Augant „Uber“ klientų skaičiui, įsėdimas ne į tą „Uber“ automobilį tampa išties opi problema.
Tai ypač aktualu dideliu žmonių kiekiu pasižyminčiose miesto dalyse. Daugeliu atveju tai nesukelia jokių kenksmingų padarinių, tačiau kartais dėl šios priežasties iškyla pavojus pakeleivių saugumui.
Nuo šiandien, visi pakeleiviai į savo išmaniuosius telefonus gaus pranešimą, vos tik jam bus priskirtas „Uber“ vairuotojas. Pranešimas įspės nepamiršti pasitikrinti, ar atvykstančio automobilio numeriai bei vairuotojas atitinka informaciją, nurodytą „Uber“ programėlėje. Įspėjimai pradeda veikti šiandien ir progresyviai pasieks visus pakeleivius ateinančiomis dienomis.
Nuo tos akimirkos, kuomet pakeleiviui bus priskirtas vairuotojas, iki tol, kol prasidės jo kelionė automobiliu, jis matys iššokantį pranešimą savo telefone, kuris primins, kaip pasitikrinti, ar atvyko jūsų automobilis:
Pirmas žingsnis: Patikrinkite automobilio numerius
Antras žingsnis: Patikrinkite, ar automobilio markė ir modelis yra teisingi
Trečias žingsnis: Patikrinkite „Uber“ programėlėje esančią vairuotojo nuotrauką, kad įsitikintumėte, jog jus veža jums priskirtas vairuotojas.
„Uber“ generalinis direktorius Centrinėje ir Rytų Europoje Ash Kebriti sako:
„Mes norime, kad „Check my ride“ funkcija taptų glaudžiai siejama su „Uber“. Naujoji funkcija primins žmonėms atlikti šiuos tris paprastus žingsnius kiekvienąkart įlipus į „Uber“ automobilį. Tai yra dar vienas reikšmingas priminimas, rodantis, koks svarbus mums yra kiekvieno keleivio saugumas. Taip pat technologijų dėka mes galime keliavimą padaryti dar saugesnį nei jis buvo anksčiau.“
Taip pat, keleiviai galės paprašyti vairuotojo patvirtinti savo vardą. Kiekvienas vairuotojas mato vežamo asmens vardą, o vairuotojo vardas yra matomas kiekvienam pakeleiviui „Uber“ programėlėje. Norint apsikeisti vardais ir patvirtinti savo vairuotojo tapatybę, galite paklausti tokio klausimo kaip: „Ko atvykote pasiimti?“. Vairuotojas taip pat gali paprašyti pakeleivio patvirtinti savo vardą, klausdamas „Kas yra jūsų vairuotojas?“.
Praėjusiais metais „Uber“ pristatė nemažai saugumą užtikrinančių funkcijų, tarp jų ir GPS signalo sekimą visos kelionės metu bei vairuotojų tikrinimą. Dauguma iš šių būdų buvo pabrėžiami paskutinėje Uber kampanijjoje „Safety never stops“:
- Pagalbos mygtukas – paspaudus mygtuką programėlėje, pakeleiviai ir vairuotojai gali būti tiesiogiai sujungti su reikiamomis pagalbos tarnybomis.
- Patikimieji kontaktai – pakeleiviai programėlėje gali pažymėti penkis draugus ar šeimos narius kaip „Patikimus kontaktus“ ir vos vienu paspaudimu dalintis savo kelionės informacija su jais.
- Saugumo centras – naujas programėlėje esantis saugos informacinis centras, kuriame naudotojai gali rasti informacijos apie svarbiausius saugumą užtikrinančius įrankius aplikacijoje, tokius kaip: informacija apie vairuotoją ir automobilį, kelionės GPS sekimas, Uber įvertinimas ir grįžtamojo ryšio sistema.
- Greičio įspėjimai – tai funkcija, kuri vairuotojams primena laikytis saugaus greičio apribojimų keliuose.