Keturis mėnesius vyksiančio eksperimento metu tikimasi sumažinti spūsčių skaičių.

Italijos miesto Bario merija kas mėnesį mokės po 25 eurus tam, kas iš automobilio persės ant dviračio. Meras Antonio Dekaro pasidžiaugė, kad mindami dviračius miestiečiai bus ne tik sveikesni, bet ir turtingesni. Baris – pirmasis Italijos miestas, pasekęs Prancūzijos, kur analogiškomis priemonėmis žmonės pratinami prie dviračių, pėdomis.

Eksperimentas truks keturis mėnesius. Jam numatyta 545 000 eurų. Šia akcija siekiama ne tik sumažinti kelių apkrovimą, bet ir prisidėti prie aplinkos tausojimo. Tikimasi, kad piniginės premijos dviratininkų skaičių keliuose padvigubins.

Mokėti planuojama už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą, tačiau ne daugiau 25 eurų per mėnesį. Ypatingai bus vertinama kelionė į darbą ir atgal. Už šį kelią planuojama mokėti po 20 centų už kilometrą. Visi likę miesto maršrutai įvertinti tik 4 eurocentais.

Tiesa, idėjos realizavimas jau susidūrė su sunkumais. Kaip tiksliai paskaičiuoti kilometrus? Siekiant užkirsti kelią sukčiavimui ir gauti tikslius duomenis, visi akcijoje dalyvausiantys dviračiai, miesto lėšomis, buvo aprūpinti GPS davikliais. Be to, siekdami pritraukti kaip galima daugiau žmonių, miesto vadovai pasirengę kompensuoti dalį dviračių įsigijimo išlaidų. Už paprastą dviratį žadama grąžinti iki 150 eurų, už elektrinį – iki 250 ir iki 100 eurų – už naudotą.

Taip pat kiekvieną mėnesį bus skelbiami daugiausia nuvažiavę miestiečiai, kurie gaus premijas – dar 50 eurų. Premijas gaus pirmieji dešimt akcijos dalyvių.