“Volkswagen“ ir „Microsoft“ artimai bendradarbiaus, siekdamos paspartinti „Volkswagen“ skaitmeninę transformaciją

„Strateginė partnerystė su „Microsoft“ mūsų skaitmeninei transformacijai suteiks turbokompresoriaus efektą, – teigė „Volkswagen AG“ generalinis direktorius Dr. Herbertas Diess. – „Volkswagen“, kaip viena didžiausių pasaulyje automobilių gamintojų, bei „Microsoft“, su savo išskirtine technologine patirtimi, yra puikus derinys. Kartu mes atliksime pagrindinį vaidmenį kuriant auto-mobilumo ateitį.“Apie strateginę partnerystę paskelbusios kompanijos „Volkswagen“ ir „Microsoft“ bendradarbiaus vystydamos „Volkswagen Automotive Cloud“ – vieną didžiausių automobilių industrijos debesijos platformų visoms būsimoms „Volkswagen“ skaitmeninėms ir susisiekimo paslaugoms. Bendrovių susitarimą rugsėjo 28 dieną patvirtino „Volkswagen AG“ stebėtojų taryba, nutiesdama kelią kompanijai tęsti savo kelionę į skaitmeninę transformaciją. Kartu su strategine partnere „Microsoft“, automobilių gamintoja žengia lemiamą žingsnį savo skaitmeninėje transformacijoje, siekdama tapti susisiekimo kompanija, turinčia pilnavertį prie tinklo prijungtų transporto priemonių parką su skaitmenine ekosistema „Volkswagen We“.

„Volkswagen“ naudoja technologijas tam, kad skaitmeniniu būdu transformuotų bei pasiūlytų naujas ir inovatyvias apjungtas automobilių paslaugas savo klientams, – teigė „Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella. – Lyderiaujančios pasaulio kompanijos naudoja „Azure“ ir mes labai vertiname „Volkswagen“ sprendimą pasirinkti „Microsoft“. Kartu mes sukursime naują vairavimo patirtį žmonėms visame pasaulyje.“

Automobilių paslaugos ir „Microsoft“ technologijomis pagrįsta platforma

Nuo 2020 metų, daugiau nei 5 milijonai naujų „Volkswagen“ transporto priemonių kasmet turės visavertes mobilumo galimybes ir bus prijungtos prie daiktų interneto per debesiją. Šių dviejų įmonių partnerystė padės pagrindus „Microsoft“ debesų kompiuterijos valdymo ir „Volkswagen“, kaip pasaulinio automobilių gamintojo, patirčių sujungimui.

Bendradarbiaudamos šios kompanijos sukurs technologinį pagrindą visapusiškai pramoninei „Automotive Cloud“ platformai. Ateityje visos pagrindinės paslaugos, skirtos „Volkswagen“ prekės ženklo transporto priemonėms, įskaitant grupės mastu veikiančią debesijos platformą „One Digital Platform“ (ODP), bus paremtos „Microsoft Azure“ debesijos platforma ir paslaugomis, taip pat ir „Azure IoT Edge“. Toks sprendimas reikšmingai supaprastins technologijų panaudojimą.

„Volkswagen Automotive Cloud“ leis automobilių gamintojui optimizuoti transporto priemonių, debesijos platformos ir į klientą orientuotų paslaugų tarpusavio sąveiką.

Plėtodama „Volkswagen Automotive Cloud“ kompanija galės plėtoti nuoseklias mobilumo paslaugas visame savo prekių krepšelyje, teikti ir siūlyti naujas paslaugas ar sprendimus, tokius kaip vairuotojo ir keleivių patirties gerinimas, telematika bei saugus duomenų perdavimas tarp automobilio ir debesijos.

Steigia skaitmeninę būstinę

Pradėjus partnerystę, „Volkswagen“ įsteigs „Automotive Cloud“ vystymo biurą netoli „Microsoft“ būstinės Šiaurės Amerikoje.

Padėdama įsilieti į naują transformacijos bangą, „Microsoft“ suteiks betarpišką pagalbą „Volkswagen“, kuri naujame „Automotive Cloud“ biure rūpinsis ir vykdys įdarbinimo, žmogiškųjų išteklių valdymo bei konsultavimo paslaugas. Tikimasi, jog netolimoje ateityje čia dirbs maždaug 300 inžinierių.

„Microsoft“ savo naujam partneriui suteikia ne tik technologinės partnerystės pagrindus, bet ir leidžia naudotis ir prisijungti prie organizacijos debesijos platformos, todėl „Volkswagen“ kūrėjai ir inžinieriai gali naudotis „Microsoft“ bendradarbiavimo ir judraus darbo patirtimi, kurią bus galima perkelti ir į pagrindinę „Volkswagen“ organizaciją.

Vystys didžiausią skaitmeninę ekosistemą automobilių industrijoje

Ilguoju laikotarpiu sprendimai, išvystyti pasinaudojant strategine partneryste, bus perduoti ir kitiems „Volkswagen“ grupės prekės ženklams visuose pasaulio regionuose, taip kuriant pagrindus visoms prekės ženklų siūlomoms į vartotoją orientuotoms paslaugoms. Į šį sąrašą patenka tiek „Volkswagen ID.“ elektromobiliai, tiek įprastu kuru varomi modeliai. Ateityje „Volkswagen“ transporto priemonės taps mobiliaisiais daiktų interneto centrais, susietais per „Microsoft Azure“.