Lietuvos automobilių sporto gerbėjai jau spėjo pasiilgti ralio lenktynių.

Po pirmo šalies čempionato etapo, žiemą vykusio Utenos apylinkėse, kitos greičio fiestos tradiciškai tenka laukti iki birželio. Tačiau laukti verta, nes šeštasis „Rally Žemaitija“ renginys šiemet žada dar daugiau naujovių.

Dviejų dienų formatas

Šių metų varžybos skirsis nuo ankstesnių lenktynių. Kelmės apylinkėse šiemet varžysis tik Žemaitijos ralyje kovosiantys ekipažai, vyks Lietuvos ralio čempionato antrasis etapas, šalies ralio sprinto čempionato įskaitinis etapas, be to, su nelengvais žemaitiškais žvyrkeliais kovos ir istorinių automobilių įskaitoje startuosiantys ekipažai.

Jau dabar paraiškas pateikė daugiau nei 60 ekipažų iš Lietuvos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos bei Baltarusijos. Kadangi laiko iki varžybų dar yra, tikrai tikimasi, kad į Žemaitiją atvyks nemažai svečių iš Latvijos, Estijos, kitų valstybių, be to, laukiama ir daugiau Lietuvos sportininkų paraiškų.

Žemaitijos ralį organizuojantis Kelmės ASK šį kartą vėl paruošė naujovių. Pirmiausia – tai dviejų dienų ralio formatas. Penktadienį, birželio 14 dieną, sportininkai kovą pradės žvyriniuose greičio ruožuose. Kai kurios jų atkarpos ekipažams bus pažįstamos iš ankstesnių metų, tačiau senos stenogramos visiškai netiks antrajam ralio greičio ruožui. 7.67 km atkarpa – visiškai nauja, tad čia sportininkai turės įrodyti savo meistriškumą ir ekipažo narių tarpusavio susiklausymą. Bene daugiausiai azarto laukiama penktadienio vakarą, kada veiksmas persikels į patį Kelmės centrą: čia lenktynininkų ir publikos laukia asfaltinis 2 km miesto greičio ruožas, kurį visi ekipažai važiuos po du kartus, šiuos greičio ruožus bus galima pamatyti tiesioginėje vaizdo transliacijoje per ralio informacinio partnerio portalą -15 min. Iš viso pirmą dieną bus įveikti 37 „koviniai“ kilometrai.

Šeštadienį ekipažų laukia dar 8 greičio ruožai. Juose irgi bus anksčiau važiuotų atkarpų, tačiau Kelmės apylinkėse rasti įdomių konfigūracijų kelių tikrai galima, tad greičio ir ypač tikslaus technikos valdymo prireiks visiems.   

Iš viso Lietuvos čempionato ir istorinių automobilių įskaitose startuosiantys ekipažai turės įveikti 13 greičio ruožų: jų ilgis – 113,09 km, bendras ralio ilgis – beveik 359 km. Ralio sprinto įskaitos dalyvių laukia 9 greičio ruožai, kurių ilgis 64,09 km, o bendras ralio ilgis – beveik 240 km.

Pažintis su nauja technika

Žemaitijos ralyje visada sulaukiama naujų veidų arba naujų automobilių. Būtent Kelmėje pernai debiutavo Vaidoto Žalos ir Andrio Malnieko ekipažas: pirmos lenktynės prie „Škoda Fabia R5“ vairo baigėsi užtikrinta pergale, o po jos sekė ir laimėjimai kituose 2018 metų Lietuvos čempionato etapuose.

2014 metų birželį, kai vyko pirmasis Žemaitijos ralis, nugalėjo Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas. Būtent šie sportininkai žada Žemaitijoje 2019-aisiais startuoti nauju automobiliu. 2015-aisiais pergalę Kelmėje šventė latvis Janis Vorobjovas, 2016 m. nugalėjo švedas Pontus Tidemanas, po metų vėl greičiausias buvo J. Vorobjovas, o pernai visus už nugaros paliko V. Žalos ekipažas.

Šiemet į lyderių sąrašą galima įtraukti ne tik stipriausius Lietuvos ekipažus, bet ir lenkus Robertą Kociką bei Mariusz Zapalą, kurie startuos „Ford Fiesta R5“ automobiliais bei Arondom Žala startuosiantį su “Škoda Fabia R5”.

Publika, be abejo, lauks istorinių automobilių pasirodymo: čia pamatysime ir bene seniausią lietuviškose ralio trasose važiuojantį automobilį – prie „Ford Escort“ vairo bus britas Drew Hollandas.

Šventė visam regionui

Žemaitijos ralio centru buvo ir lieka Kelmės miestas. Šiemet jo dalyviai galės susipažinti ir įvertinti neseniai atidaryto naujojo Kelmės sporto centro privalumus, čia bus vykdomos administracinė ir techninė komisijos, tad visą ketvirtadienį ir penktadienį čia karaliaus ralis. Penktadienio vakarą visas veiksmas persikels į Kelmės miesto centrą, kur kiekvienas užims savas pozicijas, kas už vairo, kas mechanikų gretose, kas už komisarų stalo,  kas vadovo kėdėje. Ralio bolidus išleidus į trasas, penktadienio vakarą miesto centrą nušvies dailiosios lyties atstovių grožis. Būtent Žemaitijos ralio organizatoriai pernai parodė pavyzdį ir išrinko žaviausią ralio gerbėją – tradiciniu tapsiantis „Mis Rally Žemaitija“ konkurso metu ralio miestelio scenoje varžysis 12 finalisčių dėl MIS rally karūnos, finaliniam pasirodymui paruošusios video prisistatymus, video užduotis nominacijoms Mis Tricollagen bei Mis Colonwell, ralio komandų video pristatymus, pristatys pačių pasigamintus specialius bikini autosporto tema. Kaip tik čia grupė “Džentelmenai” pristatys dainos “Nebijok” vaizdo klipo debiutą, kuriame išvysime ir  visas finalistes.  Penktadienio vakarą  bus išrinkta ir karūnuota MIS Rally Žemaitija 2019, be nugalėtojos dar bus išrinkta Vice Mis, Mis Foto, Mis Internetas, Mis kakava.lt, Mis Elegancija, Mis ralistai bei kt.

Šeštadienį starto vėliavos mojuos net tik griausmingiems ralio bolidams, bet ir damų vairuojamoms gazelėms, čia pirmą kartą startuos į tradicinį renginį pretenduojantis “Orientacinis – pramoginis Damų Rally Žemaitija 2019” jau sulaukęs daugiau nei pusšimtčio dalyvių. Jų laukia beveik 180 km išskirtinio laiko su bendražygėmis ir įvairiomis įdomiomis užduotimis.

 Šeštadienio vakarą grįžtančius bolidus ir gazeles pasitiks vaikų talentų konkurso finalistai, apdovanojimų ceremoniją vainikuos Natalijos Bunkės ir Išjunk šviesą koncertai.

Beje, Žemaitijos ralio organizatoriai neužmiršo ir mažųjų ralio gerbėjų, kurių laukia išskirtinės vaikų zonos, kurios bus ne tik ralio miestelyje, bet ir Kelmės draugystės parke. Rally Žemaitija 2019 veiklos bus visiems, tad vasarą pradedam ralio ritmu – dvi dienos kur renkasi ralio sielos