Pagrindinė jau ne pirmus metus sėkmingai vykstančios akcijos „Būk matomas“ idėja – pasirūpinti vaikų saugumu tamsoje ir padaryti juos „matomais“ automobilių ir kitų transporto priemonių vairuotojams.

Akcijos iniciatoriai – daugiavaikių šeimų asociacijos MES nariai, važinėja po miestų ir rajonų mokyklas bei puošia vaikų drabužius nepametamais atšvaitais.

6 vaikus auginanti ir jų saugumu besirūpinanti asociacijos MES vadovė Jurgita Pocienė puikiai supranta, kad vaikai gražūs nori būti ne tik tamsoje. Deja, tiek susitarti su mažaisiais, kad jie ramiai pasėdėtų kirpėjo kėdėje, tiek susiruošti į pačią kirpyklą šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, dažnai tampa „misija neįmanoma“. Būtent todėl akcija „Būk matomas“ nusprendė plėsti savo veiklos ribas ir pagelbėti atžalas nusprendusioms papuošti ar pagražinti šeimoms.

„Kiekviena mama žino, kad apkirpti mažą leliuka nėra paprasta. Jie ir į kėdę bijo sėstis, ir svetima, kirpykloje dirbančia teta linkę nepasitikėti. Daugiavaikių šeimų asociacijos MES nariai su tuo susiduria labai dažnai, todėl ir buvo nuspręsta vietoje įprastinio apsilankymo kirpykloje surengti vaikams šventę. Jos metu ypač siekta pagelbėti didelėms šeimoms, nes auginant 3 ar 4 vaikus, net ir „minimalus“ apsilankymas kirpykloje ženkliai paplonina piniginę. Asociacija ilgokai ieškojo kirpyklos, kuri padėtų įgyvendinti sumanymą – apkirpti kuo daugiau vaikų iš daugiavaikių šeimų nemokamai – ir pagaliau ją rado. Šeimos grožio centras „Bubble Bubble“ sutiko prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir kartu su Daugiavaikių šeimų asociacija surengė smagią šventę „Apsikirpkime linksmai“. Jos metu buvo apkirpti net 70 vaikučių iš 3 ar daugiau vaikų auginančių šeimų. Renginį linksmino personažai iš vaikystės pasakų – Kakė Makė su Klounu (Vilma Lisauskienė ir Laura Stukienė). Beje, nuo šiol Šeimos grožio centre „Bubble Bubble“ bei net dviejose vaikų kirpyklose „Čik čik“ (Ogmios mieste, bei Žvėryne) DSA MES nariams bus taikomos specialios nuolaidos, tad nuo šiol mūsų mažieji bus ypatingai pastebimi. Dėl nešiojamų atšvaitų – tamsiuoju paros metu, dėl puikių šukuosenų – dienomis,“ – džiaugėsi J. Pocienė, užsiminusi, kad staigmenų, susijusiu su „Būk matomas“ iniciatyva, gali būti ir daugiau.