Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį po metų pertraukos visus, neabejingus laisvei ir greičiui, vėl sukvietė klubo „Iron X MC“ organizuojamas Bike X Dream.

Po kelių metų pertraukos vėl buvo grįžta prie senos, geros idėjos – keisti renginio vietas – ir pastaruoju metu Panevėžyje vykdavusi, visą savaitgalį trunkanti, šventė persikėlė į Kupiškį. Jeigu tiksliau, į Kupiškio mariose esančią salą daug minčių sukeliančiu pavadinimu – „Uošvės liežuvis“.

Pastaroji vieta ypatingai įdomi tuo, kad dar tolimaisiais 1988 m. miškininkas Steponas Maculevičius čia ėmė kurti Gamtos laboratoriją. Gavus lėšų iš tuometinės Melioracijos ir vandens ūkio ministerijos buvo pradėti aplinkos tvarkymo darbai ir realizuoti idėja – saloje pasodinti 88 rūšių medžius. Panašu, kad idėją pavyko realizuoti, nes kruopščiai prižiūrimoje saloje galima apžiūrėti labai daug retai sutinkamų rūšių, kas šią vietą patrauklia lankymui daro bet kuriuo metu.

Be to, keičiamos renginio vietos leidžia tiek mažiau keliaujantiems mūsų krašto gyventojams, tiek ir užsieniečiams, kurių Bike X Dream nuolat daugėja, atrasti įstabias, Lietuvos vietas ir taip populiarinti mūsų gimtinę.

Kalbant apie užsieniečius, į akis krenta tai, kad be įprastų latvių ar estų „desantų“, šventėje apsilanko vis daugiau vokiečių, rusų, baltarusių, o norvegų klubo „Savage MC“ sekretorius Rune Bakos, į šiemetinį renginį atvyko motociklu įveikęs 5 000 km. Kita vertus, tai neturėtų stebinti, nes vienas iš Bike X Dream „arkliukų“ yra „Geležinės subinės“ (Iron Butt) važiavimas. Šiais metais išbandyti technikos ir savo ištvermę ryžosi 44 dalyviai. Jie galėjo rinktis vieną iš trijų skirtingo ilgio trasų – 1 600 km, 2 500 km ir 2 000 mylių – ir kelionės ten bei atgal metu grožėtis kaimyninės Lenkijos, į kurią buvo važiuojama pirmą kartą, vaizdais. Likusieji saloje galėjo jų judėjimą sekti didžiuliame, realią motociklininkų padėtį kelyje atspindinčiame, ekrane. Į kelią leidosi 44 motociklai (K1600-36; K2500-4; M2000-4), grįžo 43. Kelionės, pavedus technikai, nebaigė tik vienas. K1600 pravažiavo ir viena moteris.

Kitas, įprastas, penktadieninės dalis užsiėmimas buvo tinklinio varžybos. Jose pirmąsias vietas vėl užėmė „Iron X MC“ komandos, tad likusiems klubams per metus laiko – iki X Dream 2020 – reiktų pasistengti ir suburti tokius tinklininkus, kurie galėtų sėkmingai varžytis su dabartiniais čempionais. Prisiminus įvairius ankstesnius turnyrus, tai, jei tik bus noro, tikrai bus įmanoma.

Neskubiai prasidėjęs šeštadienis įsivažiavo antroje dienos pusėje – iš miesto sugrįžus didžiulei motociklų kolonai, kurioje šalia įdomių triračių transporto priemonių burzgė ir nemažai „Jawa“, „Iž“ ar net Antrojo pasaulinio karo metus menančių motociklų. Pastarieji rinkosi į tradicinę „Retro technikos“ paroda, kuri šiemet irgi „įgavo pagreitį“. Motociklus buvo galima ne tik apžiūrėti, bet jų savininkai turėjo parodyti, ką senovinė technika sugeba. Ir, kad būtų įdomiau, net buvo surengtos varžybos – nuolatiniu, 20 km/val. greičiu – apvažiuoti „Uošvės liežuvio“ perimetrą. Tvarkingiausiai trasą įveikė ir pirmąją vietą iškovojo klubo „Road Bears MC“ atstovas Šernas su nuo jaunystėje tobulintu ir savotišką išvaizdą įgavusiu motoprojektu K-750, antras liko Alfredas iš „Blitzkrieg MCC“, o trečią vietą užėmė Alvydas iš Jawa klubo su motociklu Jawa-634.

