Šeštadienį „Plytinės“ kartodrome vėl skriejo mažaisiais automobiliukais vadinami kartingai ir aidėjo aistringi komandų palaikymo šūksniai.

Čia surengtas tradicinis, jau vienuoliktasis Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko inicijuotas kartingo turnyras, skirtas tarptautinei vaikų gynimo dienai.

Renginio iniciatorių, šventusį gimtadienį, į šventę atvykusius vaiko teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę, renginio bendraorganizatorių, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininką Kęstutį Levickį, VšĮ „Promo events“ direktorių Darių Jonušį, kartodromo vadovą Aleksejų Čerešniovyj ir kitus vaikų globos namų auklėtiniai apdovanojo ne tik aplodismentais, bet ir sutartiniu „ačiū“.

Jie dėkojo ir renginio partneriui, Vilniaus miesto savivaldybei, ir Lietuvos teisėsaugininkų motociklininkų klubo „Warriors“ nariams, kurių technika užtvindė „Plytinės“ apylinkes.

Vaikai turėjo progos ir iš pačių baikerių išgirsti atsakymus į jiems labiausiai rūpimus klausimus. O garsiausias drifteris Kastytis Alekna vaikų globos namų auklėtinius pakvietė įsikurti jo bolido salone. Kvietimą, be abejo, vaikai mielai priėmė.

„Tokie turnyrai – labiausiai laukiama ir didžiausia šventė mūsų globotiniams, – sakė Trakų rajone įsikūrusių vaikų globos namų „Šv. Jono vaikai. Jalovės sodyba“ socialinės darbuotojos padėjėja Rita Arlauskienė. – Jame dalyvaujame antrą kartą, o vykdami į mūsų šventę dar aptarinėjome neišblėsusius pernykščius įspūdžius. Net vaikai pastebėjo ir įvertino gerą renginio organizaciją, įspūdingą loteriją ir laimėtą kalną prizų“.                

„Viskas čia labai patinka, o kartingas, pasirodo, ne tokia jau prasta mašina“, – žinovo balsu tvirtino pirmąsyk jį išbandęs „Gilės“ vaikų globos namų auklėtinis Dainaras Kasperovič.

„Esu sportiška mergaitė, todėl iškart perpratau kartingą, o baimės nekėlė ir sudėtingi trasos vingiai“, – gyrėsi Maša Stefanovič iš VšĮ „Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centro“.

Įspūdžius vaikams pagyvino ir pirmosios praktinės saugaus eismo pamokėlės, kurias šįsyk vedė tikri jaunimo guru, vienas sėkmingiausių visų laikų šalies žiedinių lenktynių atstovas, saugaus eismo ekspertas Darius Jonušis ir jo sūnus, irgi profesionalus lenktynininkas Justas.

Jie vaikus mokė ne tik taisyklingai užsisegti saugos diržą, bet padėjo suprasti pagrindinius eismo taisyklių reikalavimus, kaip saugiai jaustis perėjoje ar žiedinėje sankryžoje.

„Šiemet visuose mūsų renginiuose vienaip ar kitaip akcentuojame eismo saugumą, – sakė D. Jonušis. – Vaikai – dėkingiausia tam auditorija, todėl viliamės, jog šios pamokėlės jiems įstrigs atmintyje, o įgytų pirmųjų įgūdžių jie nepamirš gyvenime ir galbūt perteiks draugui. Juk išgelbėta nors viena gyvybė – didžiausias atpildas už tai“.

Įsivyravusią rimtį ir susikaupimą netrukus pakeitė mažųjų automobiliukų gausmas, ir „Plytinės“ trasoje užvirė atkakli kova nes šiemet varžėsi daugiau nei dvigubai dalyvių, tad ir klaidos kaina buvo didesnė.

Antrąjį dešimtmetį pradėjusiame kartingų turnyre didžiausias prioritetas buvo teikiamas komandinei įskaitai, kiekvieną ekipą sudarė ne daugiau nei penki vaikai : 7-12, 13-14 ir 15-16 m. berniukai bei 7-14 ir 15-16 m. mergaitės. Be dėmesio neliko ir komandos vadovas bei visa palaikymo draugija.

Kiekvienos ekipos kiekvienas narys apsuko po penkis „Plytinės“ kartodromo ratus, tačiau į įskaitą patekdavo tik vieno, greičiausiojo rato įveikimo laikas. Visai kaip „Formulėje 1“ arba „Aurum 1006 km lenktynių“ kvalifikacinėse varžybose…

Komandinės įskaitos nugalėtojais tapo Elektrėnų savivaldybės Beižionių vaikų globos namų auklėtinių ekipa, kurią turnyro krikštatėvis E. Bičkauskas apdovanojo Lietuvos nepriklausomybės akto kopija ir pagrindine taure.

Turnyro nugalėtojams atiteko Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio dovanota ekskursija į Seimo rūmus, įspūdingas policijos departamento prie VRM prizas ir Liqui Molly dovanos.

Komandinės įskaitos nugalėtojai pranoko antrosios vietos laimėtojus – VšĮ „Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centrą“ ir trečioje vietoje likusią Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ ekipą.

Nugalėtojų komandos atstovas Marijus Suchockas pateisino pernykščio turnyro nugalėtojo vardą, vėl buvo greičiausias iš visų ir išsivežė puikią taurę.

Jis pranoko antroje vietoje likusį VšĮ „Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centro“ atstovą Dominyką Šubelko ir trečiąją užėmusį savo komandos draugą Nerijų Šmatenką.

Mergaičių 7-14 m grupės nugalėtoja tapo M. Stefanovič, kuri pranoko komandos draugę Žanetą Budrytę ir trečiąją vietą užėmusią Danielę Nikiforovą iš Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namų.

Merginų 15-16 m. grupės nugalėtoja tapo Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namų atstovė Marija Lemziakova, aplenkusi VšĮ „Paparčių šv. Juozapo šeimos namų“ auklėtinę Gailutę Dominaitytę ir Estą Lipskytę iš Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namų.

Trijose vaikinų grupėse vyko dar atkaklesnė kova. Jauniausiųjų, 7-12 m. grupėje pergale džiaugėsi elektrėniškis Gediminas Ivanauskas, pranokęs Eriką Larionovą (VšĮ „Šv. Jono vaikai“) ir Titą Čapskį iš Kauno savivaldybės vaikų globos namų.

Vyresnių, 13-14 m. vaikinų grupėje dominavo irgi elektrėniškis N. Šmatenko, kuris aplenkė VšĮ „Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centro“ auklėtinį Daną Žalį ir jo brolį Nautartą iš tos pačios komandos.

Vyriausiųjų, 15-16 m. grupėje pergale džiaugėsi greičiausias turnyro dalyvis M. Suchockas, pranokęs D. Šubelką ir trečiąją vietą užėmusį Ruslaną Biržinską iš Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namų.

Merginų ir vaikinų grupių nugalėtojams ir prizininkams įteikti Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio įsteigti dovanų kuponai, medaliai, rėmėjų dovanos.

Lenktynių azarto pagauti varžėsi ir globos įstaigų vadovai.

Čia pergalę šventė Edvinas Taparauskas (VšĮ „Paparčių šv. Juozapo šeimos namai), pranokęs antrosios vietos laimėtoją Justą Gaižauską (Tauragės vaikų globos namai „Šaltinėlis“) ir trečiąjį prizininką Aidą Ramanauską (Elektrėnų savivaldybės Beižionių vaikų globos namai).