Savaitgalį Kelmės apylinkėse vykusiame gretutiniame „Rally Žemaitija 2019“ renginyje „Orientacinis pramoginis Damų ralis 2019“ juokingas buvo tik vienas dalykas – komandų pavadinimai.

Nuo „Kątęlaivą pusęburės“ ir „Jurtinės su perspektyva“ iki „No Rally – No Sex“ ar „Konfliktas lygioj vietoj“. Visa kita – orientacinio ralio užduotys, tikrų tikriausio ralio taisyklės, azartas ir emocijų audros padarius klaidas – rimtumu nedaug nusileido didžiosioms ralio meistrų kovoms.

Viena šio renginio sumanytojų ir organizatorių Ingrida Savickienė prisipažino, kad Orientacinis pramoginis Damų ralis 2019“ išvakarėse nerimo ar būtent tokio formato lenktynės, kai merginų ir moterų ekipažai į trasą pajudėjo kas dvi minutes, o visos užduotys buvo vertinamos chronometruojant trasoje ar atsakymų į klausimus paieškoms sugaištą laiką, nebus pernelyg sudėtingas. Tačiau varžyboms dar tik įsibėgėjant buvo aišku, kad panašius renginius dažnai kamuojančio dalyvių spūsčių prie atskirų užduočių nebuvo.

„Tiesą sakant labai norėjom būti kiek įmanoma originalesni, todėl stengėmės visas užduotis ir jų vertinimo sistemą sugalvoti patys nesidairydami į panašaus pobūdžio projektus. Tiesiog kūrėme užduotis, kurias įveikti būtų įdomu mums patiems, kad veiksmas neprailgtų, neišvargintų bet ir nebūtų pernelyg lengvas. Kadangi mūsiškis “Orientacinis pramoginis Damų ralis 2019“ vyko tuo pat metu kaip „Rally Žemaitija 2019“, trys iš septynių rungčių buvo susijusios su vairavimu: merginos turėjo varžytis Šiaulių kartodrome, kur šaunuoliai vyrukai iš Šiaulių kartingų topkart sudėliojo trasą specialiai damoms, ir du kartus įveikti slalomo trasą. Beje viena iš jų su pasunkinta užduotimi, atnešusia šypsenų dalyvių veiduose prieš finišą. Kitos užduotys taip pat sietos su tuo, ko labiausiai reikia geram vairuotojui – greitos reakcijos, koordinacijos, tikslumo, loginio mąstymo ir gebėjimo improvizuoti. “, – vardijo I. Savickienė.

„Damų ralio“ strategė pasidžiaugė, kad pavyko pakankamai tiksliai apskaičiuoti kokiam dalyvių skaičiui kiek prisireiks laiko atskiroms užduotims įveikti. Po ilgų debatų buvo nuspręsta leisti startuoti ne daugiau kaip 50 ekipažų ir visą dėmesį skirti ralio kokybei.

„Dalyvės tiesiog pavyzdingai susitvarkė su visomis vairavimo užduotimis, kurias ateityje neabejotinai bus galima daryti kur kas sudėtingesnes. Paradoksalu, tačiau daugiausia klegesio sukėlė rungtis Užventyje įsikūrusiame ūkininko Algimanto Vaupšo daržininkystės ūkyje, kurios metu reikėjo aklai – įkišus ranką į nepermatomą dėžę apčiuopomis nustatyti, kokios daržovės pakuotė yra viduje. Atskirti rabarbarus nuo salierų stiebų pavyko tik kelioms merginoms. Kur kas paprasčiau joms sekėsi kurti ketureilius panaudojant raktinius žodžius, susijusius su renginį parėmusia kompanija „Colonwell“, ar atsakinėti į klausimus apie „Tricollagen“ ypatumus“, – pasakojo I. Savickienė.

Be klaidų ir baudos taškų visą „Damų ralį“ įveikė vos kelios dalyvės. Geriausiai su visomis užduotimis susitvarkė komanda „Spanguolės“ – Greta Vėsaitė iš Kauno ir Lina Kraftė, šiuo metu gyvenanti Švedijoje, važiavusios „Toyota Auris“ automobiliu. Antroji vieta atiteko keturioms šiaulietėms „Pupoms“ – Ligitai Nekrašienei, Ginai Dambrauskienei ir Vitalijai Kelpšienei ir Tomai Zaturskienei, trasą įveikusioms su „Volkswagen Lupo“. Trečias liko jungtinis Kauno-Šiaulių duetas Eglė Kaminskienė, Dovilė Stackevičienė, Irena Andrulienė, Asta Mauzaitė kodiniu pavadinimu „Laiminga višta!“ kartu ekipaže visą dieną jas lydėjo jų talismanas – žaislinė višta.

Nugalėtojos buvo apdovanotos rėmėjų “Tricollagen”, soliariumų studijos “Solisun”, Vilniaus laivai, sporto klubo Lemon Gym, Interscalit, kakava.lt, “Snack box” prizais. Taip pat gavo nemokamą dalyvavimą kitame rugsėjo mėnesį vyksiančiame tarptautiniame renginyje “Ralis aplink Lietuvą” prezidento taurei laimėti. Visos dalyvės jau registracijos metu buvo apdovanotos “Loccitane” ir “Multi Gyn” dovanėlėmis.

Buvo paskelbtas ir stilingiausias ekipažas šioje damų kovoje ant ratų, jį rinko šių ir praeitų metų konkurso “Mis Rally Žemaitija” nugalėtojos Aušra Gudvalytė ir Rūta Žilionytė. Abipusiu sprendimu šis apdovanojimas atiteko kelmiškėms “Badminton girls on the road” ekipažui: Vaidai Valauskienei, Lorena Valantiejienei, Eglei Gedminienei, Linai Gorienei, Jurgitai Bilienei.

Visi ekipažai per dieną įveikė beveik 170 kilometrų distanciją.

„Kelmės ASK“ komanda, matydama su kokiu entuziazmu moterys leidosi į šį nuotykį, vos pirmajam Damų raliui pasibaigus pradėjo planuoti analogiško formato „protmūšius ant ratų“.

„Kol kas anksti sakyti koks tiksliai bus orientacinis ralis – tačiau jau dėliojama kelionių serija per Lietuvos regionus, susietas su skirtingais metų laikais, tačiau faktas kad moterys pasiilgusios aktyvaus ir nebanalaus laisvalaikio leidimo formų yra daugiau nei akivaizdus. Kadangi pirmojo mūsų renginio dalyvių vertinimai ir komentarai po finišo iš tiesų nuteikė pozityviai, stengsimės nenuvilti ir ateityje“, – sakė I. Savickienė.