2013 metų žurnalo „What Car?” apdovanojimuose triumfavo populiariausias Didžiojoje automobilių gamintojas – „Ford”.

Pirmą kartą vienai markei pavyko laimėti net keturis prizus – „Ford Mondeo” tapo geriausiu šeimos automobiliu ir geriausiu universalu, „Fiesta” geriausiu mažos klasės automobiliu, o „Focus ST” geriausiu „karštuoju hečbeku”.

Apdovanojimų savaitę buvo susumuota ir pernai metų Didžiosios Britanijos automobilių rinkos pardavimų statistika, kuri patvirtino, jog „Ford” jau 36 metus paeiliui yra geriausiai parduodami automobiliai Jungtinėje Karalystėje. Komercinių automobilių segmente „Ford” karaliauja jau net 47 metus.

„Ford Mondeo” geriausiu šeimos automobiliu ir geriausiu universalu tampa jau trečius metus paeiliui. „What Car?” pažymi, kad „Mondeo” yra „puikiai valdomas, vikrus ir komfortiškas. Jis visiškai atitinka šeimos galvos ir verslininko lūkesčius”. Tuo tarpu „Mondeo” universalo kėbulu išsiskiria savo erdvumu ir patogumu, o bagažinėje telpa viskas – „nuo šuns iki baldų”.

Atnaujinta „Ford Fiesta” dar tik pradedama prekiauti Britanijos rinkoje, tačiau „What Car?” mano, kad tai geriausias mažas automobilis. „Jei automobilis gali būti didis, tai toks ir yra „Ford Fiesta”. Atnaujintas, jis turės dar geresnius variklius ir bus saugesnis”, rašo „What Car?”.

250 AG turbininis „EcoBoost” variklis „Focus ST” suteikia gaivios dinamikos, tačiau tuo pat metu jis yra palyginti taupus ir dėmesingas aplinkai, o galimybė rinktis ir universalo kėbulą suteikia daugiau praktiškumo. „Greitas ir gundantis, kai to norisi, tiesiog patogus ir tinkamas ramiam vairavimui visais kitais atvejais”, konstatuoja „What Car?”.

„Ford” tikrai nusipelno savo apdovanojimų. Džiugu matyti, kad masinės gamybos automobiliai gali būti tokie išskirtiniai”, – pažymėjo „What Car?” vyriausiasis redaktorius Chasas Hallettas.