Balandis seniausiam, nuolat veikiančiam bei geriausiai tvarkomam Vilniaus autosporto kompleksų – Plytinės gatvėje įsikūrusiam kartodromui – nuo seno reikšmingas.

O šiemet – ypatingai. Po poros savaičių sukanka lygiai 55-eri, kai 1967 m. balandžio 28-ąją tuometinis Vilniaus vykdomojo komiteto pirmininkas Jonas Vildžiūnas pasirašė sprendimą dėl žemės sklypo Senosios Plytinės gatvėje skyrimo kartodromo statybai.

Daug garsių automobilių sporto atstovų išugdžiusi jaunųjų talentų kalvė sukaktį pasitinka ne tik atsinaujinusi ir gausesnėmis čia besitreniruojančiųjų gretomis, bet ir naujų kartingų parku, teikiančiu džiaugsmą ir juos aptarnaujančiam personalui, ir patiems sportininkams.

Kartodromo garažus neseniai papildė dešimt visiškai naujų vaikiškų kartų „Sodi LR5 GX160 Go-Kart“, sveriančių po 124 kg, išvystančių po 5,5 AG ir 60 km/val. maksimalų greitį.

„Tai naujos kartos automobiliukai, geriau valdomi, dinamiškesni, o svarbiausia – daug saugesni, – sako „Plytinės“ kartodrome jau beveik ketvirtį amžiaus dirbantis treneris Aleksejus Čerešniovyj. – Prie šių kartų specialiai tvirtinami galvos atlošai, diržai, reguliuojami jų pedalai, sėdynė, diržo bei vairo padėtis, yra greičio ribotuvai, užtikrinama net 360 laipsnių šoninė apsauga, į juos galima įmontuoti ir  papildomą sėdynę“.

Projektas „Kartu su kartu“, vykdant kurį naujoji technika pradžiugino „Plytinėje“ tobulinančius savo meistriškumą, yra bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto veiksmingumą, o tiksliau naujuosius kartus garbė išbandyti trasoje pirmiesiems suteikta besitreniruojantiems šioje bazėje. Tačiau bandymai beregint virto tikromis lenktynėmis, kupinomis kovos azarto, nestokojusiomis kontaktų trasoje ir gerbėjų palaikymo.

Didžiausią spartą su naujuoju „Sodi LR5 GX160 Go-Kart“ pademonstravo didžiojo finalo laimėtojas dešimtmetis Margiris Tautkus, pranokęs metais vyresnį Joną Adomavičių ir vienmetį Herkų Lapkauską.  

Nemažiau atkaklia kova pasižymėjusio mažojo finalo nugalėtoju tapo aštuonerių Ovidijus Maškalo. Jis pralenkė vienuolikmetę Emiliją Juodytę ir devynerių Nojų Kulikauską.   

„Esu dėkingas projekto „Kartu su kartu“ vystytojams, įrodžiusiems, jog fizinio aktyvumo trūkumas, ypač tarp vaikų – valstybinio masto prioritetas, – sako objekto vadovas, savo sportinį kelią pradėjęs irgi nuo kartingo, Darius Jonušis. – Įgyvendindami šį projektą ir rengdami saugias, reguliarias kartingo treniruotes, populiarindami renginius ir socialinę atskirtį patiriantiems vaikams iš globos namų, ugdysime vaikų fizinį aktyvumą“.

D. Jonušis įsitikinęs, jog būtent vaikų įtraukimas į kartingų sportą – tai ne tik galimybė išmokti vairuoti ir įgyti realios vairavimo patirties, bet ir puiki forma ne per prievartą ir ne nuobodžiai diegti reguliaraus fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos bei aktyvaus įsitraukimo į įvairias veiklas pagrindus.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos