Važiavimas vien tik elektra ne tik neteršia aplinkos, bet gali būti ir itin sportiškas – Audi toliau plečia savo elektrinio mobilumo strategiją ir pristato naujus iš elektros tinklo įkraunamus hibridinius modelius.

Ženevos automobilių parodoje debiutuos iš elektros tinklo įkraunamos hibridinės Audi A8, A7 Sportback, A6 ir Q5 versijos, kuriomis vien tik elektra galima nuvažiuoti daugiau kaip 40 kilometrų (matuojant WLTP ciklu). Vairuotojas galės pats pasirinkti norimą važiavimo režimą – tiek komfortišką, tiek ir itin sportišką. Naujus iš elektros tinklo įkraunamus Audi hibridinius modelius bus galima užsisakyti jau šiais metais.

Plati iš elektros tinklo įkaunamų Audi hibridinių automobilių gama

Nuo vidutinio dydžio visureigio iki prabangių sedanų – pristačiusi naujus Audi Q5, A6, A7 ir A8 modelius Audi toliau plečia iš elektros tinklo įkraunamų hibridinių automobilių gamą, taip užtikrindama dar tvaresnį mobilumą. Priklausomai nuo modelio, bus galima rinktis iš dviejų skirtingų komplektacijų – nuo komfortiškos iki itin sportiškos „S line“ versijos su standesne pakaba ir didesne elektros variklių galia. Nuo šiol visi nauji iš elektros tinklo įkraunami hibridiniai modeliai bus žymimi „TFSI e“ pavadinimu, o „e-tron“ pavadinimą turės vien tik elektra varomi automobiliai.

Dviejų variklių – elektros ir vidaus degimo – galia

Kiekvienu iš elektros tinklo įkraunamu hibridiniu modeliu vien tik elektra galima nuvažiuoti daugiau kaip 40 kilometrų, matuojant WLTP ciklu. Ši hibridinės pavaros koncepcija užtikrina, kad važinėjant įprastais maršrutais kasdien, iki trečdalio atstumo bus galima nuvažiuoti vien tik elektra.

Visi nauji iš elektros tinklo įkraunami Audi hibridiniai automobiliai turi į transmisiją integruotą elektros variklį, taip pat benzininį variklį su tiesioginiu degalų įpurškimu ir turbopripūtimu, o elektros energija kaupiama prie bagažo skyriaus dugno esančiame ličio jonų akumuliatoriuje – pagreitėjimo metu elektros variklis veikia drauge su vidaus degimo varikliu, taip užtikrindamas itin galingą pagreitį.

Taip pat čia sumontuota tokia pati kaip „Audi e-tron“ elektromobilio energijos rekuperacijos sistema, kuri leidžia pasiekti itin didelį efektyvumą ir maksimalius energijos rekuperacijos rodiklius. Stabdymo metu naujieji iš elektros tinklo įkraunami Audi hibridiniai modeliai gali atkurti iki 80 kW energijos.

Audi A6, A7 ir A8 hibridinių automobilių ličio jonų akumuliatorius turi 104 celes, iš kurių sudaryti aštuoni moduliai – jie sukaupia 14,1 kWh 385 voltų įtampos elektros energiją. Audi Q5 turi kitokios konstrukcijos ličio jonų akumuliatorių, kuris sukaupia tiek pat elektros energijos.

Važiavimo režimai: maksimalus komfortas ir didelė ridos atsarga važiuojant elektra

Iš elektros tinklo įkraunamų modelių hibridinis energijos valdymas užtikrina maksimalų efektyvumą ir komfortą bei automatiškai parenka optimalų veikimo režimą. Automobilis visada pajuda veikiant elektros pavarai, vidaus degimo variklis yra užvedamas automatiškai, priklausomai nuo poreikio.

Iš elektros tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai turi tris važiavimo režimus: „EV“, „Auto“ ir „Hold“. Vairuotojas gali pasirinkti važiuoti vien tik elektra, naudoti abiejų variklių galią arba išsaugoti elektros energiją vėlesniam kelionės etapui. „Auto“ režime hibridinis modelis veikia maksimaliu efektyvumu, išnaudodamas elektros ir vidaus degimo variklių galią. „Hold“ režime išlaikoma akumuliatoriuje sukaupta energija, kurią vėliau galima panaudoti važiuojant vien tik elektra.

Taip pat kaip ir kituose Audi modeliuose, vairuotojas, naudodamas „Audi drive select“ važiavimo režimų pasirinkimą, gali aktyvuoti norimas pavaros, pakabos ir vairavimo sistemos charakteristikas – „comfort“, „efficiency“, „auto“ arba „dynamic“. Didelis elektros variklio sukimo momentas padeda greičiau įsibėgėti, o tuomet, kai pasirinktas „dynamic“ režimas, elektros variklis veikia maksimalia galia drauge su vidaus degimo varikliu, taip užtikrindamas itin sportiškas važiavimo savybes.

Spartusis įkrovimas ir nuotolinis valdymas „myAudi“ taikomąja programa
Kompaktiška įkrovimo sistema įtraukta į bazinę Audi hibridinių automobilių įrangą ir turi tiek namų elektros tinklui, tiek ir viešosioms įkrovimo stotelėms skirtus kabelius. Taip pat pasirinktinai galima užsisakyti sieninę įkrovimo stotelę ir „Mode3“ viešosioms įkrovimo stotelėms skirtą kabelį. Kai įkraunama 7,2 kW galia, akumuliatoriai visiškai įkraunami per dvi valandas.

Naudojantis iš elektros tinklo įkraunamu hibridiniu modeliu, labai praverčia patogi „myAudi“ taikomoji programa – ji suteikia „Audi connect“ prieigą vairuotojo mobiliajame telefone. Naudojantis šia taikomąja programa, galima matyti, koks yra akumuliatoriaus įkrovimo lygis ir kokia yra galima ridos atsarga važiuojant elektra. Naudojantis ja, galima paleisti įkrovimą, nustatyti pageidaujamą įkrovimo laiką, matyti įkrovimo eigą ir energijos sąnaudas.

Taip pat, naudojantis „myAudi“ taikomąja programa, galima per atstumą valdyti automobilio klimatizavimą – kol automobilis stovi ar yra įkraunamas, galima nustatyti norimą temperatūrą salone, taip pat, priklausomai nuo modelio komplektacijos, aktyvuoti vairo, sėdynių, veidrodžių, priekinio ir galinio stiklų šildymą bei sėdynių vėdinimą.