Nuolat greitį viršijantiems vairuotojams policija siūlo tapti organų donorais.

Nors mes nuolat anekdotuose pašiepiame estu dėl jų menamo lėtumo, panašu, kad jie, eilinį kartą, mus aplenkė. Kovoti su KET pažeidimais estai nusprendė ne didindami baudas, o kūrybiškai. Nuo šiol sulaikytiems už greičio viršijimą vairuotojams bus ne tik išrašomos baudos, bet ir įteikiamo brošiūrėlės apie organų ir audinių donorystę.

Pasak Piarnu miesto policijos skyriaus viršininko Andreso Sinimerio, jeigu žmonės patys linkę taip rizikuoti (viršyti greitį – red. past.), kodėl vėliau medikams reikia ieškoti jų giminių tam, kad gautų sutikimą? (organų transplantacijai – red. past.). Policija linkusi vairuotojus iškart įpratinti pasirašyti atitinkamus dokumentus.

Oficialia informacija, kasdien leistiną greitį viršija 12 – 15 proc. Estijos vairuotojų. Akcija, kurios metu bus dalinami apie donorystę informuojantys bukletai, truks iki mėnesio galo. Beje, pareigūnų sulaikyti KET pažeidėjai pripažįsta, kad tokia priemonė yra veiksminga ir priverčianti susimąstyti. Gal laikas kažką panašaus taikyti ir Lietuvoje?