Kelių direkcija primena bendrus eismo saugos principus ruošiantis  į kelionę – būtina pasirūpinti automobilio technine būkle, taip pat keleivių saugumu. Vairuotojams ir keleiviams važiuojant automobiliu būtina prisisegti saugos diržus, o vaikus vežti jų ūgiui ir svoriui pritaikytose automobilinėse kėdutėse. Reikia nepamiršti pasirūpinti ir vežamų augintinių saugumu. Kadangi dažniausiai keliaujama su šunimis, juos vežti saugiausia tvirtinant specialiomis petnešomis, kurios skirtos kelionei automobiliu. Tokios petnešos tvirtinamos prie automobilio saugos diržų, yra kelių tvirtinimo taškų, kurie suveikia stabdymo metu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad petnešos privalo būti sertifikuotos ir išlaikiusios saugumo testus.

Ilgose kelionėse gali būti naudojama ir kita alternatyva – speciali kelioninė dėžė arba narvas augintiniui. Tokia dėžė tvirtinama diržais arba įdedama į automobilio bagažinę. Dėžė yra tinkama priemonė vežti ne tik šunis, bet ir katinus bei kitus mažesnius naminius gyvūnėlius.

Keliaujant ne tik ilgesnį atstumą, bet ir įprastos kelionės metu, reikėtų atkreipti dėmesį į daiktus automobilyje.

Kelių direkcija rekomenduoja, kiek įmanoma daugiau daiktų sudėti į bagažinę, o ne vežti automobilio salone. Ne vietoje padėtas daiktas, pvz., termosas, gertuvė, skėtis ar net telefonas, gali tapti avarijos priežastimi – stipriau stabdant toks daiktas gali ne tik išdaužti  stiklą, bet ir sužaloti automobilio keleivius. Be tvarkos padėti daiktai automobilio salone staiga stabdant gali pariedėti po stabdžių pedalu ir sukelti mirtiną pavojų: automobilio nebus įmanoma sustabdyti.

Kartais ant stogo vairuotojai sudeda labai sunkius daiktus – tai nėra saugu. Patartina pasiskaityti aerodinaminės bagažinės ar stogo skersinių instrukcijas ir neviršyti nurodytos normos. Be to, netinkamai pritvirtintas krovinys gali kelti pavojų ir kitiems eismo dalyviams. Pasitaiko atvejų, kai kelyje atsipalaiduoja dalis netinkamai pritvirtinto krovinio ir kyla reali gėsmė iš paskos važiuojantiems automobiliams.

Kelių direkcija primena, kad visada būtina įsivertinti eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį, kuris būna mažesnis už maksimalų leistiną.  Visos kelionės metu vairuotojas turėtų būti sutelkęs visą dėmesį į vairavimą, nesinaudoti mobiliaisiais įrenginiais, kartais blaškyti gali ir kita veikla (muzika, valgymas ir pan.).

Kelių direkcija kviečia susipažinti su informacija apie kelių būklę ir oro sąlygas, kuri nuolat atnaujinama ir skelbiama Kelių direkcijos interneto svetainėje www.eismoinfo.lt. Kadangi naktimis temperatūra kartais nukrinta žemiau nulio, keliuose gali pasitaikyti slidžių (nesaugių) kelio ruožų. Apie juos prašome informuoti Kelių direkcijos Informacijos skyriaus operatorius telefonu 8 5 232 9600 arba trumpuoju numeriu 1871.