Liepos 15 d. prasidėsiančiame didžiausiame Baltijos šalyse automobilių sporto festivalyje – „Aurum 1006 km lenktynėse“ – greičio ir azarto tikrai nestigs. Tą garantuoja ir šiemet kaip niekad gausus ilgų nuotolių lenktynių karaliais tituluojamų „Porsche“ automobilių desantas.

Homologuotą GT3 klasės „Porsche GT3-R“ vairuos ir vieni šių lenktynių favoritų, tikras jaunystės ir visa ko mačiusios patirties lydinys – Edvino Arkušausko vadovaujama „Balpol/Nebankrutuok.lt byExit“ komanda, kurios sudėtyje gerai žinomi šalyje ir už jos ribų sportininkai Justas Jonušis, Deividas Jocius ir Nemunas Dagilis.

Šis lenktynininkų trejetukas į Palangą atvyks per Vokietiją, kur vakar garsiajame Niurburgringe, kartu su šios šalies „Speed Monkeys GMBH“ komandos specialistais, pradėjo tiesioginį pasiruošimą „Aurum 1006 km lenktynėms“.

„Čia Nemunas automobilį ruošė Vokietijos „Porsche Sport Cup“ čempionatui, kuriame ketinome abu dalyvauti, – lenktynių spaudos centrui sakė J. Jonušis. – Tačiau pandemija apvertė viską aukštyn kojomis, ir dabar mūsų drauge su Vokietijos specialistais uždavinys naują automobilį parengti jo koviniam krikštui – 1006 km lenktynėms Palangoje“.

Justui tai bus jau trečiasis startas „Aurum 1006 km lenktynėse“. Jose jis debiutavo 2018 metais kartu su estų „ALM Motorsport“ komanda ir gerai pažįstamais sportininkais estu Robin Vaks ir latviu Reiniu Nitinšu. Visų trijų Baltijos valstybių atstovai tąsyk vairavo „Seat Leon Cupra TCR“ automobilį.

Debiutas maratoninėse lenktynėse Justui susiklostė kaip reta palankiai ir jis kartu su ekipos draugais po finišo džiaugėsi ketvirtąja bendrosios įskaitos vieta ir pergale „TCR Baltic Cup“ klasėje.

„Geriau nebūna, – po finišo kalbėjo tada tik šešiolikmetis Lietuvos sportininkas. – Tik dar vis nesuvokiu, kuo labiau džiaugtis – ketvirtąja bendrosios įskaitos pozicija ar pergale TCR klasėje?“ – juokavo J. Jonušis.

Kupinas ryžto bent pakartoti prieš metus iškovotą pasiekimą Justas buvo ir pernai, Joosto Ursemo vadovaujamoje olandų komandoje startavęs kartu su Sluys Wardu, Bas Schoutenu ir lietuviu Nemunu Dagiliu.

Ir jiems neblogai sekėsi, tačiau peržengus lenktynių pusiaukelę vieni favoritų – „Palanga SPA/Balpol–JR Motorsport“ komandos sportininkai buvo priversti sudėti ginklus, nes varžybų įtampos neatlaikė jų „BMW M4 Silhouette“ variklis.

Labiausia patyręs „Balpol/Nebankrutuok.lt byExit“ komandoje – 44-erių Nemunas Dagilis, net tris kartus po lietuviškojo maratono varžybų kopęs ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio.

Pirmąją pergalę Palangoje Nemunas iškovojo dar 2005 m. kartu su Egidijumi Dapšu ir broliu Nerijumi, tąsyk atstovavę „Oktanas-Snaigė“ komandai ir vairavę „Porsche 996 GT3 Cup“ automobilį. 

Siekdamas antrosios sėkmės Nemunas buvo priverstas praryti ne vieną karčią piliulę, kol jo ryžtas buvo vainikuotas sėkme 2013 m., kai vėl kartu su broliu Nerijumi ir Benediktu Vanagu greitąjį „Porsche 911 GT3“ pirmi atvairavo prie finišo linijos.

Trečiąja pergale „Aurum 1006 km lenktynėse“ Nemunas kartu su Robertu Kupčiku ir belgu Steve Vanbellingen džiaugėsi 2018 m. Tąsyk jie vairavo „Porsche 911 GT3 Cup“.

Garsus dalyvavimu prestižinėse lenktynėse, iškovotomis pergalėmis, o bene svarbiausia, azartišku, žiūrovus žavinčiu vairavimo stiliumi, ir dar vienas komandos narys, 39-erių Deividas Jocius, vienintelis iš Lietuvos sportininkų galintis puikuotis „M-Sport Ford World Team driver“ titulu.

Tačiau pergalės Palangoje dar nėra jo laimėjimų sąraše, todėl netenka net abejoti, jog dabar tai – didžiausias Deivido siekis ir sportininkas nepagailės jėgų jam įgyvendinti.

Žinoma, tuo pačiu dega ir visa komanda, itin dideles viltis dedanti į naują kovinį ginklą,  paskutinius jo bandymus Vokietijoje ir atsakingiausią metų startą „Aurum 1006 km lenktynėse“.