Prie liepos 15-18 dienomis Palangoje vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynių“ starto linijos savo automobilį atvairuos dar viena, galima sakyti, nuolatinė šių varžybų dalyvė – šiemet neįprastu „Vytautas Gazuotas“ vardu pasivadinusi kauniečių ekipa.

Jos lenktynininkams Arūnui Strumskiui, Mindaugui Platūkiui ir Linui Skardžiukui šįkart diriguos komandos vadovas, ne tik laikinosios sostinės automobilių sporto mėgėjams gerai pažįstamas Gintautas Firantas.

Komandos sudėtis nesikeičia jau ketvirti metai. Tai nemenkos reikšmės faktorius, leidžiantis apie ją kalbėti kaip apie gerai susigrojusį orkestrą. O tai gali turėti bene lemiamos reikšmės siekiant aukštų rezultatų.

Šiemet šie prisiekę „subaristai“, kaip daugelis vadina ekipos lenktynininkus, pateiks ko gero visus labiausia nustebinsiančią naujovę : „Subaru“ jie keičia į „Porsche GT3 Cup“ automobilį ir su juo varžysis „GT Open“ klasėje.

Kuo grįsta šį rokiruotė?

„Paskutinius trejus metus ne tik „Aurum 1006 km lenktynėse“, bet ir 6 val. varžybose Rygoje, „auto24ring“ trasoje Pernu mieste (Estija) kartu su kolegomis vairavome „Subaru BRZ“, kurį patys ir ruošėme žiedinėms lenktynėms, – sako tituluočiausias komandos narys A. Strumskis. – Tai puikus automobilis, tačiau jo galimybes, galima sakyti, pilnai išsėmėme, o paskutinio žodžio automobilių sporte dar netarėme. Tai ir paskatino kartelę šiemet kilsterėti dar aukščiau“.

Arūnas – penkis kartus Lietuvos čempionas, tris kartus šį titulą iškovojęs ralio, du – kroso ir dar kelis sykius besidžiaugęs vicečempiono laurais ralio-kroso trasose.

Tik maratoninėse lenktynėse Palangoje ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio jam dar nėra pavykę užkopti. Čia kol kas didžiausi Arūno laimėjimai – dvi antrosios bendrosios įskaitos vietos, iškovotos jau senokai su dyzeliniu BMW ir „Renault Clio“.

A.Strumskio nuomone, „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyvių meistriškumas labai sparčiai kyla. Čia kasmet suvažiuoja vis greitesni, geriau techniškai ir taktiškai pasiruošę sportininkai, kuriuos įveikti darosi pastebimai sunkiau.

„Užtat ir garbė – didesnė“, – tvirtina A. Strumskis, neneigiantis, jog rinktis pergalių kalviu vadinamą „Porsche“ automobilį paskatino didžiulis noras „trinktelėti durimis“.

Ne vien šios ekipos sportininkai puikiai mena, jog paskutines penkerias lenktynes laimėjo „Porsche“ vairavusios komandos, o iš visų dvidešimties jau įvykusių maratoninių lenktynių Palangoje net trylika laimėjo būtent pilotavę šios markės automobilius.

Tačiau iš „Subaru BRZ“ į „Porsche GT3 Cup“ persėdę vyrai pergalės šiemet gerbėjams nežada. Kodėl?

„Norint „Aurum 1006 km lenktynėse“ džiaugtis pergale, pirmiausia būtina nugalėti save“, – tvirtina patyręs sportininkas A. Strumskis.

Kol kas „Vytautas Gazuotas“ ekipa su naujuoju „Porsche GT3 Cup“ turėjo tik dvi pilnavertes treniruotes, kurių, jų nuomone, mažoka norint perprasti visas naujo automobilio valdymo subtilybes.

 

Tačiau šis procesas netruks amžinybę. O gal kauniečiai kiek rezervuotai kalba apie tikruosius savo tikslus?

 

Kaip ten yra iš tikrųjų, greitai pamatysime. Laukti liko tik kiek daugiau nei savaitė.