Kadaise, kai baikerizmo idėjos dar tik pamažėl skverbėsi į Lietuvą, Klaipėdoje susibūrė moto klubas.

Pasak vieno pirmųjų klubo narių, Sauliaus, klubo atsiradimo istorija buvo panaši į daugelio senesnių Lietuvos klubų.

Grupė motociklais važinėjančių draugų nusprendė, kad laikas tapti klubu. Informacijos apie tai, kokie yra klubai, kokios juose galioja taisyklės ir t.t., trūko, tad vyrai ėmėsi tvarkytis savarankiškai. Taip atsirado „Vakarų Pakrantė MC“. Savarankiškai sukurtas klubas, turėjo ir savo spalvas.

„Netrukus dalis klubo atsiskyrė įkurdami klubą „Harley Davidson Baltija“. – pasakoja vienas klubo senbuvių – Saulius – „Kiek vėliau klubą paliko dar keletas narių. Buvo laikas, kai likę 7 nariai rimtai svarstė – nutraukti veiklą ar tęsti ją toliau. Buvo nuspręsta tęsti ir ši „MC“ veikla sėkmingai gyvuoja iki šiolei.“

Buvo pakeistos spalvos pagal MC klubams keliamus reikalavimus. „Vakaru Pakrantės MC “ klubas buvo pervadintas į “West Coast MC,” buvo sugriežtintos klubo taisyklės. – „Nors netrukus visi apsiprato su pasikeitimais, žmonių, suprantančių, kad tvarka turi būti, daugėjo ir klubas ėmė sparčiai augti. – prabėgusius metus prisimena pašnekovas.“

Beje, kaip tik „West Coast MC“, vadovaudamiesi MC klubų taisyklėmis, pačioje Klaipėdos „širdyje“ įsirengė klubhauzą, apie kurį netrukus papasakosim plačiau.

Klubo narių skaičiui didėjant plėtėsi ir klubo kelionių geografija – vyrai aplankydavo vis daugiau pasaulio šalių, užmegzdavo vis daugiau naujų pažinčių. Taip buvo susipažinta ir su pasauliniu, buvusius ir esamus karius vienijančiu Amerikos klubu „VietNam Vets/Legacy Vets MC“. Kadangi „VietNam Vets MC“ nariu gali būti tik kariai, dalyvavę Vietnamo kare iki 1975m., kiek vėliau buvo įkurtas „Legacy Vets MC“ į kurį buvo priimami veteranai ar tarnybą atlikę asmenys nepriklausomai nuo tarnybos laiko ir vietos. Tai du pavadinimai, bet klubas vienas – „VietNam Vets Legacy Vets MC“ (VNVLVMC).

Klubas išplitęs po visą pasaulį. Jo padalinių ar nariu galima sutikti ne tik Amerikoje, bet ir Tolimuosiuose Rytuose, Pietryčių Azijoje, Europoje: Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Italijoje.

Nors pagrindinė klubo idėja, kaip visada tokiais atvejais, buvo motociklai, tačiau skirtingai nuo tik važinėjančių moto brolijos narių, buvę kariškiai labai daug dėmesio skyrė ir socialiniai veiklai. Puikiai suprasdami, kas yra karas ir jo paliekamos žaizdos, klubo nariai rūpinasi visais Amerikos karo veteranais, nesvarbu, kokiame kare ar kuriais metais jie būtų kariavę, padeda jiems susirasti darbą, remia tuos, kuriems tai reikalinga, nenuilsdami ieško dingusių be žinios kariškių ir bando pagelbėti „karštuose taškuose“ į nelaisvę paimtiems ginklo broliams.

Tas pats atvaizduota ir klubo leidžiamuose plakatuose, kuriuose primenama, kad nė vienas karys neliks pamirštas ar užmirštas. „VietNam Vets /Legacy Vets MC“ yra tarsi savotiška, pasaulinė, moto asociacija, nemažai dėmesio skirianti ir socialiniai – visuomeninei veiklai.

Vienas įspūdingiausių klubo renginių – kasmetinis veteranų suvažiavimas(Memory day), į kurį susirenka apie 200 000 dalyvių. Pasak Sauliaus, tai išties atrodo įspūdingai, kai vienoje vietoje pamatai 200 000 baikerių.