Kol vieni grožėjosi retro technika, kiti kūrė naujus „šedevrus“ – trys komandos iš trijų motorolerių, pasitelkus fantaziją ir „parankines priemones“, turėjo pagaminti tris važiuojančias transporto priemones. Kadangi ši rungtis – savita ir labai įdomi, o sukurtos transporto priemonės išsiskiria originalumu – organizatoriai galėtų pagalvoti apie komandų skaičiaus didinimą. Juolab, kad visa tai, kas buvo sukurta per kelias valandas, ne tik skleidė įvairius garsus, bet ir, daugiau ar mažiau sėkmingai, važiavo. Patobulinus kai kurias idėjas, tarkim tokias, kaip motoroleris – amfibija, būtų galima pagalvoti ir apie rimtesnę gamybą. Beje, pastarasis buvo parduotas šiemet pirmą kartą surengtame aukcione.

Pirmą kartą šiemet buvo parduota ir teisė „numesti“ nuo keltuvo prieš tai motociklininkų kiek apgadintą, specifinių spalvų, automobilį. Kadangi aukcionų idėja pasiteisino, organizatoriai galvoja ją tęsti, o tokių švenčių metu surinktos lėšos, greičiausiai, bus panaudotos įvairiems labdaros projektams.

Beje, apgadintą ir numestą automobilį vėliau technikos entuziastų grupelė net pabandė užvesti. Šį kartą jiems tai nepavyko, bet tai irgi galėtų tapti nauja Bike X Dream rungtimi – kas užves techniką po to, kai ji „sėkmingai“ nusileido iš keliolikos metrų aukščio.

Vėliau vyko tradicinės „baikeriško krepšinio“ – buliaus akių spjaudymo į „krepšį“ bei „baikeriškų kėglių“ rungtys. Finaliniu „sportinės dalies“ akcentu tapo „baikeriškos štangos“ spaudimas. Šiųmetis pasiekimas – 132 l skysčio, kurio reklamuoti negalima, plius paties įrankio svoris, viso suminis svoris buvo netoli 200 Kg. Pasiekimas tikrai įspūdingas, tad labai įdomu – kada jį pavyks pagerinti.

Vakarinę muzikinę dalį pradėjo merginų grupė „Black Spikes“ . Vertinusių muziką teigimu, scenoje jos atrodė geriau negu pasirodė, tad į specifinį „vyrišką“ muzikos stilių patraukusioms ilgakojėms gražuolėms, ruošiantis koncertams, reiktų pagalvoti ne tik apie sceninį įvaizdį, bet ir apie grojimą.

Kita vertus, kaip parodė praėjusių metų atradimu tapęs vaikinų trio „Voiceless“, išvaizda ne taip jau svarbu, kai moki groti. Tą jie dar kartą patvirtino šiemet – visi susirinkusieji jų klausėsi kaip užkerėti ir ilgai nenorėjo paleisti nuo scenos. Visgi, jei vaikinai, kaip ir žadėjo, planuoja pasirodyti kitąmet, jiems, trečia kartą iš eilės pristatomą savo programą reiktų papildyti arba kiek pakeisti.

Vėlyvai nakčiai organizatoriai buvo parengę dar keletą konkursų, tačiau, dėl įgimto mūsų krašto merginų kuklumo (užsienietės, kažkodėl, neįsitraukė), jie įvyko, bet didelio ažiotažo nesukėlė. Ko nepasakysi apie finalinį muzikinį grupės „Freaks on Floor“ pasirodymą. Justino Jaručio vedami muzikantai „susprogdino“ naktį ir išjudėjo net tie, kurie ankstesnius pasirodymus stebėjo patogiai įsikūrę pavėsinėse ar prie degančių laužų.

O vėliau… kupinas staigmenų ir naujų įspūdžių renginys, baigėsi. Tiksliau, baigėsi pagrindinė programa, o neskubantys miegoti galėjo šėlti DJ vedamoje diskotekoje, šildytis nuo pat penktadienio veikiančioje pirtelėje ar tiesiog grožėtis žvaigždėtu dangumi, Kupiškio apylinkių vaizdais ir mėgautis paskutiniojo vasaros mėnesio naktimi.

Belieka tikėtis, kad organizatoriai laikysis savo žodžio ir kažką panašaus, nes juk nuolat kartotis negalima, mes galėsime daryti ir kitąmet. Kitoje, tačiau ne ką mažiau žavingoje ir gražioje, vietoje.