Daugelis ne tik palangiškių, bet ir didžiausiojo mūsų vasaros kurorto svečių jau įsiminė, jog kiekvienų metų pirmąjį gegužės penktadienį miestą užplūsta elektromobiliai.

Tradicija nebus sulaužyta ir šiemet. Dar daugiau – gegužės 3-ąją Palangos centre finišuos jau penktosios, kasmet rengiamos elektromobilių varžybos „Charge it on! Vilnius – Palanga“.

Kol varžybų teisėjai sumuos apdovanojimų laukiančių dalyvių pasiektus rezultatus ir neabejotinai fiksuos naujus varžybų rekordus, gegužės 3-iosios popietę prie jūros tilto, Jūratės ir Kastyčio skvere, vyks irgi tradicinės, ERGO vaikų elektromobilių varžytuvės, jau penktąjį kartą vainikuosiančios didžiąsias elektromobilių varžybas.

Renginio organizatoriams ir ištikimiems žiūrovams nekelia nuostabos, jog arti šimto besivaržančių 4-10 metų vaikų čia atlydi keleriopai gausesnė palyda, neliekanti abejinga trasoje verdančioms mažųjų aistroms.

Kitaip ir negali būti, nes berniukai ir mergaitės specialiai įrengtoje „drag“ ir slalomo trasose kaunasi dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo ir gausių prizų, kurios įsteigė ne vien mažųjų varžytuves remianti draudimo kompanija ERGO.

Nugalėtojus apdovanos didžiųjų – „Charge it on! Vilnius – Palanga“ varžybų laimėtojai ir prizininkai. O tokios akimirkos, kaip gautas apdovanojimas iš paties čempiono rankų, daugeliui mažylių neabejotinai įstrigs ilgam.

Kokios dalyvavimo šiose unikaliose jaunųjų talentų varžytuvėse sąlygos? Labai paprastos – jau nuo šiandienos visi jaunieji dalyviai gali susipažinti su varžybų taisyklėmis ir pradėti registraciją į jas specialiai sukurtame interneto tinklalapyje www.minidrag.lt ir laukti organizatorių kvietimo atvykti į Palangą.

Registracijos nepatartina atidėlioti, nes anksčiausiai užsiregistravusiems tikrai bus suteikta galimybė organizatorių paruoštus vienodus elektromobilius išvairuoti į įrengtą laikinąją trasą Palangoje.

 

Jau penkerius metus stebiu, kaip kasmet keičiasi šių varžybų dalyviai, kurie ne tik vis jaunėja, bet ir pastebimai tobulėja. Džiaugiuosi, kad pirmieji mūsų varžybų nugalėtojai jau sėkmingai rungiasi kartingo čempionate ir kitose lenktynių serijose“, – tvirtina ERGO vaikų elektromobilių varžybas rengiančio automobilių sporto klubas „Žaibelis“ vadovas Edvinas Preckailo. – O mažųjų varžytuvės elektromobiliukais – tai ne tik puiki, bet ir nieko vaikams nekainuojanti atrakcija“.

Kaip ir anksčiau, visi jaunieji entuziastai pagal jų amžių bus suskirstyti į tris grupes: „Mikro drag“, „Slalom“ ir „Mini drag PRO“.

Pirmųjų dviejų grupių dalyviams elektromobiliukus pateiks šių varžybų organizatoriai, o vyriausiųjų grupėje, kurioje vaikai varžysis kartu su tėvais, dalyviai savo techniką privalės atsivežti patys. Saugumo sumetimais greitis bus ribojamas iki 12 km/val., todėl nugalėtoją lems greita reakcija ir sugebėjimas neviršyti nustatyto greičio.

Čia bus rengiamos ir kvalifikacinės varžybos, o jų puošmena, žinoma, taps finaliniai važiavimai, į kuriuos, tikėtina, prasibraus stipriausieji.

Vaikų varžybose bus naudojama profesionali laiko matavimo įranga, dirbs automobilių sporto klubo „Žaibelis“ teisėjai ir saugos specialistai.