Pašnekovas prisimena, kad klubams vis daugiau bendraujant gimė idėja apie „West Coast MC“ ir „VNVLVMC“ susijungimą. Idėja buvo abipusiai naudinga – ne vienerius metus veikiančiam Klaipėdos klubui tai buvo naujas etapas klubo istorijoje, „VNVLVMC“ – galimybė įkurti padalinį amerikiečiams vis dar mažai pažįstamam Pabaltijo regione.

Tiesa, prakalbus apie susijungimą, buvo susidurta su specifinėmis problemomis, kad ne visi „West Coast MC“ nariai atitiko „VNVLVMC“ klubo keliamus reikalavimus, susijusius su tarnybą armijoje. Visgi, kadangi noras susijungti buvo stipresnis už netikėtai atsiradusius sunkumus, klausimai netrukus buvo išspręsti. Klaipėdiečių klubas, tapdamas pasaulinio „VNVLVMC“ klubo padaliniu, tapo „Legacy Vets MC“, o netarnavę, bet norintys ir toliau likti klube motociklininkai tapo šauliais savanoriais. Nuskambės kiek paradoksaliai, bet šį kartą pasaulinio MC klubo atėjimas į Lietuvą paskatino netarnavusius jaunuolius tapti tėvynės gynėjais. „Įdomiausia tai, kad visiems, nuėjusiems į šaulius, užsiėmimas taip patiko, kad jie ir dabar tęsia šią veiklą,“ – nusišypso Saulius – „Tad, galima prognozuoti, kad augant mūsų klubui augs ir tėvynę pasirengusių gintį jaunuolių gretos“.

Įdomus ir tuo pat metu pagirtinas pavyzdys, kaip moto visuomenės nariai darbais, o ne žodžiais įrodo savo ištikimybę Lietuvai ir pasiryžimą ją ginti, tačiau, sprendžiant iš žiniasklaidoje pasirodančios informacijos, mūsų visuomenę labiau domina ne tikri patriotai, o įvairūs „verktiniai“…

„Klubui tapus pasauliniu, padaugėjo Lietuva besidominčių užsieniečių.“ – džiaugiasi Saulius. „Skandinavai – švedai, norvegai – apie mūsų kraštą žino ganėtinai nemažai. Jiems apie Lietuvą papasakoja ten gyvenantys mūsų tautiečiai, mes dažnokai „prasukame ratuką“ per Skandinavijos šalis, jie atvažiuoja pas mus. Bendravimas vyksta nuolat. O štai amerikiečiai tik dabar atrandą tiek Pabaltijį, tiek ir mūsų gimtąjį kraštą. Mes dalinamės informacija, tai laikas nuo laiko pas mus užsuka svečių ir iš už Atlanto. Vėlgi, turbūt nuskambės kiek neįprastai, ne tik mūsų sportininkai, bet „Legacy Vets MC“ iš Klaipėdos taip pat yra ir savotiški Lietuvos ambasadoriai užsienyje. Lietuvos ir, kažkiek, Latvijos ir Estijos, nes būtent mūsų klubas „Legacy Vets MC“ yra „VNVLVMC“ atstovas visam Pabaltijo regionui. Jeigu Latvijos arba Estijos kariškiai norės stoti į „Vietnam Vets Legacy Vets MC“, jie šį klausimą turės derinti su mumis. Tiesa, norinčių prisijungti latvių ar estų kol kas nesulaukėme, tačiau vis daugėja lietuvių, linkusių susieti savo ateitį tiek su kariuomene, tiek ir su mūsų klubu. Šiai dienai klubas turi 50 narių, jų skaičius nuolat auga ir jau planuojame atidaryti savo padalini viename iš Lietuvos miestų. Kadangi tai – dar tik planai, kol kas jų neatskleisime, tačiau mielai papasakosime plačiau, kai padalinys jau veiks.“– baigdamas pokalbį pažada Saulius.

Linkėdami klubui tolesnio augimo, klestėjimo ir sėkmės atstovaujant Lietuvą užsienyje, nekantriai lauksime naujienų apie klubo plėtimąsi ir naujų padalinių atidarymą galbūt ne tik mūsų krašte, bet ir kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje.