Šeštadienį, Vilniuje įvyko Lietuvos motociklų sporto čempionatų, taurių iškilmingi apdovanojimai. Šiame vakare buvo pagebrti ne tik Lietuvos čempionatuose dalyvavę ir laimėję prizinininkai, bet ypatingas dėmesys buvo skiriamas ir sportininkams, kurie šalies vardą garsino užsienio šalių čempionatuose.

Europoje ir pasaulyje reikšmingi lietuvių pasiekimai

Apdovanojimų vakarą pradėjęs Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF)  prezidentas Robertas Benediktavičius, neslėpė, kad šie metai patys geriausi motociklų sporto šakas vienijančiai šeimai per visą jos istoriją.

„Šie metai patys geriausi Lietuvos motociklų sporto istorijoje. Dar niekada neturėjome tokių akštų pasiekimų tarptautinėse varžybose per vieną sezoną. Smagu, matyti, kad kiekvienais metais auga ne tik motociklų sporto šeima, bet ir didėja žiūrovų susidomėjimas šia sporto šaka. Palinkėsiu visiems nesustoti ir toliau siekti pačių aukščiausių asmeninių rezultatų bei įvertinimų ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose čempionatuose“, – sakė LMSF prezidentas R. Benediktavičius.

Iškilminguose apdovanojimuose buvo pagerbtas didžiausioje lygoje, Pasaulio motokroso čempionate, dalyvaujantis vienintelis lietuvis Arminas Jasikonis, kuris šiais metais pasaulyje liko 7-as, o Olandijos motokroso čempionate iškovojo čempiono titulą.

Taip pat 2019 metais Pasaulio motokroso su priekabomis (WSC) čempionate pasiekimais pradžiugino lietuvis Konstantinas Beleckas, kuris čempionate dalyvavo drauge su belgu Kristofu Santermanu. Šis tendemas Pasaulio čempionate užėmė aukštą 10-ą vietą.

Marius Adomaitis sublyzgėjo šiais metasi Europos motokroso čempionate. EMX65 klasėje iškovojo vicečempiono titulą.

Tuo tarpu dailiosios lyties atstovės Agilija ir Adrija Skudutytės pradžiugino savo dalyvavimu Europos moterų komandiniame čempionate. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Lietuvos merginos atstovavo Lietuvą tokiose varžybose, kuriose lietuvės iškovojo net 12-ą vietą.

O bene labiausiai 2019 metų pradžioje ne tik Lietuvos motociklų sporto bendruomenę, bet ir visą Lietuvą, sekančią lietuvių pasiekimus Dakaro ralyje, pradžiugino Arūno Gelažniko iškovota 24-a vieta varginančiame maratone už Atlanto vandenyno.

Komandai „Kilobaitas Racing Team“ bei jos nariams Danieliui Žoštautui, Andriui Mitkevičiusiir Donatui Petrikui padėka skriejo už iškovotą III vietą Pasaulio enduro taurės varžybose. Taip pat vakaro apdovanojimuose buvo pagerbti ir Lietuvos motobolo rinktinė bei jos nariai: Domantas Barkauskas, Laimonas Savickas, Mantas Šimėnas, Gabrielius Pazdrazdis, Gvidas Laucė, Gintas Rudys ir Paulius Žąsytis, kurie iškovojo III vietą Europos jaunių motobolo čempionate. O Lietuvos supermoto rinktinei ir jos nariams Vladui Gončarovui, Vidmantui Vaidinauskui bei Povilui Leckui buvo padėkota už 20-ąją vietą Pasaulio supermoto komandiniame čempionate.

Apdovanoti Lietuvos čempionatų bei taurių prizininkai

Šiais metais Lietuvoje vyko apie 50 renginių su LMSF vėliava, kuriose dalyvavo drauge sudėjus virš 2000 sportininkų. Šeštadienio vakarą buvo apdovanoti visų Lietuvos motociklų čempionato taurių bei čempionato klasių prizininkai.

Lietuvos čempionatų laimėtojai:

2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato prizininkai:

 

50 klasė

 1. Rojus Zaborskis

65 klasė

 1. Marius Adomaitis

85 klasė

 1. Kristers Janbergs (LV)

Quad klasė

 1. Austėja Tamuliūnaitė

125 klasė

 1. Arnas Vedlūga

MX2 klasė

 1. Niks Niklavs Suna (LV)

MX1 klasė

 1. Domantas Jazdauskas

750 s/p klasė

 1. Mantas Kišūnas / Rytis Kišūnas

Komandinėje įskaitoje laimėjo:

UtenaRacingSchool.lt

2019 m. Lietuvos Supermoto Čempionato prizininkai:

S4 klasė:

 1. Sven Simulask (EST)

S1 klasė:

 1. Dominykas Diraitis

Komandinėje įskaitoje laimėjo:

 SMC Lietuva

2019 m. Lietuvos Plento Žiedinių Lenktynių Čempionato prizininkai

Pretendent iki 600 cc klasė:

 1. Mikas Razmislavičius

Pretendent virš 600 cc klasė:

 1. Daniel Maman

Rookie iki 600 (B600) klasė:

 1. Mantas Urmonas

Rookie virš 600 (B1000) klasė:

 1. Ignas Udra

Superbike klasė:

 1. Šarūnas Pladas

Komandinėje įskaitoje laimėjo:

Venoma Racing

2019 m. Lietuvos Enduro Čempionato prizininkai

Senjorai klasė:

 1. Audrius Norkus

E1 klasė:

 1. Tadas Maračinskas

E2 klasė:

 1. Arūnas Gelažninkas

E3 klasė:

 1. Andrius Mitkevičius

Komandinėje įskaitoje laimėjo:

MK Vytis

2019 m. Lietuvos Cross Country Čempionato prizininkai

85 klasė:

 1. 1. Nojus Varneckis

Junior 14+ klasė:

 1. Justas Kazakevičius

E1 klasė:

 1. Džiugas Kazakevičius

E2 klasė:

 1. Arūnas Gelažninkas

Enduro klasė:

 1. Raimondas Machrov

Senjorai klasė:

 1. Danielius Žoštautas

Quad Open klasė:

 1. Aivis Graudinš

 

Komandinėje įskaitoje laimėjo:

Kilobaitas Racing Team