Beniliukso šalių (Belgijos, Olandijos ir Liuksemburgo) nacionalinės „Supercar Challenge“ pirmenybės yra turbūt vienos didžiausią konkurenciją turinčių nacionalinių žiedinių automobilių lenktynių Europoje – lenktynėse dalyvavo net 50 automobilių. Į vieną jų etapą Justą Jonušį pasikvietė buvęs jo komandos partneris „Aurum 1006 km“ lenktynėse – Ward Sluys.

Abu sportininkai pakaitomis pilotavo tą patį automobilį, kuriuo lenktyniavo ir lenktynėse Palangoje – „BMW M4 Silhouette“.

Iki šio etapo Ward Sluys lenktyniavo vienas ir pretendavo į podiumą čempionate. Lenktynių formatas įdomus – tai lyg du etapai, vykstantys per vieną savaitgalį – po valandą lenktyniavimo šeštadienį ir sekmadienį. Kas pusvalandį sportininkai privalo keistis arba, jeigu lenktyniauja vienas, jis turi užvažiuoti į serviso zoną privalomam sustojimui.

Legendinėje Belgijos Spa lenktynių trasoje Justas Jonušis jau yra važiavęs testuose bei dalyvavęs 24 val. lenktynėse, tad ši trasa jam nėra naujiena. Juo labiau, kad ir automobilis pažįstamas, tad nuo pat pirmųjų metrų jis galėjo demonstruoti tempą, prilygstantį lyderiams.

Savaitgalį tvyrojęs permainingas oras tapo dar vienu akstinu važiuoti greitai – lietuvis išnaudojo savo stipriąją savybę – greitai adaptuotis prie besikeičiančių sąlygų ir savo GT klasėje visą savaitgalį buvo greičiausias, tuo šokiruodamas jau ne vienerius metus šiose lenktynėse dalyvaujančius sportininkus.

Kvalifikacijoje „JR Motorsport“ komanda su Justu ir Ward užėmė 8 vietą bendroje įskaitoje ir ketvirtą savo klasėje.

Šeštadienį Justas ir Ward finišavo puikioje trečioje vietoje, o Justas buvo vienas greičiausių sportininkų trasoje. Justas pradėjęs lenktynes buvo greičiausias savo klasėje ir trečias bendroje įskaitoje, aplenkęs nemažai kur kas galingesnių automobilių. Pasikeitus lenktynininkams tempas kiek sumažėjo, bet vis tiek komanda buvo daugiau negu laiminga pasiektu rezultatu.

„Buvo labai įspūdingos lenktynės. Startuoti tarp 50 konkurentų yra labai įdomu. Visas lenktynes turėjau daug darbo ne tik kovoti su lyderiais, bet ir lenkti lėtesnius konkurentus ratu. Tai buvo vienos įdomiausių lenktynių mano karjeroje,“ – po finišo sakė Justas Jonušis.

Sekmadienį Justas Jonušis pradėjo lenktynes ir iki keičiantis sportininkams „JR Motorsport“ komanda vėl realiai pretendavo į podiumo poziciją. Deja, sėdęs prie vairo Ward pačios ilgiausios tiesiosios gale, lėkdamas beveik 300 km/h greičiu nesuvaldė savo „BMW M4 Silhouette“ ir į šipulius sudaužė automobilį. Pats Ward Sluys buvo išgabentas į ligoninę. Laimei, sužeidimų nenustatyta ir sportininkas dar tą pačią dieną buvo paleistas namo.

„Gaila, kad taip liūdnai baigėsi mūsų savaitgalis, kuris galėjo tapti labai geru. Ward galėjo stipriai pasipildyti savo tašų kraitį čempionato įskaitoje. Man tai buvo labai gera patirtis. Supratau, kad turiu greičio, tad ką gali žinoti – galbūt šios lenktynės man bus postūmis siekti karjeros „Supercar Challenge“ čempionate,“ – po savaitgalio sakė Justas Jonušis.

Sekmadienio lenktynes laimėjo dar viena komanda, lenktyniavusi ir Lietuvoje, Palangoje „Aurum 1006 km“ lenktynėse – „Speedlovers“.