Tik pora dienų beliko iki liepos 15-18 dienomis kurortinę Palangą drebinsiančių  tarptautinių, didžiausiųjų Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynių“.

Šiemet jos ženklina renginio trečiojo dešimtmečio pradžią. Tai bus dvidešimt pirmosios ilgų nuotolių automobilių lenktynės, susilauksiančios ne tik sportininkų, bet ir žiūrovų dėmesio.

Žinoma, anaiptol ne visi jie galės atvykti į Palangą, kur kelias dienas verda tikros sportinės aistros. Keliskart daugiau greičio mėgėjų lenktynes stebi per įvairius televizijos kanalus, interneto portalus, klausosi radijo transliacijų iš varžybų arenos.

„Pernai pirmą kartą surengėme visų lenktynių tiesioginę televizijos transliaciją. Nors ir nuogąstavome, ar žiūrovai prie TV ekranų išsėdės bemaž dešimt valandų, tai yra tiek, kiek trunka šios varžybos, tačiau dvejota, pasirodo, be reikalo, – sako nuo pat pirmųjų lenktynes rengiančios „Promo Events“ vadovas Darius Jonušis. – To, kas pasiteisina, net ir nuolat ieškodami naujovių, neatmetame, todėl ir šiemet sporto aistruoliai visas lenktynes per TV6 galės stebėti tiesiogiai“.

Šiuo kanalu transliuojančios TV kameros ir mikrofonai liepos 18 d. bus įjungti dar prieš varžybų pradžią, 11 val., o tiesioginę transliaciją numatyta baigti sportininkams kirtus finišą ir nugalėtojams bei prizininkams išsidalinus apdovanojimus ant didžiosios scenos, apie 21.30 val.

Prognozuojama, jog būtent ši „Aurum 1006 km lenktynių“ tiesioginė transliacija susilauks didžiausio dėmesio ir sutrauks didžiausią auditoriją.

Tačiau tai nebus vienintelė tokios trukmės TV transliacija iš maratoninių lenktynių.

Šiemet, dar nepamiršus nelemto viruso grėsmės ir vengiant didžiulio žmonių antplūdžio, kokį sunkiai įmanoma suvaldyti ir kokių kasmet susilaukdavo renginio atidarymo ceremonija Vytauto gatvėje, organizatoriai nusprendė jos nerengti. Vietoje to žiūrovams bus pateikta savotiška kompensacija – 5 valandų tiesioginė transliacija iš techninės komisijos ir komandų pristatymo.

Neliks nuskriausta nė viena komanda, o interviu be užuolankų su lenktynininkais ir ekipų bei pačių sportininkų prisistatymas per tv3.lt bus tiesiogiai transliuojamas trečiadienį, liepos 15 d. nuo 12 iki 17 val.

Šiemet puikios dovanos sulauks ir drifto, arba šonaslydžio, mėgėjai. Šių varžybų pusfinalius ir finalus penktadienį, liepos 17 d., tiesiogiai transliuos TV6.

Ketvirtadienį, liepos 16 d., 18.30 val., sugrįžę į pagrindinę areną netoli lenktynių starto linijos, finalines kovas pradės ir traukos (drag‘o) meistrai, o galimybę matyti jas tiesiogiai turės tv3.lt žiūrovai.  

Ketvirtadienį ir penktadienį dienos metu maždaug kas pora valandų tv3.lt tiesiogiai transliuos 15-20 min. trukmės reportažus iš įvairiausių ne tik lenktynių trasos, bet ir laikinojo miestelio, komandų vadaviečių ir kitų vietų.

tv3.lt žiūrovai pamatys ir reportažus apie spalvingą komandų kelionę kurorto gatvėmis, ir iš slalomo, drag‘o bei pačių „Aurum 1006 km lenktynių“ treniruočių, ir nuotaikingo „Moterų 108 km iššūkio su „Sonax“, tradicinio mechanikų bėgimo, ir bene didžiausio žiūrovų susidomėjimo keliančių atrankos ir „Super pole“ varžybų bei kvalifikacijos nugalėtojų apdovanojimo ceremonijos.

Tiesioginių transliacijų, reportažų, įvairių pasijungimų į karščiausias „Aurum 1006 km lenktynių“ vietas, kur verda didžiausios aistros, labiausiai dominančios žiūrovus, sąrašas – daugiau nei įspūdingas.

Transliacijų sėkmė, žinoma, bene labiausia priklauso nuo tų, kas jas rengia. 

Vienas jų – daugumai sporto aistruolių gerai žinomas žmogus su mikrofonu, mėgiamas ir gerbiamas žiūrovų, renginio ir televizijos komentatorius Saulenis Pociūnas, lietuviškąjį automobilių maratoną komentuojantis nuo pat pirmųjų, 2000-aisiais čia surengtų varžybų.

Jam talkins irgi ne naujokas Gintautas Šutavičius, įtaigiai komentavęs šių lenktynių pristatymą sostinės Gedimino prospekte.

Transliaciją rengianti komanda tikina, jog šiemet renginį ne tik papuoš dvi simpatiškos sesės Belickaitės – Dalia ir Sigita. Būtent joms patikėtas pagrindinių žurnalisčių lenktynių vietoje vaidmuo. Tad neteks stebėtis, jog jos abi ne tik mitriai suksis „pit lane“ zonoje kalbindamos pašnekovus, vaikščios po įvairiausius renginius ir, galbūt, būtent jums pateiks nestandartinį ar provokuojantį  klausimą.

Jei dar pridurtume, jog liepos 15 d. prasidėsiančias „Aurum 1006 km lenktynes“ transliuos didžiulė, daugiau kaip 50 žmonių (operatorių, režisierių, žurnalistų, technikų ir kt.) komanda, valdanti daugiau nei 20 televizijos kamerų, iš kurių penkios tiesiogiai perduos vaizdus iš penkių skirtingų automobilių trasoje, galima susidaryti ne apytikrį vaizdą, ko galima laukti ir tikėtis iš šių lenktynių mažajame ekrane.