Nuo pat 2000-ųjų didžiausias Baltijos šalyse maratonines „Aurum 1006 km lenktynes“ rengianti VšĮ „Promo Events“ jau paviešino, jog prestižinis, tradicinis automobilių lenktynių festivalis Palangoje vyks kitų metų liepos 19-22 dienomis.

Laikydamiesi ilgamečių tradicijų prieš didžiąsias metų šventes organizatoriai pradeda ir dalyvių registraciją į 24-ąsias paeiliui vyksiančias lenktynes Palangoje, kurioms daugelis komandų jau pradėjo rengtis.

„Kaip rodo ilgametė patirtis, priešventinis, o ir švenčių laikotarpis – puikiausia proga pagalvoti apie kitų metų startus, pasitarti su draugais ir pradėti rengtis 2023 m. mūsų organizuojamoms lenktynėms Palangoje, – pasakoja jų įkvėpėjas ir organizatorius, „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – O praktika jau ne kartą įrodė, jog pirmieji suskubę pateikti paraiškas niekada nepralošia. Būtent jiems atitenka pirmenybė rinktis ne tik specialią pagalbinę techniką, bet ir patogiausias lokacijos vietas atvykstantiems gerbėjams šalia esančiame kempinge“.

Tad savo ketinimus nepraleisti ir 24-tą kartą vyksiančių „Aurum 1006 km lenktynių“ jų dalyviai gali dokumentiškai įforminti jau nuo šios, gruodžio 12 dienos, užsiregistravę adresu www.racing.lt, ir, kaip jau įprasta, pateikę būtiniausią informaciją apie lenktynėse dalyvausiančią komandą.

Lenktynių organizatoriaus interneto puslapyje ir Facebook paskyroje skelbiami 2023 m lenktynių dokumentai, pagrindinės taisyklės ir kita informacija.

Su šiais dokumentais jau spėjusių susipažinti nuomone, naujienų kitąmet vyksiančių „Aurum 1006 km lenktynių“ taisyklėse – nedaug.

Ir tai galima įvardinti kaip išskirtinį jų bruožą.

„Lenktynių taisyklės – didelės ir autoritetingos komandos darbas, – sako D. Jonušis. – Po ilgų diskusijų nusprendėme taisyklėse nedaryti esminių pataisų.

Visų pirma, todėl, kad šiais metais vykusios lenktynės buvo labai konkurencingos, žiūrovų o kartu ir komandų varžovių dėmesį kausčiusios iki pat finišo linijos.

Antra priežastis – norisi turėti ir remtis bent dviejų metų duomenimis, kad galima būtų atlikti detalesnę analizę ir priimti teisingus sprendimus“.

Lenktynių naujų taisyklių paragrafai bus kiek atlaidesni sportininkams, nes panaikintos pravažiavimo Pitlane bei Stop&Go baudos, o ir kiti patobulinimai – daugiausia kosmetiniai, nekeliantys didesnių problemų lenktynininkams.     

Organizatoriai džiaugiasi, kad taisykles, varžybų reglamentą ir kitus dokumentus rengė ne tik šalies automobilių sporto teisėjų elitas, bet ir kompetentingiausi užsienio specialistai.

Sveikindamas visus sportininkus ir automobilių sporto entuziastus su artėjančiomis šventėmis, „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatorius D. Jonušis kviečia neatidėlioti registracijos ir tikisi, jog ir 24-sios maratoninės lenktynės Palangoje bus įdomios ir atkaklios, padovanosiančios ilgam įsimintinų akimirkų tiek patiems jų dalyviams, tiek žiūrovams.