Bulgarijoje prieš kelias dienas buvo pristatytas pirmasis vietinės gamybos hiper automobilis – Alieno Arcanum. Mažai žinomas gamintojas nustebino visą automobilistų bendruomenę.

Tiesa, bulgarų modelis išvaizda gerokai primena Lamborghini Veneno ir Aventador, tačiau teigiama, kad tai nėra kopija. Alieno gavo karboninį kėbulą ir didelį galinį antisparną.

Visgi labiausia Alieno Arcanum stebina kitkuo. Pirmiausia tai – elektromobilis, o jo variklių galia – beprotiška. Bazinės versijos agregatas turi 2 610 AG ir 4440 Nm sukimo momentą.

Taip pat siūlomi variantai su 3482, 4351 ir 5221 AG varikliais. Pastaroji versija turi net 24 elektrinius motorus – po 6 kiekvienam ratui. Sukimo momentas siekia 8800 Nm.

Taigi, turime galingiausią pasaulyje automobilį. Gamintojų teigimu, jis turėtų pasiekti 487 km/val. greitį, o patikimam stabdymui planuojama sumontuoti specialų parašiutą.

Pirkėjams siūlomi trys galimi variantai – skirtas keliams, trekams ir lenktyninis. Planuojama, kad Alieno Arcanum pasirodys 24 valandų Le Mano lenktynėse.

Elektrinis hiper automobilis turės nuo 60 iki 180 kilovatvalandžių talpos akumuliatorius. Galingiausia versija viena įkrova turėtų įveikti 1 020 km.

Taip pat žinoma, kad naujovė gaus aktyvią pakabą su keičiama prošvaisa, adaptyvinius amortizatorius ir autopilotą. Jau priimami automobilio, kurio kaina svyruoja nuo 750 000 JAV dolerių iki 1,5 mln., užsakymai. Pirmuosius automobilius žadama surinkti per 18 – 30 mėnesių.