Liepos 13-16 dienomis Palangoje vyksiančių „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių organizatoriai nesulaužė tradicijos ir šiemet Moters dienos išvakarėse pradėję registraciją į tradiciniu tapusį nuotaikingą pramoginį, išimtinai dailiosios lyties atstovėms skirtą „108 km moterų iššūkio“ orientacinį ralį.  

„Simboliškai dovanodami ralio dalyvėms po tulpės žiedą kviečiame ir šiemet aktyviai dalyvauti sparčiai išpopuliarėjusiame renginyje. Juolab, kad kartu su moterų televizija TV8 rengiamas „108 km moterų iššūkio“ ralis bus jau penktasis paeiliui, – sako pagrindinis lenktynių Palangoje organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Pažymėdami tegu ir mažą sukaktį šiemet išimtinai tik daliosios lyties atstovių ralyje suteiksime garbę išbandyti jėgas rekordinei, net 88 ekipažų kolonai“.

Pasak D. Jonušio, moterų iššūkio ralis tapo neatsiejama visų „Aurum 1006 km lenktynių“ dalimi, o jį padėjo išpopuliarinti ne tik šių varžybų partnerė – moterų televizija TV8, bet ir pati renginio specifika, suteikianti vieną iš nedaugelio galimybių metuose dailiosios lyties atstovėms mesti iššūkį sau pačioms ir įrodyti ko yra vertos ne tik valdydamos automobilį trasoje, bet ir spręsdamos įvairias specifines užduotis, demonstruodamos savo sugebėjimus ir sukauptas žinias.

Į „Aurum 1006 km lenktynių“ programą įtrauktų moterų iššūkio varžybų dalyvės startuoja pagrindinėje trasoje, o jų nugalėtojos ir prizininkės pagerbiamos didžiojoje scenoje.

Todėl nenuostabu, kad renginyje dalyvaujančias damas ne tik starto ar finišo vietose gaubia išskirtinis būrio vyrų dėmesys.

D. Jonušio nuomone, vienas patrauklesnių populiarumą sparčiai išsikovojusių moterų varžybų bruožų yra tas, kad jų programa kasmet vis atnaujinama, renginį praturtinant  patraukliomis naujovėmis ne tik pačioms jų dalyvėms.

Naujovių itin gausu šiemet. Todėl, pasak „108 km moterų iššūkio“ ralio koordinatorės Jolantos Iselionienės, būsimasis renginys tikrai nustebins ne tik pirmą kartą dalyvausiančias damas, bet ir ištikimiausias šių lenktynių gerbėjas.

Organizatoriai padidino ne tik maksimalų ekipažų skaičių, bet ir galimybes laimėti įvesdami gerokai daugiau įskaitų.

Be bendrosios įskaitos, kurioje varžosi visos iššūkio dalyvės, yra ir pirmą kartą dalyvaujančių renginyje įskaita, dviejų narių įskaita, atskira finišo link skubėsiančių elektromobiliais įskaita, senovinių automobilių įskaita ir bene didžiausia naujovė – jubiliejinė įskaita, kurioje varžytis organizatoriai suteiks galimybę tik tų ekipažų narėms, kurių bent viena renginyje dalyvauja penktus metus iš eilės arba tiek, kiek vyksta šios lenktynės.

„Jau dabar esame numatę net kelis trasos variantus, tik laukiame, kol atslūgs visi potvynių vandenys ir galėsime išrinkti optimaliausią, – sako J. Iselionienė. – Tačiau galime užtikrinti, jog šiemet lenktyniaujančios damos gėrėsis dar įspūdingesniais vaizdais, dar nematytomis vietomis, džiaugsis spręsdamos įdomias ir linksmas užduotis“.

Organizatoriai neslepia, jog kelio knygą, kaip pernai, sudarys kelios vidutinio greičio ir tikslaus važiavimo rungtys. Žinoma, bus ir daugybė staigmenų, kurias atskleisti dar anksti.

Registruojantis į šias varžybas būtina numatyti komandos sudėtį, kurioje turi būti ne mažiau kaip dvi moterys (vairuotoja ir šturmanė), o ant galinės automobilio sėdynės gali įsikurti vos ne visa palaikymo komanda.

Derėtų nurodyti ir komandos pavadinimą, o varžybų dieną pasipuošti taip, kad fotografų blykstės kryptų į originaliausius ekipažus.

Subūrus komandą tereikia apsilankyti interneto portale https://racing.lt/108km-moteru-issukis/registracija ir užpildyti paraišką.

Nors organizatoriai skelbia priimantys paraiškas iki liepos 10 d., tačiau, pasak J. Iselionienės, patirtis rodo, kad jų srauto laukti ilgai netenka.

Registracija stabdoma, kai bus sulaukta 88 paraiškų. Taigi, patartina suskubti ir nelaukti paskutinės dienos.

Vytauto PILKAUSKO nuotraukos