Šį savaitgalį Šiaulių Aleksandrijos trasoje vyko Europos motokroso čempionato etapas. Dalyviai varžėsi keliose kategorijose: Europos Moterų motokroso ir Europos čempionato Šiaurės rytų etapo MX65 ir MX85 (vaikų/jaunių). Varžybose į startą stojo 62 dalyviai, iš jų 8 atstovavo Lietuvai.

Šių varžybų dalyvių meistriškumas – labai aukštas. Kova dėl pozicijų vykusiuose kvalifikaciniuose važiavimuose šeštadienį buvo labai atkakli, nes tik dešimt greičiausių Šiaurės rytų zonos sportininkų pateks į finalinį Europos čempionato etapą Italijoje, kuris vyks rugsėjo mėnesį. Jis rengiamas kartu su pasaulio motokroso čempionatu, kuriame startuos ir Lietuvos superžvaigždė Arminas Jasikonis.  

Šiandien Lietuvos sportininkai surėmė pečius su atletais iš užsienio – savo šalių čempionais – finaliniuose važiavimuose. EMX65 klasėje Lietuvai atstovaus Rojus Zaborskis ir Martynas Jasiūnas. EMX85 – jau minėtas EMX65 vicečempionas Marius Adomaitis, Eimantas Čepulis, Matas Strasevičius.

Lietuvai moterų kategorijoje atstovavo pajėgiausios mūsų šalies motokrosininkės. Tai – pirmoji Lietuvos motokroso čempionė moterų klasėje Adrija Skudutytė ir jos sesuo Agilija. Taip pat Austėja Tamuliūnaitė – daugkartinė Lietuvos motokroso čempionė.

Geriausiai pasirodė EMX85 startavęs Marius Adomatis, jis iškovojo 7 vietą EMX85 klasėje. Moterų įskaitoje startavusioms lietuvaitėms koją kišo klaidos ir griuvimai. Nepaisant to, pirmajame važiavime Adrija Skudutytė iškovojo „hole shot“ (aut. past. – kai po starto sportininkas pirmas įveikia pirmąjį trasos posūkį). Visi dalyviai, kaip susitarę kartojo, kad patirtis varžantis su aukšto meistriškumo viešniomis leido pasisemti nemažai vertingos patirties ruošiantis startams Lietuvos motokroso čempionato entrajame etape jau sekantį savaitgalį, kuris vyks Anykščiuose.

Rezultatai:

EMX65

1vieta – Lucas Leok, Estija

2vieta – Enriko Peilman, Estija

3vieta – Jekabs Hudolejs, Latvia

10 vieta – Rojus Zaborskis

18 vieta – Martynas Jasiūnas

EMX85

1vieta – Semen Rybakov, Rusija

2vieta – Janis Martins Reisulis, Latvija

3vieta – Bartosz Jarowski, Lenkija

7 vieta Marius Adomaitis

15 vieta – Eimantas Čepulis

26 vieta – Matas Strasevičius

EMX Moterys:

1 vieta – Lynn Valk, Nyderlandai

2 vieta – Shana Van der Vlist, Nyderlandai

3 vieta – Mathea Selebo, Norvegija

11 vieta – Adrija Skudutytė

12 vieta – Austėja Tamuliūnaitė

14 vieta – Agilija Skudutytė