Europos ralio čempionato (ERČ) etapas „Rally Liepaja“ lietuvių ekipažams susiklostė permainingai. Geriausią rezultatą tarp lietuviškų komandų pademonstravo „Agrorodeo“ ekipažas, R5 klasės automobiliu važiuojantys Vaidotas Žala ir Andris Malnieks.

Pirmuose dviejuose greičio ruožuose jie važiavo greičiausiųjų penketuke, tačiau trečiame pradurta padanga palaidojo viltis užimti aukštą poziciją ir sportininkai finišavo 16 vietoje.

„Pirmas blynas Europos ralio čempionate prisvilo, tačiau išmokome daug pamokų ir turėjome puikią treniruotę prieš artėjančias varžybas. Tempas čia gerokai aukštesnis nei mes esame pratę, atsipalaiduoti tokio lygio varžybose negalima nei akimirkai, o menkiausia klaida palaidoja viltis apie bet kokį geresnį rezultatą“, – po finišo „Rally Liepaja“ pasakojo V. Žala.

Po nesėkmės trečiame greičio ruože „Agrorodeo“ ekipažas likusiuose „Rally Liepaja“ ruožuose važiavo savo tempu, pernelyg nerizikuodami ir tausodami techniką. Visuose ruožuose sportininkams pavyko finišuoti greičiausiųjų dešimtuke, o viename – užimti antrą vietą. Taip jų pozicija vietoj 42, į kurią nukrito po nesėkmingo trečiojo ruožo, galiausiai tapo 16.

Europos ralio čempionato etapas nekaip susiklostė ir kitam lietuvių ekipažui, Vytautui Švedui su Žilvinu Sakalausku. Automobilio pavarų dėžė sugedo dar antrame greičio ruože ir pirmoji ralio diena jiems baigėsi vos prasidėjusi. Antrąją „Rally Liepaja“ dieną su sutvarkytu automobiliu sportininkai startavo pagal „Rally 2“ taisyklę ir pasiekė finišą 41 vietoje.

Viena vieta žemiau finišavo priekiniais ratais varomu R2 klasės automobiliu važiavę Vladas Jurkevičius su Mindaugu Čepuliu.

Iš keturių lietuvių komandų ralyje labiausiai nepasisekė Egidijui Valeišai su Mindaugu Varža. Stabiliai važiavę tarp dvidešimties greičiausių ekipažų ir po dvylikos greičio ruožų užėmę 16 vietą, jie paskutiniame tryliktame apvirto ir finišo nepasiekė.

Bendroje Europos ralio čempionato įskaitoje nugalėjo norvegas Oliveris Solbergas su britu Aaronu Johnstonu, nuo jų atsiliko praėjusių metų Europos čempionai rusai Aleksejus Lukjanukas su Aleksejumi Arnautovu, o treti liko latviai Martins Sesks ir Krisjanis Caune. O. Solbergas yra septyniolikmetis legendinio ralio bei ralikroso lenktynininko, WRC čempiono Petterio Solbergo sūnus.

„Rally Liepaja“ buvo trečias Europos ralio čempionato etapas. Ketvirtas 2019 m. sezono etapas vyks paskutinį birželio savaitgalį, 28–30 dienomis Lenkijoje. Jame dalyvaus du lietuvių komandų ekipažai su R5 automobiliais – V. Žala su A. Malnieks bei V. Švedas su Ž. Sakalausku.