia lentelę su užrašu „15 sekundžių“. Tai reiškia, kad per 15 sekundžių bet kurią akimirką pasigirs teisėjo šūvis, skelbiantis startą. Tik po šūvio lenktynininkai gali užvesti variklius ir startuoti.

Rezultatai

Nors starte nepavykus greitai užvesti variklio Dakaro dalyvis Arūnas Gelažninkas prarado brangaus laiko ir pirmąjį tramplyną peršoko tik tik 15-as, jau po pirmojo rato Arūnas išsiveržė į trečią vietą, o vėliau aplenkė ir pirmavusį Raimondą Machrovą. Tokiu būdu A.Gelažninkas tapo absoliučiu nugalėtoju motociklų klasėje. Trečias liko Rytis Garbačiauskas.

E1 klasės TOP3: Džiugas Kazakevičius, Kasparas Erkulis, Antanas Pučinskas.

Enduro klasės TOP3: Arūnas Gelažninkas,  Rytis Garbačiauskas, Vytenis Mačerinskas.

„Open“ klasės TOP3: Raimondas Machrov, Mindaugas Paškevičius, Mindaugas Daugėla.

„85” klasės TOP3: Marius Adomaitis, Jokūkas Skeberdis, Domas Butkus.

Dienai gerokai perkopus vidurdienį prie starto išsirikiavo „Quad“ klasių dalyviai. Oro sąlygos buvo negailestingos, apniukęs dangus pranašavo lietų,  o vėjas kėlė dulkių debesis. Dalyvių saugumui užtikrinti, keturračių klasės buvo išsskirtos ir startavo atskirai, nes keliamų dulkių debesys smarkiai sumažino matomumą. Po pusantros valandų batalijų, dalyviai finišavo lietuje.

„Quad ATV“ TOP3: Paulius Ruškys, Hegri Sutt, Hendrik Laur.

„Quad Open“ TOP3: Kęstutis Kaminskas, Aivis Graudinš, Aurimas Petrauskas.