Lietuvos motociklų krosas šiuo metu išgyvena bene geriausius laikus per visą atkurtos šalies nepriklausomybės laikotarpį. Praėjusiais metais kiekviename šalies čempionato etape susirinkdavo apie 200 dalyvių, o greičiausi sportininkai trispalvę keldavo prestižinėse varžybose užsienyje. 2019 metai bus dar geresni, o tam yra kelios objektyvios priežastys.

„Lietuvoje turime tiek daug kokybiškų trasų motokrosui, kad ne visose jų galima surengti šalies čempionato etapus. Šiaulių Aleksandrijos trasoje šiemet bus organizuojamas net Europos čempionatas – tai didžiulis įvertinimas visai šaliai. Tačiau svarbiausi motokrose yra žmonės ir labai džiugu, jog daugėja ne tik žiūrovų skaičius varžybose, bet ir pačių sportininkų skaičius. Ypatingai – jaunųjų, kurie šiandien turi puikų pavyzdį, ką duoda užsispyrimas ir sunkus darbas – tai pasaulio čempionate MXGP besivaržantį Arminą Jasikonį“, – teigia Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentas Robertas Benediktavičius.

6 čempionato etapai

Didžiausia naujovė 2019 m. Lietuvos čempionate – iki 6 padidėjęs etapų skaičius (pernai buvo 5). Galutiniai rezultatai taip pat bus skaičiuojami atmetus vieną prasčiausią pasirodymą – tai padidins konkurenciją viso sezono metu ir užtikrins, kad pirmuose etapuose klaidas ar techninius gedimus patyrę sportininkai neprarastų motyvacijos kovoti dėl aukščiausių pozicijų galutinėje metinėje įskaitoje. Iš bendro rezultato išimamas bus blogiausias pasirodymas ne viename etape, o konkrečiame važiavime (vieno etapo metu vyksta 2 važiavimai).

Lietuvos čempionato kovos prasidės gegužės 11-12 dienomis Petrašiūnų motokroso trasoje Pakruojo rajone. Kaip ir pernai, bus organizuojamos tų pačių klasių įskaitos: jauniesiems sportininkams skirtos 50, 65, 85, MX1 M, MX2 M, vyriausiems „Veteranai 40+“ ir „Veteranai 50+“, motociklų su priekabomis „750 s/p“ ir „750 s/p veteranai“, keturračių „Quad“, „Quad M“, „Quad Veteranai“, „Quad Moterys“, bei pačių greičiausių motociklų 125, MX2, MX1, „MX2 Pradedantieji“, „MX1 Pradedantieji“ ir „Moterų“.

Antrasis čempionato etapas vyks birželio 22-23 dienomis Anykščiuose, o trečiasis – liepos 20-21 dienomis Rokiškio rajone, „Moto Roki“ trasoje. Ketvirtajame Lietuvos čempionato etape greičiausi šalies sportininkai varžysis Panevėžio motokroso trasoje (rugpjūčio 17-18 d.), penktasis vyks Šiaulių Aleksandrijos trasoje (rugpjūčio 31-rugsėjo 1 d.), o finalinis šeštasis – Utenos motokroso trasoje rugsėjo 14-15 d. Kartu su juo vyks ir Baltijos šalių čempionato baigiamasis trečiasis etapas.

Kalendoriuje, lyginant su 2018 m., yra kelios naujovės – į čempionatą sugrįžo Anykščių ir Rokiškio rajono trasos. Etapą pastarojoje organizuos patyręs motokroso čempionato dalyvis ir daugkartinis motociklų su priekabomis čempionas Mantas Kišūnas.

Šiame sezone padidintas dėmesys bus skiriamas saugumui. LMSF Motokroso komisija į kiekvienas varžybas deleguos sertifikuotų teisėjų komandą, kuri padės užtikrinti saugumą renginių metu.

Be svarbiausio Lietuvos motociklų kroso čempionato, šalyje šiemet organizuojami penki „Lietuvos Taurės“, penki „Sėlių Taurės“ etapai, kelios pavienės varžybos kaip Žemės ūkio ministerijos taurė, Tytyvėnų motokroso taurė bei „Moto-Roki Taurė“.

Greičiausi Europos motociklininkai – Šiauliuose

Lietuvos čempionatas ir daugybė kitų mažesnio rango varžybų – toli gražu ne vienintelės, kuriose bus galima išvysti stipriausius šalies sportininkus. Daug jų susirinks ir į Europos motociklų kroso čempionato Šiaurės Europos zonos etapą, kuris gegužės 18-19 d. vyks Šiaulių Aleksandrijos trasoje. Čia varžysis greičiausi EMX65 ir EMX85 klasių sportininkai iš Šiaurės rytų Europos bei „EMX Open“ – iš visos Europos.

Šis sezonas Lietuvai išskirtinis ne tik dėl šalyje organizuojamų europinio lygio varžybų, bet ir šalies atstovų dalyvavimo tarptautinėse varžybose.

Arminas Jasikonis ne pirmus metus stebina lietuvius savo pasiekimais pasaulio motokroso čempionate MXGP. Galingiausių motociklų MX1 klasėje besivaržantis anykštėnas po pirmų keturių 2019 m. sezono etapų užima ketvirtą vietą. Po praėjusiais metais patirtos traumos visiškai atsigavęs sportininkas demonstruoja pačią geriausią sportinę formą savo karjeroje, o jo komanda „Rockstar Energy Husqvarna Factory Team“ reikia visokeriopą pagalbą savo lyderiui.

  1. Jasikonis šiemet dalyvauja ir Olandijos čempionate „Dutch Masters“ – pirmajame etape jis nugalėjo ir kvalifikacijoje, ir abiejuose važiavimuose. Vokietijos čempionate „ADAC MX Masters“ šiemet dalyvauja Dovydas Karka – išsigydęs jį pernai užklupusią klastingą ligą, sportininkas šiuos metus pradėjo kupinas jėgų ir noro įrodyti, kad jis gali būti greičiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje.